4programmers.net
dziś, 08:00

Kolejna drobna zmiana w module Praca. Do tej pory, w filtrach po lewej stronie mogliście znaleźć listę technologii po których można było filtrować oferty. Lista ta była tworzona w oparciu o tagi przypisywane od ofert pracy, stąd też zawierała takie pozycje jak linux, czy git. Patrząc na statystyki kliknięć można było odnieść wrażenie, że tego typu pozycje Was nie interesowały, a skupiacie się bardziej na językach programowania. To po nich chcecie filtrować oferty pracy.

Stąd też lista ta została zawężona jedynie do języków programowania. Wkrótce, obok nazwy języka, dodamy tam również małą ikonkę z logo danego języka. ;)

#coyote #4programmers.net

Azarien
dziś, 00:08

Ponieważ w dyskusji o unrealowym shaderze kilka osób wspomniało Quake 2, postanowiłem sobie zażartować korzystając z faktu, że Q2 (w przeciwieństwie do Unreala) jest open-source.
(oglądać w pełnym powiększeniu, najlepiej w nowej karcie przeglądarki)

grzesiek51114

No nie polubię takiego filtrowania - nawet dzisiaj, w wysokich rozdzielczościach, choć jakieś tam złudzenie, powiedzmy jak na tamte czasy: "posiadania Voodoo", jednak jest ;)

LukeJL
wczoraj, 19:53

pojawiło się coś, co adresuje niektóre problemy, które miałem z aplikacjami typu Slack, o których pisałem.
Jakieś nowe super narzędzie Twist:
https://twistapp.com/
(i hacker news: https://news.ycombinator.com/item?id=14602674 )
Tylko, że...
...główną "innowacją" tego Twista jest to, że można zakładać wątki tematyczne. Czyli coś, co można było kilkanaście lat temu robić na forach internetowych, a wcześniej na grupach. Ale spoko. Widocznie internet porzuca ideę czatów "napisz i zapomnij" i wraca do swoich korzeni (czekam, aż Facebook wprowadzi opcję zakładania wątków na grupach, bo na razie straszny chaos jest).

Drugie ale - to, że każde narzędzie się tak reklamuje, że jest cudowne, a w rezultacie okazuje się, że nie do końca (do samego Slacka, też jest ileś alternatyw - ja z Mattermost korzystałem i w sumie to samo mniej więcej).

Afish

W Slacku teraz można dyskutować przy pojedynczej wiadomości (coś jak komentarze na 4p), więc chyba i oni dostrzegają potrzebę.

lion137
wczoraj, 15:07

Java: Sprawnie (tym razem:)) działający kalkulator, wersja druga:
https://github.com/lion137/Java-Numeric-Calculator
Działa tylko na Big Decimalach - do obliczeń wystarczy; wejście już nie musi być w pełni znawiasowane, a to dzięki zamianie drzewa binarnego na wyrażenie w
Odwrotnej Notacji Polskiej:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Odwrotna_notacja_polska

onemangamedev

Ja mimo wszystko zaminiłbym nazwy typu x, y, z na coś bardziej opisowego :)

lion137

Koniecznie, chociaz to sa sa najlepsze zmienne, x, y, lista [1, 2, 3]:)