Koziołek
2019-01-30 15:41

Zastanawialiście się kiedyś kim tak naprawdę jest senior developer? https://koziolekweb.pl/2019/01/30/kim-jest-senior-developer/

#koziolekweb

LukeJL

Problem z seniorami jest taki, że zbyt często są to specjaliści, tzn. ludzie, którzy znają dogłębnie narzędzia, język, projekt - ale brakuje im często szerszego spojrzenia, wyjścia poza schemat albo umiejętności wyjścia poza swoją działkę. Może na słabych seniorów trafiałem, ale zwykle to było coś takiego, że goście znali na wylot narzędzia, natomiast brakowało jakiegoś big picture, holistycznego podejścia (co widać było choćby w architekturze typu "big ball of mud" - niby poprawnie na poziomie modułów, super czysty i elegancki kodzik, ale na większym poziomie chaos architektoniczny), albo np. nie wpadali na oczywiste pomysły na rozwiązanie czegoś. Pomimo naprawdę sporej wiedzy technicznej.

viader

@LukeJL: spotkałem się z projektami z świetną architekturą, także prawdopodobnie po prostu źle trafiasz :)

Koziołek
2018-08-10 21:44
bobojak

Tak, chodziło mi o ten czarny. Przed napisaniem poprzedniego komentarza chciałem sobie odświeżyć wpis o tym, że cała klasa powinna się mieścić na jednym ekranie. Chyba serwer miał wówczas problemy. Faktem jest, że obecna odsłona (o ile to ten sam blog) jest czytelniejsza i ładniejsza (nie oszukujmy się, ten czarny urodą nie grzeszył;).

Koziołek

@bobojak: bo nie wszystkie posty zostały jeszcze poprawione na formatowaniu. Dlatego lubi się posypać. I tak, to ten sam blog.