azalut
dziś, 15:13

ktoś już tu ostatnio wstawiał stronke, co to sprawdzała "obecność naszej karty w bazie danych hakerów"
kolejny dobry pomysł

czysteskarpety

cieszy, że temat bezpieczeństwa jest coraz bardziej rozpowszechniany :]

Karister

To jest akurat 100% bez sensu. Jeśli ktoś chce kraść hasło, to może je sobie zapisać w bazie bez hashowania. Jedyne zastosowanie tej sugestii hasła to ostrzeżenie potencjalnej ofiary.

Koziołek
wczoraj, 21:11

Dziś politycznie o tym jak można popsuć system demokratyczny

https://koziolekweb.pl/2017/07/22/we-dont-need-a-kukiz/

#koziolekweb

czysteskarpety

a po co mieszać programowanie z polityką? bez sensu...

Koziołek

@czysteskarpety: bo na przykład w nowej ustawie o SN masz zapis o opcjonalnym przeniesieniu własności intelektualnej jeżeli oprogramowanie jest „strategiczne dla państwa”. Dokładniej masz rozpisane tutaj: http://startuppoland.org/usta[...]sci-intelektualnej-startupow/

lion137
wczoraj, 10:41

Pojechał na maksa: 1692 karty! Założę się, że Chromium by wymiękło:-D
https://metafluff.com/2017/07/21/i-am-a-tab-hoarder/

topik92

@axelbest przy 400 kartach z 4p zużywa ponad 5GB ram'u ale poza tym chodzi jak złoto a dostęp do każdej karty jest błyskawiczny.W chromie i operze tak się nie da.

EntityPamerano

Z drugiej strony nikt nie używa 400 kart naraz :P Też bardzo lubię chomikować karty, ale jak już jest sytuacja że nie widzę ikon poszczególnych zakładek (tj. jest ich grubo ponad kilkadziesiąt) to robię flush wszystkich i od początku :P

LukeJL
wczoraj, 00:25

Nie wiem jak nazwać swój framework JavaScriptowy (alternatywę dla Reduxa). Teraz się nazywa Vistate, ale myślę, żeby to zmienić, coś z literą M (żeby zaakcentować, że to Model).

  1. Mea
  2. Meva
  3. jeszcze inaczej?
several

Właśnie chciałem napisać, że dobry przepis na nazwę to wziąć słownik łaciński i coś wybrać, tutaj kilka na literę M http://lacina.globalnie.com.p[...]/?name_directory_startswith=M

LukeJL

ale i tak już Mea i Meva zarezerwowałem sobie na NPM, inne nie wiem czy są wolne. Ale można sprawdzić

EntityPamerano
2017-07-21 21:53

Dziwne rzeczy znalazłem ( ͡º ͜ʖ͡º)

https://cirillocompany.de/pages/anti-if-campaign

LukeJL

Zacząłbym od pisania po angielsku. Tam jest aree, wg internetowych słowników to plural od "area" po włosku https://en.wiktionary.org/wiki/aree . Czyli gość strollował nawet kod źródłowy.

LukeJL

Tam jest więcej włoskich zmiennych. To chyba taki żart, że spaghetti kod niby. W końcu gościu Włochem jest.

Afish
2017-07-21 18:49

Był taki sucharek, że programista A mówi do drugiego, że kiedyś komputery same będą programowały, a ludzie będą tylko musieli podać im dokładny przepis, co mają robić programy. Na to programista B odpowiada, że taki przepis już istnieje i nazywa się kod źródłowy.

Ale kodem źródłowym większości języków zazwyczaj nie da się wyrazić sensu funkcji, a jedynie ich składnię. Przykładowo chcielibyśmy napisać funkcję usuwającą element z listy, ale zazwyczaj nawet nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że lista otrzymana jako argument nie jest nullem, a co dopiero mówić o wymogach w stylu niepusta lista lub lista zawierająca element do skasowania. Takie rzeczy da się dodać przez sprawdzenie w czasie wykonania lub kontrakty, ale nie mamy pełnego wsparcia kompilatora, bo ten nie zagwarantuje nam, że element do skasowania istnieje w liście.

A gdyby tak dało się to wyrazić w systemie typów? Wtedy otrzymujemy język Idris, który jest bliźniaczo podobny do Haskella, ale dodaje system dowodzenia twierdzeń.
https://en.wikipedia.org/wiki/Idris_(programming_language)
https://www.manning.com/books/type-driven-development-with-idris

axelbest
2017-07-21 12:38

Chester Bennington, wokalista i założyciel zespołu Linkin Park popełnił samobójstwo. Wielka szkoda :(

czysteskarpety

jego wybór, dorosły facet, chciał skończyć to skończył, nic mi do tego

Pablitto77

nie wiem co jest grane niedawno Chris Cornell - może być też taka sytuacja, że akurat nikogo nie było w pobliżu, może w innych okolicznościach byłoby inaczej , problem, że to bilet w jedną stronę...

Pipes
2017-07-20 22:48

Skoro to mój pierwszy wpis na mikroblogu to zacznę go jak każdy web dev- pora na początek pomyśleć o domenie.
http://podroznik.pl/ - niestety nie mam 60 kawałków :)

perotin

Jeżeli pozwałbyś ich do sądu to pewnie byś wygrał. Kiedyś chyba weszło prawo, które zabraniało odsprzedaży domeny za zawyżoną cenę jeżeli domena nie jest aktywnie wykorzystywana.