marcin99b
2018-07-31 16:48

Postanowiłem po przerwie wrócić do mniej więcej systematycznego wrzucania postów na - przez pewien okres porzuconego - bloga
Gdyby ktoś chciał poczytać - https://juniordeveloperweb.wordpress.com/
Może nazwa i logo nie są super kreatywne, ale nic innego wtedy nie przyszło mi do głowy w tych kwestiach i tak już zostało, pewnie z czasem się zmieni

Przykładowy (ostatni post) https://wp.me/p8KToq-ft - opisujący jak wyglądała moja droga od zera do juniora c#

#junior #programista #blog #programowanie #developer #juniordeveloper

marcin99b

@Silv: w sumie z web devem to nie ma zbyt dużo wspólnego - jak już coś będzie to związane z backendem a nie html/css/js, co zazwyczaj jest kojarzone z "web devem"

to będą głównie własne przemyślenia na tematy ogólnie programowania
+troche "co się u mnie dzieje"

Silv

Back-end też podpada pod to moje "dość". Ale własne przemyślenia zawsze miło widzę. :)

DevEnv
2018-07-20 08:16

Kod nigdy nie kłamie, komentarze czasami
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym postem na blogu, który nawiązuje do stosowania komentarzy w kodzie. Podejście jest bardziej liberalne niż te przedstawione przez Uncle Boba. Zgadzacie się? :)

#devenv #technicalblog #blog

Michał Kuliński

A jakie jest podejście Uncle Boba?

Silv
2018-07-18 16:47

Nareszcie, finally, endlich udało mi się stworzyć projekt, który można traktować jako mój blog (ja tak go nie nazywam). W całości po angielsku. W większości na temat programowania. Na GitHub Pages.

https://silvuss.github.io/

Na razie są dwa artykuły, więc taki blog – nie blog. Raczej coś jak niewielki dodatek do CV. Nie wiem, czy napiszę choć jeden artykuł więcej. :) Ale to, co już jest, mi samemu się podoba, więc uznałem, że można obwieścić światu.

Tu link do pierwszego rzeczowego artykułu: https://silvuss.github.io/201[...]every-blogging-developer.html
Tu bezpośredni link do projektu na GitHubie: https://github.com/silvuss/silvuss.github.io

I prośba do Was: jeśli mielibyście jakiekolwiek uwagi, piszcie śmiało (tu albo na GitHubie). Na pewno są jakieś błędy, w szczególności chętnie dowiedziałbym się o językowych, ponieważ z angielskim u mnie nie tak dobrze (no, jakbym chciał). Informacje o błędach wyświetlania na różnych urządzeniach też są całkiem do rzeczy. :)

Miłego czytania. :)

#blog #angielski #programowanie #development

Aryman1983

@Silv: przecież możesz dodać swoje modyfikacje do frameworka, aby coś było Twojego a nie jechać na stocku.

DevEnv
2018-07-17 20:41

Kultura Pracy a Bezpieczeństwo w Projekcie
Wyobraź sobie, drogi czytelniku, że nagle dowiadujesz się, iż firma, w której pracujesz została „zhakowana”. Wszystkie urządzenia firmowe zostały całkowicie wyczyszczone z danych. Wszystkie projekty i bazy danych zostały wrzucone na publiczne serwery. Co gorsza, zostały również upublicznione dane wszystkich pracowników wliczając w to emaile, numery telefoniczne, prywatne numery kont oraz informacje o zarobkach. Natychmiastowo uświadamiasz sobie, że zostałeś obdarty z części swojej prywatności, będąc teraz łakomym kąskiem dla różnego rodzaju oszustów.

#devenv #technicalblog #blog

Limitless
2018-06-13 14:17

Cześć.
Napisałem poradnik wprowadzający do podstaw CSS Grida, porównujący CSS Grida z Bootstrapem i inne. Na końcu artykułu podrzucam linki do dalszej nauki ;) Szczerze polecam zainteresować się web developerom tym tematem :)
Mile widziane opinie o stronie jak i treści artykułu!
http://selfmadeking.pl/tworzenie-stron/css-grid-poradnik-pl/

#blog #webdev #css #selfmadeking #cssgrid

czysteskarpety

jak dla mnie trochę mylisz pojęcia, bo css grid to tylko grid, a bootstrap to zbiór klas który daje wiele innych przydatnych funkcjonalności, ponadto bootstrap 4 ma całkiem niezły flexbox, więc po co dodatkowo grid, jeszcze sprawdź swoją stronkę, bo tam chyba właśnie rwd kuleje na mobile, strona sie nie składa