4programmers.net
2017-04-19 13:17

Code Europe - święto programistów w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu

Podczas największej konferencji programistycznej w Polsce o JavaScript, IoT, czy AI opowiedzą światowi liderzy branży IT. Oprócz prelekcji każdy uczestnik będzie miał szansę przetestować innowacyjne urządzenia i osobiście porozmawiać z ekspertami tworzącymi nowe technologie.

Druga edycja największej konferencji programistycznej w Polsce to okazja do wymiany doświadczeń i uczenia się od 150 światowej sławy prelegentów. Są wśród nich: Christian Heilmann z Microsoft, Simona Cotin z Arista Networks, czy Martin Kalvāns ze Spotify. Co sprawia, że eksperci z całego świata pojawią się tej wiosny w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie?

Po pierwsze merytoryka

Organizatorzy Code Europe zadbali o to, by agenda była jak najlepiej dopasowana do umiejętności i preferencji tematycznych uczestników. To dlatego wykłady i warsztaty poruszają tematykę ponad 40 technologii. Jest wśród nich JavaScript, o której w Krakowie opowiadać będzie sam James Thomas, na co dzień Software Engineer w IBM.

“Chcecie wiedzieć, jak w prosty sposób podłączać urządzenia takie jak Amazon Echo do Raspberry Pi? JavaScript daje możliwości podłączania inteligentnych gadżetów do sieci bez skomplikowanej pracy i wyważania otwartych drzwi.” - mówi James Thomas. Więcej praktycznych szczegółów zdradzi podczas prelekcji “Internet of (JavaScript) Things”, którą poprowadzi o 9:00, 26 kwietnia podczas Code Europe w Krakowie.

O najnowszych możliwościach, jakie daje IoT, opowiadać będzie w Krakowie sam Kenneth Rohde Christiansen z Intel. “Wielu ludzi używa obecnie pojęcia “Internet Rzeczy”, ale urządzenia nie muszą się łączyć z internetem, żeby być smart” - mówi o IoT Kenneth. - “Lubię myśleć o inteligentnych gadżetach, jakby były to te urządzenia, które mają troszeczkę mądrostek w sobie (ang. smart - sprytny, mądry, inteligentny). Na przykład mogą być programowane lub możliwe jest łączenie się z nimi za pomocą rozwiązań mobilnych.”

Podczas prelekcji “The web in an era of smart devices” Kenneth zaprezentuje case studies funkcjonalnych inteligentnych urządzeń i odkryje, w czym tkwi sekret ich sukcesu. W wystąpieniu będzie można wziąć udział podczas Code Europe w Krakowie, 26 kwietnia, o godzinie 11:30.

Pełną listę prelegentów i ich wystąpień można znaleźć pod adresem: https://www.codeeurope.pl/pl/prelegenci.

Ucz się od najlepszych programistów i wymieniaj się doświadczeniami

Code Europe to nie tylko największa konferencja w Polsce, ale także platforma wymiany doświadczeń. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli nie tylko wziąć udział w wykładach i warsztatach specjalistów, postawić na networking, ale także poszukać nowych wyzwań zawodowych. Informacje o perspektywach pracy i możliwościach rozwoju przekażą im specjaliści największych firm IT, obecni na Code Europe, m.in. IBM Intel, Microsoft, Netflix, Oracle, Spotify i Uber.

W przerwach pomiędzy prelekcjami, będzie można przetestować technologiczne gadżety: AR, MR, VR, roboty i drony. Na uczestników konferencji czeka także poczęstunek w postaci darmowej pizzy i kawy. 500 pierwszych osób, które zarejestruje się na konferencję w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu, otrzyma oryginalny giftpack.

Szczegóły na www.codeeurope.pl i www.facebook.pl/codeeurope.

Organizatorem konferencji programistycznej Code Europe jest Grupa Absolvent.pl. To już druga edycja Code Europe. W pierwszej wzięło udział ponad 6000 osób.

Kiedy i gdzie odbędzie się Code Europe?

 • Kraków, 26 kwietnia, ICE Kraków
 • Wrocław, 23 maja, Hala Stulecia
 • Warszawa, 25 maja, PGE Narodowy

Partner technologiczny: Motorola Solutions, SAGE

Clean Code Partner: Dassault Systemes, G2A, IGT, Scaleworks, StepStone Services

Mecenasi: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Miasto Kraków, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Partnerzy medialni: Gadzetomania, Komputer Świat, PC Format, 4programmers.net

Afish

@dochaty Lambla i Olejarka są nawet spoko, byłem też ostatnio na Ślaskim i troszkę nudził, ale nie było źle.
Reklama: jeżeli ktoś wybiera się w Krakowie, to zapraszam na stoisko firmy Intive, będę się tam kręcił w pobliżu.

stryku
wczoraj, 21:24

#templejty

 1. Pracuję nad przykładem do ctai v2.0 (ctai - compile time assembly interpreter)
 2. Napisalem kod asm
 3. Nie kompiluje się
 4. Błędy nie mieszczą się w clionowym okienku
 5. Odpalam make z palca z przekierowaniem do out.txt
 6. vim przycina się przy otwieraniu - musi być grubo
 7. ll
 8. Widzę takie coś

Będzie ciekawie dzisiaj

stryku

chyba przesadziłem z przykładem bo 16GB ramu + 8 swapa clangowi nie wystarcza

Marcin.Miga
wczoraj, 10:44

Pisałem, że sztuczka nie zadziała dla liczb ujemnych. Bo dla nich nie są określone logarytmy. Praw fizyki Pan nie zmienisz... :)
Ale można obejść to inną sztuczką. Policzyć, ile jest liczb ujemnych i w zależności od tego tak zmienić wartość iloczynu bezwzględnych wartości.
(-2)x3x(-6)x(-8) = 2x3x6x8 x(-1)x(-1)x(-1) = 2x3x6x8 x (-1)^3

SELECT EXP(SUM(Ln(Abs(liczba))))*POWER(-1,SUM((liczba<0)::INT)) FROM (VALUES(-2),(3),(-6),(-8)) AS x(liczba)

Czysta matematyka :)
Ma to jednak tę wadę, że w wyniku dostajemy typ zmiennoprzecinkowy (i to ten najgorszy - double)

mar-ek1
2017-04-23 13:11

5 powodów, za które polubiłem JavaScirpt pracując z nim bardziej amatorsko. Mniej technicznie, a bardziej ideologicznie :P Osób twardo stroniących od JSa nie przekonam, ale niezdecydowanych może :D
http://zajacmarek.com/2017/04/5-powodow-ktore-lubie-javascript/

bednarz

Dzięki :) będę miał argumenty dla żółtodziobów z mgr z polibudy dlaczego warto zainteresować się JS ;)

członek zarządu

Słaby post, zajmujesz nim tylko miejsce w internecie. Mam nadzieję, że zapłaciłeś chociaż za hosting.

Artur Protasewicz
2017-04-23 05:51

Może jestem dziwakiem, ale ważne jest dla mnie to, co widzę na dzień dobry, kiedy włączam komputer - na pulpicie.

Na moim ekranie pojawiały się różne postaci - raczej kobiet, czy dziewczyn i bynajmniej nie nagich, raczej w cudownych strojach, bo trochę mnie moda interesuje; także wojowniczek z filmów np. "Gwiezdnych Wojen" i gier.

Jeśli chodzi o modę, to np. takie:

http://www.styl.pl/moda/kolek[...]jecie,iId,2284931,iAId,244753

Temu wszyskiemu sprzyjała paskudna pogoda i popsuty komputer w pracy, popsuty w domu, no i oczywiście walka z tymi komputerami.

Aż natrafiłem na Królewnę Śnieżkę i odmieniła pogodę, psychiatra dał mi L4 na 3 tygodnie, a komputer w domu udało się naprawić.

Spójrzcie sami:

http://noizz.pl/lifestyle/nar[...]jska-krolewna-sniezka/3bmxbxf

I teraz będę sobie komponował muzykę, napiszę parę listów do znajomych i nadrobię różne zaległości.

czysteskarpety

lepiej za dużo zdjęć dzieci nie ściągaj i nie umieszczaj na pulpicie, bo różnie to się może,ze skończyć :)

Artur Protasewicz

To tylko przemęczenie i nic więcej. Czasem za dużo nudy, czasem za dużo roboty. Norma i nie tylko wśród programistów, jak sądzę.