Regulamin korzystania z serwisu

§1. Postanowienia ogólne
 1. Niniejszy regulamin dotyczy zasad korzystania z serwisu internetowego http://4programmers.net zwanego dalej serwisem, w tym forum dyskusyjnego Forum dyskusyjne zwanego dalej forum obsługiwanego przez firmę Makana Sp. z o.o., ul. Stoszowska 23, 54-060 Wrocław.
 2. Regulamin dotyczy każdego kto w jakimkolwiek stopniu korzysta z serwisu, zarówno osób zarejestrowanych jak i niezalogowanych (nie posiadających konta w serwisie).
 3. Pojęciem korzystanie z serwisu określa się szereg funkcji dokonywanych na stronach internetowych serwisu, w tym przeglądanie, publikowanie materiałów czy uczestniczenie w dyskusji na forum.
 4. Materiałem określa się dokument umieszczony w serwisie w tym: obrazy, zdjęcia, filmy, teksty, pliki źródłowe, programy wykonywalne.
 5. Postem określa się pojedynczą wiadomość umieszczoną na forum.
§2. Rejestracja w serwisie
 1. Rejestracja jest dobrowolna i nie jest wymagana od użytkownika serwisu.
 2. Rejestracja jest darmowa.
 3. Rejestracji można dokonać pod adresem http://4programmers.net/Register.
 4. Od osoby rejestrującej wymaga się:
  1. Dbanie o dobro serwisu i wykorzystywania go w celach do tego przeznaczonych, tj. nieumieszczania w nim treści obraźliwych lub pornograficznych.
 5. Serwis zobowiązuje się do nieudzielania informacji na temat danych osobowych osoby rejestrującej (w tym adresu e-mail) osobom trzecim.
 6. Serwis zastrzega sobie prawo do skasowania konta bez poinformowania o tym użytkownika oraz bez podania przyczyny.
 7. Osoba rejestrująca zgadza się na otrzymywanie ważnych informacji dotyczących serwisu drogą poczty elektronicznej.
 8. Osoba rejestrująca się w serwisie automatycznie akceptuje niniejszy regulamin.
§3. Materiały umieszczone w serwisie
 1. Serwis nie odpowiada za wykorzystanie materiałów umieszczonych w serwisie oraz nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone w wyniku ich użycia, aczkolwiek autorzy zobowiązują się dokonać wszelkich starań, aby materiał umieszczony na serwerze był jak najbardziej rzetelny.
 2. Materiały zamieszczone w tym serwisie, w tym artykuły na temat crackingu, hackingu są umieszczone jedynie w celach edukacyjnych!
 3. Wszelkie umieszczone w serwisie materiały podlegają ustawie o prawie autorskim (Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r. Nr 24, poz. 83).
 4. Materiały z wyłączeniem obrazów, plików i innych materiałów multimedialnych udostępniane są na licencji Creative Commons, chyba, że w artykule postanowiono inaczej.
 5. Materiały umieszczone w serwisie i dostępne do ściągnięcia (pliki binarne), w tym obrazy i pliki multimedialne rozprowadzane są na zasadzie licencji pozwalającej na darmowe rozpowszechnianie (np. GNU/Freeware/Shareware).
 6. Konkretny produkt może zawierać bardziej szczegółowe licencje. Jeżeli postanowienia dodatkowej licencji na dany produkt w jakimś punkcie zaprzeczają postanowieniu niniejszej, ważniejsze są postanowienia licencji szczegółowej.
 7. Umieszczając materiał w serwisie oświadczasz, iż jesteś jego autorem lub jego licencja pozwala na umieszczenie go w serwisie.
 8. Serwis zastrzega sobie prawo do wykorzystywania materiału w celach promocyjnych, reklamowych lub innych mających na celu popularyzację serwisu lub dotarcie do większej rzeszy odbiorców.
 9. Serwis zastrzega sobie prawo do dostarczania materiału odbiorcom na innych nośnikach np. na płycie CD.
 10. Serwis oraz autor dokonają wszelkich starań, aby materiał umieszczany był sprawdzony i rzetelny.
 11. Zabrania się pobierania materiału programami typu Teleport, WebCopier czy wget, które masowo ścigają pliki z serwera.
 12. Zabrania się umieszczania w serwisie tzw. złośliwego oprogramowania, z wyjątkiem materiałów o których mowa w §3.2. Programy tego typu będą usuwane.
§4. Forum dyskusyjne
 1. Korzystając z forum dyskusyjnego akceptujesz postanowienia tego regulaminu i zobowiązujesz się do przestrzegania reguł obowiązujących w serwisie.
 2. Z forum może korzystać dowolna osoba zarejestrowana lub nie jeżeli dostęp do serwisu nie został jej odebrany (patrz §9.).
 3. Administratorzy oraz moderatorzy nie odpowiadają za treść publikowanych postów.
 4. Administratorzy oraz moderatorzy dokonają wszelkich starań, aby na forum nie było:
  1. Materiałów reklamowych, tzw. spamu,
  2. Treści obraźliwych.
 5. Zanim opublikujesz wątek/post na forum jesteś zobowiązany:
  1. Sprawdzić, czy odpowiedź na Twoje pytanie nie znajduje się w materiałach umieszczonych w tym serwisie.
  2. Upewnić się (korzystając z wyszukiwarki) czy podobne pytanie nie było wcześniej zadane.
  3. Poszukaj w pomocy/podręczniku, czy odpowiedź na Twoje pytanie nie znajduje się właśnie tam.
  4. Temat wątku powinien w sposób sensowny i w miarę wyczerpujący opisywać Twój problem. Tak, aby potem wyszukiwarki nie miały kłopotu ze znalezieniem szukanego tekstu. Wątki opatrzone jednowyrazowym tematem, lub zdaniem nie opisującym zupełnie problemu, będą usuwane.
  5. Sam post powinien w sposób jak najbardziej precyzyjny opisywać problem.
 6. Udzielając się na forum zgadzasz się na przetwarzanie, modyfikowanie wpisów przez Ciebie dokonanych, w tym na umieszczenie ich na innych nośnikach np. na CD.
 7. Zabronione jest umieszczanie w postach próśb o rozwiązanie i ofert dotyczących rozwiązywania zadań domowych i zaliczeniowych (odpłatnych i nieodpłatnych). Lenistwo i oszustwa nie będą tolerowane. Można poprosić o pomoc w rozwiązaniu konkretnego problemu, a nie rozwiązania całego zadania czy wielu zadań.
 8. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia wpisu na forum bez podania przyczyny.
§5. Mikroblog
 1. Posty na mikroblogu powinny zawierać informacje dotyczące wydarzeń, projektów lub produktów, którymi może być zainteresowana społeczność serwisu.
 2. Zabronione jest publikowanie postów, które nie spełniają warunków z punktu 1.
 3. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia wpisu w mikroblogach bez podania przyczyny.
§6. Oferty pracy
 1. Publikowanie ogłoszeń o pracę wiąże się z uiszczeniem opłaty. Aktualny cennik dostępny jest na stronie Ile to kosztuje?
 2. Publikowanie ogłoszeń o pracę możliwe jest po uprzedniej rejestracji w serwisie.
 3. Serwis 4programmers.net zobowiązuje się do publikacji ogłoszenia przez okres minimum 40 dni od dnia uiszczenia opłaty.
 4. Płatności kartami płatniczymi są obsługiwane przez spółkę PayLane sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku przy ul. Arkońskiej 6/A3, kod pocztowy: 80-387, KRS: 0000227278.
 5. Płatności przelewem są obsługiwane przez spółkę PayPro S.A. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Kancelarska 15, kod pocztowy: 60-327, KRS: 0000347935.
 6. Po dokonaniu płatności, automatycznie wygenerowana zostanie faktura VAT, która zostanie przesłana na adres e-mail użytkownika, który opublikował ogłoszenie.
 7. Po opublikowaniu i opłaceniu ogłoszenia nie ma możliwości z jego rezygnacji Oferta może zostać usunięta (przez użytkownika, który je opublikował) przed upływem daty wygaśnięcia lecz w takim przypadku zwrot opłaty nie przysługuje.
§7. Polityka prywatności
 1. Informacja o polityce prywatności znajduje się na osobnej stronie Polityka prywatności.
§8. Reklamacje
 1. Reklamacja dotycząca świadczonych usług można kierować w formie elektronicznej na adres [email protected].
 2. Serwis rozpatrzy reklamację bez zbędnej zwłoki, nie później niż w ciągu 14 dni od momentu otrzymania reklamacji.
§9. Inne

W razie złamania reguł tego regulaminu, zastrzegamy sobie prawo do zablokowania dostępu do serwisu.