Koziołek
2018-04-10 16:27

Moja mała cegiełka do wspaniałego wydarzenia jakim było tegoroczne Lambda Days

https://koziolekweb.pl/2018/04/10/bdd-i-kryptomonady/

#koziolekweb #humor

Burdzi0

Tu ewidentnie się potwierdza moja teoria, którą ostatnio wysnułem - jeżeli programista ma brodę to jej długość informuje Cię o stopniu jego wiedzy :P

Koziołek

@szweszwe: flashtalki mają to do siebie, że masz 5min.

Koziołek
2018-02-02 16:17

W związku z Programistyczne WTF jakie Was spotkały taki suchar mi się przypomniał.

Microsoft w początkach swej działalności pisał się Micro Soft, potem Micro-Soft, MicroSoft i w końcu Microsoft. W Polsce przyjęła się prześmiewcza nazwa "małomiękki", ale oczywiście ma ona swoje źródło w USA, gdzie śmiano się z Billa i Paula, że jedne jest mały a drugi miękki. W końcu kurzeni tymi porównaniami w najtajniejszym laboratorium Microsoftu uradzono, że wielkość nie ma znaczenia, a miękkość naprawiono przez pożerania większości dysku twardego w pierwszych wersjach.

#humor

Laran
2017-12-27 18:33

Bezpieczne hasło? Minimum 16 znaków, duże i małe litery, znaki specjalne, liczby, numer buta, rymowanka albo... https://github.com/danielmiessler/SecLists/pull/155

#humor #wtf

vpiotr

@karsa: zamiast wszelkiego rodzaju generatorów (które mogą być monitorowane) polecam np. urandom:
https://www.howtogeek.com/how[...]ssword-from-the-command-line/

karsa

Ale to nie generator to trolling ;)

Koziołek
2017-08-04 10:24

Bądź mną. Pisz kurs Data Structures in Java. Zacznij od ogólnego opisu struktur danych. Zacznij pisać przykładowe programy... w FORTRANie... odkryj, że jednak in Java w tytule kursu oznacza, że nie musisz tworzyć slajdów o analizie memory dumpów z programu FORTRANowego...

#jestpiatek #humor

vpiotr

Dzięki za rozwinięcie, ale w C też masz tablicę tablic (w trybie dynamicznym). A ile trzeba żeby poczuć różnicę? Obecnie kompy mają jakoś tak do 1 Tflops (z GPU/akceleratorami). Test powinien trwać ok. 5s żeby coś zauważyć naocznie (i żeby się soft zdążył "rozpędzić"). Czyli powinno się przetworzyć (liczone w biegu) tak ok. 5x4xtera = 20 TB (4 = rozmiar float). Np. w n-body jest to możliwe bez gigantycznych alokacji.

Koziołek

@vpiotr: no właśnie, ale nadal masz tutaj problem jak to przetworzyć (jaki rodzaj operacji da ładne wyniki) i pomierzyć.

MrHyperion
2017-05-16 11:21

Ludzie, wszystko ma swoje granice xD.

Od jakiegoś czasu będąc freelancerem biorę projekty Androidowe, tak aby sobie dorobić. Niestety ostatnie 3 projektów to było szambo i byłem po prostu szambo nurkiem, bo każdy projekt miał w sobie następujące problemy:

 • Statyczna analiza kodu? Panie na co to komu, po co to komu?
 • Czysty gradle'a? No po cholere xD. Nawalone bibliotekami, jakieś Toda Time'y albo Guavy używane do jednej rzeczy. Oczywiście w konsekwencji każdy projekt miał multidex'a
 • Architektura? Lol;
 • Testy? Chyba w programistycznym eldorado;
 • Zakomentowany kod na produkcji xD. Panie Mietku nie ma szans aby się nie działało xD;
 • Nie używane importy? No tak bo oczywiście się zapomina o takim skrócie klawiszowym a Android Studio to przerośnięty notatnik;
 • Fragmenty, fragmenty, wszędzie fragmenty xD;
 • Zaporowe ilości używanych deprecated metod albo klas;
 • No i jeden projekt trafił się na Roboguice xD;
 • Coś do logowania błędów? Chyba karta i długopis xD;
 • System.out.println xD;
 • SOLID? KISS? No co Ty xD
 • Struktura pakietów? Hm...
 • Android Annotations XD
 • Statyczne klasy, singletony w jednym projekcie były po prostu na każdym kroku
 • Serializabe tak bardzo, bo API Androidowe nie ma Parcelable;

Projekty które widziałem są gorsze od tego co piszą studenci. Czemu? Bo wypociny studentów są małe i przeważnie nie działają. Natomiast te projekty są duże i działają pomimo legacy code xD;

Teraz ja nie mam żadnych kompleksów z moimi skillami programistycznymi. Serio ja dbam o swój kod, piszę testy, staram się pilnować aby nic nie zepsuć staram się utrzymywać jakość, ale jak patrzę na to wszystko to się zastanawiam skąd Ci się programiści się urwali.

Oczywiście klienci idą w zaparte, że kod jest super, super działa i tak dalej a dodanie nowej funkcji to żaden problem (tak oczywiście gdy cały dom jest w ruinie remontowanie małego składzika ma sens). Musiałem to napisać, bo mi się wydawało, że legacy code to coś co się spotyka baaardzo rzadko, ale jednak nie.

Życzę miłego dnia, elo xD.

Myślałem, że mam mało doświadczenia (w czerwcu będę miał równe dwa lata w Androidzie od absolutnego zera), ale nie mam już żadnych kompleksów z tego tytułu.

PS. Musiałem po prostu gdzieś napisać swoje żale bo myślałem, że eksploduje xD.

#java #chceumrzec #humor

arklin

@WhiteLightning: wręcz przeciwnie, AA generuję za Ciebie cały androidowy bajzel, zaczynając od cyklu życia activity i fragmentów a kończąc na elastycznym DI. Ale jak się nie pilnuje to można zrobić makaron z tego przez wstrzykiwanie wszystkiego wszędzie

drorat1

Freelancerka ma to do siebie, że tak naprawdę chodzi o to, żeby coś machnąć na szybko, żeby tylko szybko dostać zapłatę. Zwłaszcza jeśli chodzi o klepanie aplikacji, za które dostanie się kasę dopiero po zakończeniu, nie biorę pod uwagę np. kamieni milowych czy zaliczek. Klient się nie zna, więc guzik go obchodzi w jaki sposób to było napisane i nie interesują go tego typu poboczne problemy.

Wróć do swoich kodów za rok, za dwa to gwarantuję Ci że stwierdzisz, że to co namachałeś można było zrobić inaczej (i lepiej, bo cały czas się uczysz a każda kolejna appka to nowe doświadczenia). Trochę klepałem kiedyś pod Androida małe appki w Eclipse, co każdy kolejny projekt to i kod naturalnie lepszy. Ale pierwsza appka, choć działająca bez zarzutów to było też jak teraz na to popatrzę totalne szambo.

Artur Protasewicz
2017-04-12 18:42

#Wielkanoc #humor

Witam!

Wygląda na to, że jestem po okresowej "banicji", choć jest to wniosek w oparciu o przesłanki #AI rozmyte #fizyka dwubiegunowe #estymator z asymetrią generatorów losowych, sprowadzającą się do wykluczenia #szereg-Taylora punktów w otoczeniu zer (czytaj: "pogoda pod psem").

Po Misterium Zdobywania Przyszłych L4 (czytaj: zdolny do pracy, jako informatyk, półetat, na 3 lata) przedstawiam 4 fotografie mojego "otoczenia sieciowego" (widoczne poniżej #hipoteza #predykcja ) wraz z zapisem ulotnej chwili (czytaj: spisanym odręcznie na zaparowanej szybie).

Oto:

Teren wstępnie przygotowany na inwazję wielkanocną. Szacowany termin inwazji wg. kalendarza księżycowego hebrajskiego z Windows 10 Enterprise dwa dni temu (pełnia).
Jest źle. Wieje wiatr z Minus Wschód (kominy i chmury).
Przeprowadzić inwazję na własne przyczółki pod kryptonimem "Random Miotła".

Wesołych Świąt Wielkanocnych 2017 i pięknych bombek na choince.

gavallon

Nienawidzę kabelków. Oj, jak ja ich nienawidzę! Kabelki, kabelki, kable, przewodziki. :-) :-) U mnie taki sam burdel :-)

Koziołek
2017-04-07 15:48

Taka prawda.... #humor #r

kate87

Kochani my tutaj smieszkujemy a tam Linus T przepisuje pokątnie Linuxa na R😉

jarekr000000

Byłem na tej prezentacji - nie brzmiało to dla mnie przekonująco. Znalazłbym kilka powodów dlaczego R byłby lepszym rozwiązaniem. (choćby taki, że analitycy chcieliby mieć pewność, że wzory które napisali działają na produkcji i nie sa wyrypane przez np. nieogarnięcie błędów zaokrągleń).

ShookTea
2017-03-14 11:10

#offtopic #humor
#wspomnienia z #technikum nie wiem, po co to piszę, ale może ktoś się uśmiechnie z komizmu sytuacji :D
Początek klasy maturalnej w Najlepszym Technikum W Regionie™. Zajęcia z matematyki, nauczycielka pyta się:

Kto z was chciałby napisać maturę rozszerzoną?

Zgłasza się jakaś połowa z 30 osób. Matematyczka stwierdza, że większość z nich nie ma szans na dobry wynik i obstawia, że jedynie 2-3 osoby (w tym ja <3) mogą osiągnąć coś więcej. Dodała też, że jeżeli uzna, że ktoś nie jest w stanie zdać rozszerzonej matematyki, to... po prostu nie dopuści do egzaminu.

Nie wiem, dlaczego, ale część z osób naprawdę się tymi słowami przejęła. Na nic się zdały przekonywania, że matematyczka nie może nie dopuścić do matury, może jedynie wstawić ocenę niedostateczną i kogoś zablokować, ale:
1) od oceny można się odwoływać
2) jeżeli wcześniej nie mieli żadnych jedynek, to i tak przechodzą warunkowo.
No i część z tych kilkunastu osób zrezygnowała z rozszerzenia, które było dla nich numerem 1 przy rekrutacji na studia. Jakieś rozszerzenie na maturze trzeba jednak wziąć, a że w technikum prawdziwych polonistów ze świecą szukać, większość postanowiła pójść na drugi najważniejszy w rekrutacji przedmiot - angielski.

Kilka dni później, lekcja angielskiego. Do sali wchodzi wkurw... wkurzona nauczycielka. Podzieliła się z nami kilkoma ciekawostkami.
Nauczyciele przygotowujący uczniów do matury mają prowadzone statystyki zdawalności. Przyznają to wszyscy nauczyciele z wyjątkiem matematyków, według których takie statystyki nie istnieją.
Mimo to, wszyscy matematycy postanowili tego roku straszyć wszystkie klasy maturalne, że nie uda się im zdać matury rozszerzonej, przez co wiele osób - nawet tacy, którzy z maty są całkiem nieźli, a z języków obcych głąby - postanowili pisać rozszerzenie z angielskiego.

Rok szkolny 2015/16 zostanie tam zapamiętany jako wielka wojna domowa między matematykami a anglistami. <3

jarekw30

Pytanie tylko co mieli nauczyciele na myśli, skoro przedmiotu rozszerzonego nie da się nie zdać. O ile przy podstawie trzeba mieć 30% z każdego przedmiotu, o tyle na rozszerzeniu 0% to nadal zaliczenie. Zresztą takie sytuacje (że kogoś zmuszają pisać do innego przedmiotu, bądź nie dopuszczają) w technikach to praktycznie codzienność (przynajmniej rok temu tak było)

datdata

Traktowałbym to raczej jako patologię, niż codzienność.

Niektóre szkoły/nauczyciele mogą nie chcieć, żeby gorsi uczniowie zdawali matury, bo wpływa to na rankingi szkół lub ocenę nauczyciela. Łatwiej zabronić uczniowi zdawać maturę niż go nauczyć, żeby zdał lepiej.