4programmers.net
2017-04-19 13:17

Code Europe - święto programistów w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu

Podczas największej konferencji programistycznej w Polsce o JavaScript, IoT, czy AI opowiedzą światowi liderzy branży IT. Oprócz prelekcji każdy uczestnik będzie miał szansę przetestować innowacyjne urządzenia i osobiście porozmawiać z ekspertami tworzącymi nowe technologie.

Druga edycja największej konferencji programistycznej w Polsce to okazja do wymiany doświadczeń i uczenia się od 150 światowej sławy prelegentów. Są wśród nich: Christian Heilmann z Microsoft, Simona Cotin z Arista Networks, czy Martin Kalvāns ze Spotify. Co sprawia, że eksperci z całego świata pojawią się tej wiosny w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie?

Po pierwsze merytoryka

Organizatorzy Code Europe zadbali o to, by agenda była jak najlepiej dopasowana do umiejętności i preferencji tematycznych uczestników. To dlatego wykłady i warsztaty poruszają tematykę ponad 40 technologii. Jest wśród nich JavaScript, o której w Krakowie opowiadać będzie sam James Thomas, na co dzień Software Engineer w IBM.

“Chcecie wiedzieć, jak w prosty sposób podłączać urządzenia takie jak Amazon Echo do Raspberry Pi? JavaScript daje możliwości podłączania inteligentnych gadżetów do sieci bez skomplikowanej pracy i wyważania otwartych drzwi.” - mówi James Thomas. Więcej praktycznych szczegółów zdradzi podczas prelekcji “Internet of (JavaScript) Things”, którą poprowadzi o 9:00, 26 kwietnia podczas Code Europe w Krakowie.

O najnowszych możliwościach, jakie daje IoT, opowiadać będzie w Krakowie sam Kenneth Rohde Christiansen z Intel. “Wielu ludzi używa obecnie pojęcia “Internet Rzeczy”, ale urządzenia nie muszą się łączyć z internetem, żeby być smart” - mówi o IoT Kenneth. - “Lubię myśleć o inteligentnych gadżetach, jakby były to te urządzenia, które mają troszeczkę mądrostek w sobie (ang. smart - sprytny, mądry, inteligentny). Na przykład mogą być programowane lub możliwe jest łączenie się z nimi za pomocą rozwiązań mobilnych.”

Podczas prelekcji “The web in an era of smart devices” Kenneth zaprezentuje case studies funkcjonalnych inteligentnych urządzeń i odkryje, w czym tkwi sekret ich sukcesu. W wystąpieniu będzie można wziąć udział podczas Code Europe w Krakowie, 26 kwietnia, o godzinie 11:30.

Pełną listę prelegentów i ich wystąpień można znaleźć pod adresem: https://www.codeeurope.pl/pl/prelegenci.

Ucz się od najlepszych programistów i wymieniaj się doświadczeniami

Code Europe to nie tylko największa konferencja w Polsce, ale także platforma wymiany doświadczeń. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli nie tylko wziąć udział w wykładach i warsztatach specjalistów, postawić na networking, ale także poszukać nowych wyzwań zawodowych. Informacje o perspektywach pracy i możliwościach rozwoju przekażą im specjaliści największych firm IT, obecni na Code Europe, m.in. IBM Intel, Microsoft, Netflix, Oracle, Spotify i Uber.

W przerwach pomiędzy prelekcjami, będzie można przetestować technologiczne gadżety: AR, MR, VR, roboty i drony. Na uczestników konferencji czeka także poczęstunek w postaci darmowej pizzy i kawy. 500 pierwszych osób, które zarejestruje się na konferencję w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu, otrzyma oryginalny giftpack.

Szczegóły na www.codeeurope.pl i www.facebook.pl/codeeurope.

Organizatorem konferencji programistycznej Code Europe jest Grupa Absolvent.pl. To już druga edycja Code Europe. W pierwszej wzięło udział ponad 6000 osób.

Kiedy i gdzie odbędzie się Code Europe?

  • Kraków, 26 kwietnia, ICE Kraków
  • Wrocław, 23 maja, Hala Stulecia
  • Warszawa, 25 maja, PGE Narodowy

Partner technologiczny: Motorola Solutions, SAGE

Clean Code Partner: Dassault Systemes, G2A, IGT, Scaleworks, StepStone Services

Mecenasi: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Jacek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, Miasto Kraków, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń

Partnerzy medialni: Gadzetomania, Komputer Świat, PC Format, 4programmers.net

Afish

@dochaty Lambla i Olejarka są nawet spoko, byłem też ostatnio na Ślaskim i troszkę nudził, ale nie było źle.
Reklama: jeżeli ktoś wybiera się w Krakowie, to zapraszam na stoisko firmy Intive, będę się tam kręcił w pobliżu.

litrmleka

Jedzie może ktoś z lubuskiego?

Koziołek
wczoraj, 19:15

No to zapraszam na kolejne spotkanie Wrocławskiego JUGa.

77. Spotkanie Wrocław JUG - Wprowadzenie do JUnit 5
Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego sala 25
ul. Fryderyka Joliot-Curie 15, Wroclaw

Kolejna, piąta już, odsłona najpopularniejszego frameworku do testów jednostkowych przyniosła wiele zmian. I choć na chwilę obecną nie jest jeszcze w finalnej wersji, to już teraz warto przyjrzeć się nowym możliwościom.
W czasie prezentacji pokażę, jak pracuje się z JUnit 5. Jakie nowe możliwości daje nam ta biblioteka, jak przejść z JUnit 4.

Bartek Kuczyński aka “Koziołek”. Z komputerami mam do czynienia od 4 roku życia gdy w domu pojawił się ZX Spectrum, a ja dzielnie zapisałem cały ekran literką A. Później moja droga była typowa, czyli noce zarwane przy “duuumie” i “maralu kombacie”, aż na początku liceum zacząłem się bawić w programowanie. Najpierw były to makra VB dla Excela, a później proste programy w VB. Na studiach zainteresowałem się Javą, ale “przy okazji” poznawałem FORTRANa i C. Od kilku lat pracuję jako programista Java m.in. przy rozwoju dużych systemów komercyjnych. Po pracy oddaję się wychowaniu syna i realizacji planu podbicia świata.

IceHeart

Będzie nagranie lub stream?

Koziołek

Jak (prawie) zawsze :) Skoro ja mówię, to i nagranie będzie

Julian_
wczoraj, 18:17

Ten R to jest rzeczywiście król wszystkich języków kodzenia. Wysyłam CV na data scientista z R, a babka z HR odzywa się do mnie po 2 miesiącach czy bym nie chciał zostać programistą Python + Groovy.

Codeboy
2017-04-25 16:17

Dla maturzystów Przeklepałem już trochę zadań maturalnych z informatyki i zrobiłem wpis na blogu z przydatnymi funkcjami w Javie, które do tej pory używałem. Zajrzyjcie. Może komuś coś się przyda do matury.
Dajcie znać jeśli znacie jakieś inne przydatne lub lepsze/szybsze niż te które zaprezentowałem. Jeśli uzbieram jeszcze więcej to dodam kolejny wpis przed matura ;)

https://blog.jaki-jezyk-progr[...]ka-przydatne-funkcje-w-javie/

Koziołek
2017-04-25 11:00

Krótki odpoczynek od JUnita. Praktyczne zastosowanie strażników w Elixirze na przykładzie peselx

https://koziolekweb.pl/2017/0[...]owanie-straznikow-w-elixirze/

#elixir #koziolekweb

Koziołek

@Afish: ale to jest właśnie błąd w systemie PESEL. Jeżeli masz różną datę urodzenia w rzeczywistości i w numerze PESEL, to oznacza, że ktoś źle dane wprowadził.

Afish

@Koziołek: Nie, to nie oznacza błędu. Jak za dużo osób urodzi się danego dnia, to daje się im numer PESEL z następną datą, wszystko jest poprawne, a daty są różne.