Koziołek
2018-01-30 12:25

Jak czuł się Kolumb gdy odkrył nowy, nieznany ląd. Nie wiem, ale wiem jak się czuję po dzisiejszym odkryciu

https://koziolekweb.pl/2018/01/30/witki-mi-opadly/

#koziolekweb #java

no_solution_found

@Koziołek: nadal nie odp mi na pytanie - ktoś coś Ci kiedyś tam przelał? :D

Koziołek

@no_solution_found: a wiesz, że nie sprawdzałem...

Koziołek
2018-01-29 21:42

Dziś znowu coś o nazwach. Czy nazwa opisowa oznacza długi ciąg znaków? https://koziolekweb.pl/2018/0[...]tolstoj-sie-przekwalifikowal/

#koziolekweb #java

anonimowy

@Koziołek: Słuchaj. Czytam wpis i jest w nim informacja, że w następnym wpisie odpowiesz na pytanie z tego właśnie wpisu. Czytam następny i nie znajduję tam odpowiedzi. Czy traktujesz czytelnika poważnie czy ja czegoś po prostu nie zrozumiałem?

Koziołek

@anonimowy: w jednym z kolejnych. Jak to mówią stay tuned.

Koziołek
2018-01-15 22:29

Czy próbowałeś kiedyś przyzwać wielkiego przedwiecznego w Javie? Nie? To dobrze, bo nazywanie różnych rzeczy w Javie czasami prowadzi do przykrych skutków

https://koziolekweb.pl/2018/0[...]ak-przywolac-cthulhu-w-javie/

#koziolekweb #java

somekind

A co jeśli val jest od validator a prnt od printer? ;>

Koziołek

@hzmzp: nie
@somekind: dlatego kocham tego typu skróty jak mistrz Rocco lady Sashę w jej debicie.

siloam
2017-12-29 20:42

Zmierzch języków skryptowych (Python, Ruby, PHP) i działających w oparciu o VM lub/i JIT (Hack, Java, Erlang) przynajmniej w zastosowaniach Enterprise to już tylko kwestia czasu. Dobiliśmy do technologicznej ściany. Od lat nie zwiększa się prędkość taktowania procesorów. Dokłada się tylko rdzenie, Defaultowa pojemność RAM także pozostaje bez zmian. Python 3 jest nawet wolniejszy od 2. Jedynym rozwiązaniem pozostaje optymalizacja języków ściśle kompilowalnych tak by ułatwić tworzenie kodu - na wzór języków interpretowalnych - przy zachowaniu jak największej optymalizacji jego wykonania. Pierwszym tego sygnałem było pojawienie się języka D, potem przyszedł Golang obecnie karierę robi także Rust. Trend jest jasny. W kolejce czekają inne języki (np. Crystal - kompilowalny prawie Ruby o wydajności bliskiej językowi i kompilatorom C zob. https://github.com/kostya/benchmarks ). To jest przyszłość technologi Enterprise. A nie Elixir, Scala czy Kotlin, które summa summarum wcale nie są szybsze od innych działających na tej samej VM (vide Java) a tylko zwiększają zwięzłość / czytelność zapisu. Poza tym VM niepotrzebnie zajmuje cenne miejsce w pamięci, co przy dużej infrastrukturze i obliczeniach ma niebagatelne znaczenie. #python #crystal #golang #elixir #java

karsa

Nic nie umrze. C nie umrze. C++ nie umrze. JVM nie umrze. Cobol tez nie umarl... nie rozumiem tej fiksacji na temat umierania i "zaorywania" jednych jezykow przez drugie... A w paypalu to tego springa nie umieli uzywac.

siloam

Myślę, że C raczej nie umrze w takich zastosowaniach jak mikroprocesory. Rust posiada wiele ulepszeń w stosunku do C, ale też ma jedną wadę - jest rozbudowany i sami programiści Rusta przyznają, że jego nauka zamuje sporo czasu. C, C++. Java nie umrą szybko chociażby z tego powodu, bo powstało w nich wiele bibliotek i programów, które są ciągle wykorzystywane. Jednak nic nie stoi w miejscu. Być może szybciej umrę niż niektóre języki, ale wiele z nich już dogorywa. Perl, Euphoria, Pascal, Delphi czasy świetności mają już za sobą. COBOL to już (na szczęście) zombie.

rubaszny_karp
2017-12-09 11:42

I stało się http://cr.openjdk.java.net/~pliden/zgc/

**to ten gc który zapowiedział Oracle jakiś czas temu.

#gc #java #jvm #makejavagreatagain

Afish

Maszyna Standard_M128ms w Azure ma prawie 4 terabajty, jak puścisz na tym Sparka, to spokojnie tę pamięć przejesz, więc to jak najbardziej sensowny przypadek użycia.

rubaszny_karp

@Afish: świetny przykład z tym Sparkiem

discoStar
2017-11-22 08:59
jarekr000000

Jak zwykle nie widziałem tego postu (przeoczyłem). Ale dzięki - ciekawe linkii w komentarzach. To podejście widziałem w Scali, ale dopiero się przyzwyczajam.

rubaszny_karp
2017-10-26 12:07

G1 i Shenandoah GC to dużo ? Widać na horyzoncie nowy GC dla Javy http://mail.openjdk.java.net/[...]unce/2017-October/000237.html
P.S CMS będzie deprecated http://openjdk.java.net/jeps/291 :) - chociaż ciekawe, bo Google proponował przejęcie.

#java #jvm #makejavagreatagain

vpiotr

GC jest dla ludzi z demencja. Niech zyje sprytne i unikalne zwalnianie! 😄

zyxist
2017-10-12 21:06

Zainspirowany wpisem @scibi92, postanowiłem napisać trochę więcej na temat przyszłości Javy, tej bliższej, i tej nieco dalszej oraz o tym, dlaczego nie będzie Javy 10 :).

https://www.zyxist.com/blog/przyszlosc-javy-blizsza-i-dalsza

#java

Hispano-Suiza

@zyxist: jakiś czas temu dodałem ten blog do ulubionych, a tu proszę trafiłem i na autora :-)