Marcin Stanek
2020-03-26 06:52

Cypress i wizualna regresja w testach funkcjonalnych. Opisałem to doskonałe połączenie w dzisiejszym poście. Pokazuję jak zaimplementować ten typ testów przy pomocy darmowego narzędzia cypress-image-snapshot.

https://marcinstanek.pl/cypress-7.html

#testowanieoprogramowania #testowanie #programowanie #programista15k #selenium #cypress #automatyzacja

Marcin Stanek

Ooo. No są właśnie na tych screenach wyniki jakie produkuje narzędzie ale widocznie dobilem do limitu dobowego w Firebase. :D Jutro screny się wyświetla. ;)

WeiXiao

to może imgur.com :D

mateuszrus
2020-03-21 16:39

Jako korporacyjny programista i bloger postanowiłem w czasach zarazy zarazić Was pasją do programowania oraz zachęcić do pozostania w mieszkaniach 😎

Łapcie pierwszy odcinek z serii Kurs Python 3 by MR ❗️☺️

Równolegle będą się pojawiać też implementacje algorytmów w języku Python, więc lecimy dość szeroko z tematem 🤓

#python #programowanie #naukaprogramowania

https://www.youtube.com/watch?v=L1vAnqhJcN8

cerrato

Czekaj.. chcesz ludzi z forum programistycznego zarażać pasją do programowania? Chyba ten opis miał trafić w inne miejsce, a nie na 4P :P

mateuszrus

Trafił na główna na wykop i przy okazji na 4P :) nie każdy użytkownik forum od razu musi być pasjonatem technologii 😁

Marcin Stanek
2020-03-19 14:23

https://marcinstanek.pl/playwright-1.html

Long story short, Playwright. Niedawno Microsoft ogłosił, że pracuję nad nowym narzędziem, którego będziemy mogli użyć między innymi do automatyzacji testów e2e. Pracują nad nim osoby odpowiedzialne za narzędzie Puppeter. Brzmi obiecująco? Super, nie jest to jeszcze gotowe w wersji 1.0 także zmiany będą na pewno - postanowiłem jednak sprawdzić jak działa, napisałem pierwsze testy, a wrażenia znajdziesz na moim blogu.

#testowanieoprogramowania #testowanie #programowanie #programista15k #selenium #cypress #automatyzacja

Marcin Stanek

Ciężko mi jednogłośnie odpowiedzieć po paru linijkach kodu. Niemniej, z Selenium mam dużo doświadczenia i jestem pewny że w conajmniej dwóch miejscach trzebaby było dodać wait na własną rękę. Tutaj otrzymujesz to out of the box. Co do niezawodności, testy były spójne nie było random faili podczas developmentu - trzeba jednak pamiętać że w dalszym ciągu to najprostsze testy. Moim zdaniem warto zrobić Proof of Concept jeżeli narzędzie spełnia Twoje wymagania.

rafal__

"Niedawno Microsoft ogłosił, że pracuję nad nowym narzędziem" - wow, gratuluję, nie wiedziałem, że Microsoft ogłasza nad czym pracujesz. // sorry, musiałem. #grammarnazi. Wiem, że pewnie automatyczna korekta, ale ostatnio to powszechny błąd, wszędzie widoczny ;)

oracledev
2020-03-15 21:11

Cześć,
Czasy zarazy, siedzenia w domu i pisania nowych kursów z SQL :)
Dzisiaj nowy kurs z podstaw bazy Oracle z wstęp do programowania SQL czyli: Typy danych w SQL :^)

Na dniach opublikuję kolejny kurs o tworzeniu/usuwaniu i modyfikacji tabel w SQL

#sql #oracle #blog #programowanie #naukaprogramowania #oracledev #kurs

yarel

Co ważne CHAR domyślnie przyjmuje wartości w długości bajtów, <-- nie jest to prawda. Domyślną wartością NLS_LENGTH_SEMANTICS jest BYTE, CHAR(N) domyślnie bierze semantykę długości z NLS_LENGTH_SEMANTICS (a ten parametr wynika z ustawień bazy, więc domyślnie może być CHAR albo BYTE). Warto doczytać o NLS_CHARACTERSET, by zrozumieć ile bajtów per znak baza będzie używać. Warto też oddzielić osobiste oceny BLOB — Wielkie pliki, mało praktyczne, od opisu mechanizmu. Mimo wszystko, + za wytrwałość ;)

oracledev

@yarel: Dzięki wielkie! Właśnie poprawiłem artykuł :) Nie wiedziałem o istnieniu parametru NLS_LENGTH_SEMANTICS co nie zmienia faktu, że mam wątpliwość czy o num wspominać bo jest to kurs dedykowany dla osób początkujących tzn. takich które walczą z napisaniem podstawowych zapytań :)