4programmers.net
2019-04-25 07:24

Zaczynamy prace nad API do 4programmers.net. Na pierwszy ogień poszły mikroblogi, a konkretnie wyświetlanie ich listy. W kolejnym kroku: autentykacja użytkownika.

Spójrzcie: https://api.4programmers.net/v1/microblogs

#coyote #4programmers.net

somedev

Co gorsza wielu jeszcze myli autentykacje (poprawne uwierzytelnianie), z autoryzacją.

4programmers.net
2019-02-07 08:24

Dziś zmieniliśmy system kolorowania składni. Niestety musielibyśmy się pozbyć starej biblioteki do parsowania składni po stronie backendu, na rzecz biblioteki parsującej po stronie frontendu. Więcej informacji możecie znaleźć we wpisie na forum: https://4programmers.net/Foru[...]322400-wymiana_geshi_na_prism

Jako bonus dodaliśmy numerowanie linii w przypadku listingów dłuższych niż 5 linii.

#coyote #4programmers.net

LukeJL

@Michał Kuliński ja to znam z Nietzschego, ale Nietzsche się inspirował Heglem, więc możliwe, że po prostu sforkował jego ideę.

4programmers.net
2019-01-23 07:02

Podnieśliśmy wersję webpacka do 4 oraz pozbyliśmy się całkowicie gulpa. Zmiana jest dość duża więc bądźcie czujni gdyby gdzieś nie zadziałały JavaScripty :)

#coyote #4programmers.net #webpack

czysteskarpety

Tym bardziej, że nie ma jakże dynamicznego tenora - furiosa to tym bardziej trzeba monitorować i to czynić będę.

4programmers.net
2019-01-07 16:43

Poprawiliśmy funkcjonowanie sekcji "Ostatnia aktywność" na stronie głównej. Więcej o zmianach można poczytać we wpisie: Ostatnia aktywność na forum

#coyote #4programmers.net

jarekr000000

@cerrato: Że też chciało Ci sie pisać ten cały syf podpisując się głupimi nickami tylko po to, żeby przekonać ludzi do idei. Troche szacun, trochę straszne.

cerrato

Nicki są generowane automatycznie, moja jest tylko treść postów ;)

4programmers.net
2018-02-07 08:03

Dziś o północy może nastąpić krótka przerwa w dostępie do serwisu. Aktualizujemy oprogramowanie na serwerze :)

#coyote #4programmers.net

msm

(Tak, ten chwilowy downtime obecnie to nieplanowany efet prac przed-serwisowych. Już nic nie robię, do północy).

msm

Sytuację mogę podsumować tak:

TL;DR typowa rutynowa aktualizacja.

(ale obecnie wszystko działa, więc operacja zakończona pomyślnie)

4programmers.net
2018-01-30 20:16

Czy nie wkurza Was, że aplikując do kilku różnych firm, musicie wypełniać ten sam formularz o pracę, wpisując ten sam adres e-mail, czy numer telefonu? Dziś dodaliśmy drobną funkcjonalność w owym formularzu: możliwość zapamiętania wprowadzonych danych w formularzu, dzięki czemu aplikując na kolejne stanowisko, oszczędzamy kilka cennych sekund życia ;-)

Zapraszamy do działu Praca

#coyote #4programmers.net

czysteskarpety

Czy nie wkurza Was łoo, Panie, jakbym miał napisać ile rzeczy mnie wkurza to miejsca zabrakłoby w tym textarea ale tutaj na forum mogę wypocząć i to się ceni, pisałem to ja - @czysteskarpety :]

zarazek

Wkurza to mnie, że aplikując do kilku filrm muszę robić codility dla każdej oddzielnie, po 3 godziny na każdą :D

4programmers.net
2018-01-11 20:33

Jakiś czas temu zablokowaliśmy możliwość edycji posta, jeżeli ktoś inny napisał już na niego odpowiedź. Dotyczyło to tylko użytkowników z reputacją mniejszą niż 100 punktów. Więcej o tym możesz przeczytać tutaj: Czasami zdarza się że użytko...

Pojawiły się wówczas głosy, że niektórzy użytkownicy nie mogą poprawić swojego postu, aby poprawić np. formatowanie kodu. Dodaliśmy więc jeszcze jeden warunek: post można edytować jeszcze przez 24h. od jego napisania. Miejmy nadzieje, że jest to wystarczający czas, aby wprowadzić drobne zmiany w poście. Po tym czasie post wciąż można edytować, ale tylko jeżeli nikt nie napisał odpowiedzi lub osoba ma ponad 100 punktów reputacji.

#4programmers.net #coyote