vpiotr
2017-01-16 09:35

Zaktualizowałem Linux Mint 17 do 18. Trochę to trwało (słabe łącze mam), ale system o dziwo wstał bez problemu i prawie wszystko działa. Miałem tylko problem z aplikacjami zainstalowanymi "z boku" - Lazarus i Qt Creator.

Afish
2017-01-15 13:07

PowerShell Remoting to chyba najbardziej zwalona technologia, jaką można było wymyślić. Żeby podłączyć się do innego komputera bez szyfrowania potrzebne są uprawnienia administratora w celu zmiany konfiguracji w rejestrze. A dlaczego w ogóle próbować bez szyfrowania? Bo szyfrowanie wymaga jakichś magicznych certyfikatów i nie chce przepuścić łączenia się po IP.

A jak się konfiguruje serwer PSRemoting? Trzeba uruchomić usługę (jedno polecenie PS), poprawić wpisy w firewallu, bo oczywiście kreator PSRemoting nie potrafi tego zrobić porządnie (dwa polecenia lub dwie minuty klikania), poprawić firewall w gpedit na potrzeby usługi (tak, PSRemoting sam sobie też filtruje adresy IP, kolejne dwie minuty klikania), dla świętego spokoju otworzyć port na firewallu w gpedit (nie wiem, dlaczego zwykłe przestawienie firewalla nie działa, po zrobieniu tego problemy magicznie znikają — kolejne dwie minuty klikania), a potem tylko uprawnienia dla użytkowników w PS (jedna komenda PS i pół minuty klikania). Czy robię coś źle? Na pewno, ale za każdym razem konfiguruję to tak samo i za każdym razem muszę szukać na SO pomocy, bo znowu coś nie działa i okazuje się, że jest jeszcze jakaś magiczna komenda, która rozwiązuje problemy.

Dlaczego to po prostu nie może działać?

somekind

Czyli problemem jest to, że nie wystarczy nalać paliwa do baku, trzeba jeszcze wcisnąć gaz, żeby jechać? ;>

Afish

Nie, głupotą jest to, że aby połączyć się z serwerem linuksowym po SSH odpalam putty'ego, wpisuję IP i gotowe, a żeby to samo zrobić na Windowsie, muszę grzebać w rejestrze z uprawnieniami admina.

Patryk27
2017-01-15 02:56

Byłem w kinie na Pasażerach i wpadło mi coś takiego na myśl:
https://soundcloud.com/patryk-wychowaniec-pl/no-one

#muzyka #muza #nieprogramowanie #soundcloud

maxus_pl

Znalazłem do Renosia nazywa się Lua Scripting, ale bardzo ciekawie zapowiada się też SuperCollider z Pythonem -> https://www.youtube.com/watch?v=RnZ01GqR-ec
Tego właśnie szukałem :)

lubububu

Wygląda ciekawie :D Dla mnie muzyka kojarzy się jednak bardziej z graniem niż z sequencerem (gram na fortepianie)...

Shalom
2017-01-11 22:50

Taka tam ciekawostka, szukanie memory leaka za pomocą całek ;)

https://improbable.io/2016/05/23/memory-leak-just-calculus

#matematyka #calculus

Shalom

@jarekr000000 oj tam, taki clickbait title ;)

Burdzi0

@xfin: @aurel wiem, wiem, po prostu oczekuję waszej atencji :P