LukeJL
wczoraj, 21:27

zrobili narzędzie do pisania frontendu w C#
https://blazor.net/
"Blazor is an experimental .NET web framework using C# and HTML that runs in the browser."
(nie wiem ile to jest warte, ale może przynajmniej dzięki temu programiści C# nie bedą się łapać za JavaScript).

somekind

Programiści C# się nie łapią za JS, robią to co najwyżej jacyś fullstackowi przebierańcy.

superdurszlak
wczoraj, 19:36

Bajzel w konsoli developerskiej VOD TVP na dobre 5 ekranów, w tym błędy składni, niezdefiniowane obiekty - a wszedłem tylko, by wypróbować trik na wyłączanie reklam, o którym ktoś mówił parę wpisów temu...

superdurszlak

wsadzili już trzeci blok reklamowy (wliczając ten przed odcinkiem) w 25min contentu, mogliby się wysilić :P

Inquis1t0r

Pasek wiadomości: Lewackie durszlaki zazdroszczą VOD Polskiej Telewizji stabilności, pomimo błędów.

Hispano-Suiza
2018-12-15 21:52

Ciekawe za ile komunistyczne rządy UE zamkną całkowicie swoimi ustawami internety. Jak na razie idzie im całkiem nie najgorzej...
http://i.imgur.com/lUavXUM.png

Hispano-Suiza

@superdurszlak: Widzę, że przyszedł response za moje wymądrzanie się w temacie z cv :D

superdurszlak

nobody expects the Spanish Inquisition!

TurkucPodjadek
2018-12-15 18:48

Fajny meczyk szachowy (5 minut blitz) tutaj pomędzy silnikami: https://lichess.org/streamer/chess-network
Leela (RTX 2080) gra z SF10 (Xeon 64 jajka). Szachy na najwyższym poziomie. :-)

TurkucPodjadek

W wątkach na forum też tak chętnie usuwasz swoje posty przy zmianie faz księżyca? :P

Afish

Jak masz takie pretensje o ten link, to nie będę się wykłócał przy niedzieli.

Visual Code
2018-12-15 17:02

Właśnie gadam z gościem, który zajmuję się projektowaniem instalacji, czy jest jakoś zabezpieczony przed utratą danych itd. I mówi, że nic nie ma, nigdy nic mu się nie stało, trzyma wszystko na laptopie. :D Dla ludzi z it to jest nie do przyjęcia, a dla niego "Nie miałem czasu się tym zając. Raz na rok zrobię jakiegoś backupa." Przecież jakby teraz mu dysk wysiadł to by stracił cały projekt na którym pracował... Może kiedyś się nauczy. ;)

czysteskarpety

w dobie szybkich kart SD, wystarczy mieć wpiętą w slot i jakiś programik w stylu EaseUS Todo Backup, czy AOMEI Backupper w ten sposób zrobisz kopię przyrostową partycji systemowej czy innej roboczej i przywrócenie kwestia pół godzinki

nie100sowny

Ludzie dzielą się na dwie grupy. Tych co robią backupy i tych co będą robić backupy :)

dymul
2018-12-15 15:55

Nie męcz się dłużej jako #programista15k, zostań kasjerem w biedronce:

https://wawalove.wp.pl/zarabi[...]-przekonalo-6326420328765057a

WhiteLightning

@dymul: mi sie wydaje to naturalne, nie robi sie nic namacalnego, sporo osob jest ambitnych wiec 8h lub nieraz wiecej w pracy, w domu douczanie + wlasne projekty, brak czasu, obowiazki rodzinne, zycie w wielkiim miescie dojazdy. Odpoczynek wydaje sie strata czasu, zaniedbanie zdrowia i sportu bo nie ma czasu. I to jest jak jazda samochodem na wysokich obrotach, w koncu cos peka. Mysle ze na to tez moze nakladac sie kryzys wieku sredniego. Polowa zycia za nami a jedyne co mozna dzieciom zostawic to CV. Poza tym moim zdaniem jesli mamy mozliwosc warto sprobowac porobic cos innego przez jakis czas, odpaczac od IT. Jesli to kogos kreci, to ma ochote sie wrocic.

LukeJL

Tomasz zna tylko garstkę osób z branży programistycznej lub komputerowej, które pracowałyby po 8 godzin dziennie. Jego zdaniem w tej branży standardem jest praca od rana do wieczora. - Sam pracowałem po 10-11 godzin. Nadgodziny są wliczone w pensję, nikt za to nie płaci dodatkowo :D ciekawe, gdzie tak jest.

Tenonymous
2018-12-15 15:38

Projekt, o którym wspominałem(Często spotykam się z opinią...) dostał nowe życie. Logika została całkowicie wydzielona do klas, doszło kilka nowych funkcjonalności(między innymi ściemnianie/rozjaśnianie). Dla lepszej abstrakcji postanowiłem także pozbyć się reprezentowania kolorów po przez liczbę bez znaku, tworząc klasę Colo, co ułatwiło mi operacje na poszczególnych składowych R, G i B.
Jest więcej STL'a, mniej forów, mniej ifów, więcej nowego standardu i to wszystko na 64kB Flashu. :)
Pochwalę się również, że projekt będzie wykorzystany w pracy licencjackiej - Modernistyczna Lampa. Będziemy mieć też namiastkę IOT, ponieważ powstanie crossplatformowa aplikacja do obsługi lampy z poziomu telefonu.

Ciało klasy sterującej wygląda obecnie tak:
https://pastebin.com/pV3SiXqv

Implementacja:
https://pastebin.com/AZMvrwTe

Klasa do koloru wraz z implementacją:
https://pastebin.com/dQYMFe14

E: Praca licencjacka nie jest moja - mam za zadanie jedynie napisać soft.

stryku

@Tenonymous: C++ w embedded daje radę, fajnie, że to promujesz (:
Co do tego vectora to Ciebie nie rozumiem. Piszesz:

Vector posiada konstruktor przenoszący, nie widzę specjalnie powodów, żeby wymuszać kopiowanie.

A w kodzie właśnie robisz dokładnie to czego nie chcesz - przez branie vectora przez wartość, wymuszasz kopiowanie (chyba, że przy każdym wołaniu tych metod, jawnie przenosisz vector (co i tak imo nie jest fajne i lepiej przyjąć const refkę)). W żadnej metodzie, która taki vector bierze, nie zmieniasz tego vectora. Czemu nie const &?

Tenonymous

@stryku: jak wywołuję metodę, np rotate_left w sposób neopixel.roatate_left(std::vector<Color>{lista argumentow}); to nie będę miał przenoszenia? Generalnie jestem otwarty na rady i sugestie - chętnie to zatem poprawię, daj tylko informacje czemu Twoim zdaniem to nie jest dobry pomysł? :D

jarekr000000
2018-12-15 09:46

Do Lozanny, z rana. Scala SPREE. Kolejny dzień wśród normalsów. Kodowanie. Na odtrutkę, bo w tym tygodniu mój bank znowu odwalał very agilne spotkanie z planowaniem na kwartał....

jarekr000000

@superdurszlak: odwalił głównie jedno spotkanie ( na którym byłem) z reszty się wypisąłem. Nawet w tym spotkaniu brałem udział tylko mięsem, bo wcześnie powiedziałem, że estymaty i plan mi kompletnie zwisa i po prostu pokoduje. Ale niestety musiałem jednym uchem słuchać. Co gorsza mój zespól dostał pochwałę i musieliśmy wyjść się pokazać - najszybciej zrobione planowanie. (Jak olewasz estymaty to faktycznie szybko idzie).

superdurszlak

a to u nas estymowanie jest chyba najszybszą częścią planowania, za to moglibyśmy w nieskończoność głowić się co zrobić, żeby Mr. Bean nie przyczepił się do schemy a mimo to nic nie wybuchło.