los_pejos
wczoraj, 20:25

Wreszcie jakaś dobra wiadomość w tych trudnych czasach, coś co wpłynie na nasze zdrowie i jakość życia - tryb ciemny na stackoverflow.

los_pejos

@WeiXiao: auć, na miniaturze działało. W każdym razie, koń jaki jest, każdy widzi ;)

Silv

O, nie, nie, nie. Najpierw dewelopment wyszukiwarki, potem dopiero dodawanie wsparcia dla formatów! Nie odwracać uwagi @Adam Boduch. ;)

scibi92
wczoraj, 19:14

Jezu co ja zobaczyłem...
W Javie jest pewna biblioteka o nazwie Jsoup do parsowania HTMLa. Zawiera ona taką klase jak Elements , jak łatwo się domyślec to mają być elementy ze strony WWW (np. wszystkie linki). Co mnie zabolało? Otóż to::

public class Elements extends ArrayList<Element>

Autorzy chyba nie czytali książki "Effective Java", a zwłaszcza działu o dziedziczeniu...

danek

czyli zapewne większość aplikacji :P

GutekSan

A o idiomie CRTP słyszał? https://en.wikipedia.org/wiki[...]ly_recurring_template_pattern. Kliknij tam jeszcze na hasło F-bounded quantification

Burdzi0
wczoraj, 18:30

I jak tu nie uwielbiać wykładów na PWr? :D

czysteskarpety

@Burdzi0: Bardziej logiczne rozwiązanie to ukryte partycje, coś jak veracrypt, czyli podajesz hasło - jeden system, podajesz inne hasło - drugi system z danymi ;)

Burdzi0

@czysteskarpety: Najlepsze rozwiązanie to połączenie ukrytych partycji i MFA/2FA

Tomek Pycia
wczoraj, 18:01

Wszyscy gadają co zrobić z wolnym czasem na kwarantannie, a ja nie wiem które zadanie mam zrobić najpierw, a które mogę trochę później. Pewnie dobrze, że mam co robić, ale drażni, mnie to gadanie czego to ludzi nie robią z tym wolnym czasem.

WhiteLightning

@Tomek Pycia: a pomysl ze niektorzy jeszcze maja dzieciaki do ogarniecia.

Tomek Pycia

Ja mam do ogarnięcia dzieciaki (sztuk 3). Żona nauczycielka i próbuje ogarniać zdalne nauczanie.

WeiXiao
wczoraj, 02:37

Infrastruktura IT vs Corona

M¥₡ro$$o£t Azur€:

What have you observed over the last week?
In response to health authorities emphasizing the importance of social distancing, we’ve seen usage increases in services that support these scenarios—including Microsoft Teams, Windows Virtual Desktop, and Power BI.

  • We have seen a 775 percent increase of our cloud services in regions that have enforced social distancing or shelter in place orders.

  • We have seen a very significant spike in Teams usage, and now have more than 44 million daily users. Those users generated over 900 million meeting and calling minutes on Teams daily in a single week. You can read more about Teams data here.

  • Windows Virtual Desktop usage has grown more than 3x.

  • Government use of public Power BI to share COVID-19 dashboards with citizens has surged by 42 percent in a week.

src: Update on Microsoft cloud services continuity

czysteskarpety

@thock I co by się wtedy stało? Ja bym sobie wtedy na szczupaka pojechał, sezon niby od 30 kwietnia, ale kto w obecnej sytuacji będzie sprawdzał.