Koziołek
2017-08-18 16:58

A tutaj zbieram linki do stron, gdzie można sobie potrenować kodowanie. Wraz z krótkim opisem co i jak :D

https://koziolekweb.pl/gdzie-trenowac-swoje-umiejetnosci/

#koziolekweb

Julian_

@Thyliamris: przeglądam tę Twoją listę, dotarłem do checkio i nic się z niej nie nadaje, a zwłaszcza coderbyte... bezczelni karzą rozwiązać na początek zadanie, rozwiązujesz - żadnych fanfare tylko zarejestruj się... rejestrujesz się, pokazują Ci różne zadanka, wchodzisz na jakieś i nagle bach! zapłać nam abonament.

Thyliamris

@Julian_: masz rację. Spora część z tych stron oferuje dużo mniej niż można to po nich oczekiwać. Nie mam konta na wszystkich (chociaż listę sobie zgromadziłem :)), więc nawet nie wiedziałem, że coderbyte jest płatny. Myślę jednak, że z całej listy te kilka perełek da się wyciągnąć, a np. na takim SPOJu jest tyle zadań, że właściwie jest do nie do przerobienia.

Koziołek
2017-08-11 12:18

Kiedyś miałem taki plan, by opisać mniej znane pakiety Guavy. Średnio to wyszło, ale nic straconego. Dzisiaj będzie o takiej właśnie mniej znanej części Guavy.

https://koziolekweb.pl/2017/0[...]zesc-wspolna-zbiorow-z-guava/

#java #guava #koziolekweb

Koziołek
2017-08-07 14:19

Taki tam na szybkości wpis z przemyśleniami o tym kiedy należy wybebeszyć Optional, a ogólniej każdy kontener.

https://koziolekweb.pl/2017/08/07/kiedy-wypakowac-optional/

#koziolekweb #java

Fantazjatyk

Jak Pan myśli - znowu przesuną Jave 9?

Koziołek

Nie. Przynajmniej nie na zasadzie "przyszłym roku", jak już będą przesuwać to o tydzień może miesiąc, bo wszystkie ważne głosowania już się odbyły i obecnie tylko zostało kombinowanie http://blog.takipi.com/the-fi[...]t-jigsaw-are-coming-together/