Koziołek
2017-08-18 16:58

A tutaj zbieram linki do stron, gdzie można sobie potrenować kodowanie. Wraz z krótkim opisem co i jak :D

https://koziolekweb.pl/gdzie-trenowac-swoje-umiejetnosci/

#koziolekweb

Koziołek
2017-08-11 12:18

Kiedyś miałem taki plan, by opisać mniej znane pakiety Guavy. Średnio to wyszło, ale nic straconego. Dzisiaj będzie o takiej właśnie mniej znanej części Guavy.

https://koziolekweb.pl/2017/0[...]zesc-wspolna-zbiorow-z-guava/

#java #guava #koziolekweb

Koziołek
2017-08-07 14:19

Taki tam na szybkości wpis z przemyśleniami o tym kiedy należy wybebeszyć Optional, a ogólniej każdy kontener.

https://koziolekweb.pl/2017/08/07/kiedy-wypakowac-optional/

#koziolekweb #java

Fantazjatyk

Jak Pan myśli - znowu przesuną Jave 9?

Koziołek

Nie. Przynajmniej nie na zasadzie "przyszłym roku", jak już będą przesuwać to o tydzień może miesiąc, bo wszystkie ważne głosowania już się odbyły i obecnie tylko zostało kombinowanie http://blog.takipi.com/the-fi[...]t-jigsaw-are-coming-together/

Koziołek
2017-07-22 21:11

Dziś politycznie o tym jak można popsuć system demokratyczny

https://koziolekweb.pl/2017/07/22/we-dont-need-a-kukiz/

#koziolekweb

Koziołek

@Azarien: ale ja tą ustawę przeczytałem. Tam jest bardzo dużo ciekawych rzeczy, które są bardzo ogólnie sformułowane. Co oznacza, że nie wykazują chęci współpracy w utrzymaniu systemu? Może to oznaczać, że nie chcą np. zaakceptować warunków finansowych utrzymania po kilku latach. Koszty rosną i trzeba renegocjować umowę. Dodajesz 10%, a tu dupa. I tracisz swoją własność. Co więcej wycena wartości będzie odbywać się za pośrednictwem US. Ja wierzę, że urzędnik skarbowy będzie chciał to zrobić uczciwie. Naprawdę. Tyle tyko, że nie będzie on wstanie wycenić wartości intelektualnej w sensowny sposób. Trzecia rzecz, to zapisy te dotyczą oprogramowania licencjonowanego, a nie sprzedawanego w całości (gdzie przenosimy własność kodu i przekazujemy kod źródłowy). Jak sądzisz jaki będzie wynik arbitrażu pomiędzy takim Microsoftem, a Polską, jak komuś odbije i będzie chciał wywłaszczyć MS z Windowsa? Przykład skrajny, ale możliwy.

somekind

Po prostu to kolejny przykład prawa tworzonego przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o rzeczywistości. Oni pewnie "chcieli dobrze", w sensie zabezpieczyć interes informatyczny państwa, ale przy okazji stworzyli bubel prawny, który doprowadza do absurdów.