Koziołek
2019-07-25 22:50

Trochę z przymusu – bo jutro szkolenie i trzeba mieć przewagę nad kursantami, ale zawsze z głębi mego krzemowego serca. Potrzebowałem auto uzupełniania w bashu dla Activemq, więc je napisałem:

https://github.com/Koziolek/activemq-complete

Bierzcie i forkujcie z tego wszyscy.

#koziolekweb #activemq #bash

TomRiddle

@danek: A jak myślisz.... jakim sposobem mają ten sam rozmiar na screenie który załączyłem w linku...? ;|

PerlMonk

A czy to nie jest onanistyczny wytwór.

Koziołek
2019-05-15 09:04

Dawno nic nie pisałem. Tym razem nie kot, ale GoT

https://koziolekweb.pl/2019/05/15/got-pieknie-sie-konczy/

#koziolekweb

czysteskarpety

@Koziołek: To wrzuć jakieś Let's Encrypt i tyle.

Shalom

Nie wiem co was dziwi. Wcześniej scenarzyści mieli książki to fabuła miała sens, w ostatnim sezonie pewnie mieli dostęp do fragmentów winds of winter a inne wątki miały oczywiste rozwinięcie. A teraz zostali z ręką w nocniku bo Martin nie napisał jeszcze nic do ostatniej książki i mógł im dać tylko jakiś zarys finału i mamy efekt.

Koziołek
2019-01-30 15:41

Zastanawialiście się kiedyś kim tak naprawdę jest senior developer? https://koziolekweb.pl/2019/01/30/kim-jest-senior-developer/

#koziolekweb

LukeJL

Problem z seniorami jest taki, że zbyt często są to specjaliści, tzn. ludzie, którzy znają dogłębnie narzędzia, język, projekt - ale brakuje im często szerszego spojrzenia, wyjścia poza schemat albo umiejętności wyjścia poza swoją działkę. Może na słabych seniorów trafiałem, ale zwykle to było coś takiego, że goście znali na wylot narzędzia, natomiast brakowało jakiegoś big picture, holistycznego podejścia (co widać było choćby w architekturze typu "big ball of mud" - niby poprawnie na poziomie modułów, super czysty i elegancki kodzik, ale na większym poziomie chaos architektoniczny), albo np. nie wpadali na oczywiste pomysły na rozwiązanie czegoś. Pomimo naprawdę sporej wiedzy technicznej.

viader

@LukeJL: spotkałem się z projektami z świetną architekturą, także prawdopodobnie po prostu źle trafiasz :)

Koziołek
2018-08-10 21:44
bobojak

Tak, chodziło mi o ten czarny. Przed napisaniem poprzedniego komentarza chciałem sobie odświeżyć wpis o tym, że cała klasa powinna się mieścić na jednym ekranie. Chyba serwer miał wówczas problemy. Faktem jest, że obecna odsłona (o ile to ten sam blog) jest czytelniejsza i ładniejsza (nie oszukujmy się, ten czarny urodą nie grzeszył;).

Koziołek

@bobojak: bo nie wszystkie posty zostały jeszcze poprawione na formatowaniu. Dlatego lubi się posypać. I tak, to ten sam blog.