Shalom
2019-01-14 09:21

Kto się broni w tym roku i nie wie co chciałby robić po studiach?

https://career2.successfactor[...]ExB%2bYf3FAFzKcTajvKkstbnY%3d

To jest re-open tego ogłoszenia, co znaczy że chętnych było mało albo byli słabi, więc szansa jest! ;)

#esa #ygt #java

Shalom

Tak :D Ładnie to próbują nazwać, ale to jest generalnie it-support dla ich produktów. Więc trochę jak Google, przemaglują cię z algorytmów i jakichś zaawansowanych tematów, a potem posadzą na słuchawce ;]

superdurszlak

z tym stanowiskiem bardziej obstawiałem wdrożeniowca i/lub gościa od ogarniania infry na miejscu, ale nie brzmiało z nazwy jak coś co chcę robić więc nawet nie czytałem o co w tym biega ;) no jeśli się okaże, że szukają jelenia do supportu, to ja jednak postoję :D

Shalom
2018-11-16 14:59

Nowe pozycje dla młodych i zdolnych, sporo dla programistów:

https://career2.successfactor[...]9hIcZbiL5znWG3iFbGzXYRGNSw%3d

#esa #ygt #praca

Shalom

@superdurszlak: zaaplikować nie zaszkodzi mimo wszystko. Nic nie tracisz ;)

Julian_

ech, a mogłem nie rezygnowac z astronomii na uniwerku...

Shalom
2017-11-20 09:24

Jak co roku ESA otwarła właśnie rekrutacje dla Young Graduate. Z tego co widzę jest sporo pozycji dla programistów, wiec warto sie zainteresować :) Rekrutacja jest otwarta przez miesiąc, więc nie ma co zwlekać!

https://career2.successfactor[...]HgOjMX5HZkNtc6Y%2fvOEosAZI%3d

#esa #praca #ygt

vpiotr

Studia - pamiętam jakby to było wczoraj. ;-)

nie100sowny

To tam jak w Comarchu :P Na samych stażystach jadą :D

Shalom
2016-01-18 20:53

Jeśli ktoś przegapił w listopadzie/grudniu to kilka pozycji do ESA jako YGT ma przedłużony termin składania aplikacji: http://www.esa.int/About_Us/C[...]raduate_Trainee_Opportunities

#esa #ygt #praktyki #praca

somekind

Widać nikt nie chce w tym ESA robić, pewno klepanie parserów logów jest nudniejsze niż formatki.

DibbyDum

@somekind: dlatego warto iść do CERN tam formatka do zaklepania zawsze się znajdzie.

Shalom
2015-11-17 15:34

Pojawiły się właśnie pozycje dla Young Graduate w ESA na przyszły rok (zwykle startują w okolicach lipiec-wrzesień). Zachęcam do zapoznania się i aplikowania! Nie wybierajcie też ofert tylko po nazwie, bo czasem może być myląca dla osób które nie są "w temacie" ;) Dla tych którzy nie wiedzą/nie pamiętają, to są pozycje dla osób które "niedawno skończyły studia". Nie ma twardych limitów ale generalnie wiek oscyluje w okolicach 23-29. Wymóg konieczny to mgr uzyskany przed rozpoczęciem pracy, więc można być teraz studentem 5 roku o ile obronicie się "w terminie".
http://www.esa.int/About_Us/C[...]raduate_Trainee_Opportunities

#esa #praca #ygt #kosmos

Shalom
2015-01-16 18:09

Pojawiła się lista na uzupełniającą rekrutację do ESA. Pozycje które są na tej liście miały mało zgłoszeń więc rekrutacja na nie jest przedłużona. Znaczy to też, że jest spora szansa się na nie załapać skoro chętnych było mało! ;)

http://www.esa.int/About_Us/C[...]raduate_Trainee_Opportunities

#esa #ygt #praca

Shalom

@Wizjonero: YGT są dla magistrów i wyżej. Oprócz tego różne są wakaty otwierane przez ESA, ale przeważająca większość to A2-A4 więc też dla magistrów i wyżej. Takie niższe to zwykle pozycje typu "sekretarka" ;)

Wizjonero

@Shalom: Dzięki wielkie za odpowiedź i wyjaśnienie. :)

Shalom
2015-01-14 20:28

Na prośbę kolegi @Gjorni krótka historia mojej przygody z ESA. Szczególnie wartościowe jeśli ktoś chciałby "iść w moje ślady" :)

Generalnie o pracę w ESA trudno jeśli nie ma sie 10+ lat doświadczenia. Jest jednak specjalny program - Young Graduate - dla młodych osób, krótko po obronie magistra. Taki kontrakt trwa 1 rok z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Wymóg formalny aby zacząć pracę to posiadanie magistra, ale można aplikować o ile planujemy że do czasu rozpoczęcia pracy uzyskamy odpowiedni tytuł - ja broniłem się 2 tygodnie przed wyjazdem ;)
Raz w roku w połowie listopada na stronie http://www.esa.int/About_Us/C[...]raduate_Trainee_Opportunities pojawiają się oferty, około 70. Czas na aplikowanie jest do połowy grudnia. Oferty one bardzo różnych zagadnień i różnych dziedzin nauki -> http://esamultimedia.esa.int/docs/careers/ESA-BR-277_B.pdf
Są też w różnych lokalizacjach geograficznych, z punktu widzenia kodera / inżyniera interesujące są głównie oferty z:

  • ESTEC w Holandii, niedaleko Hagi
  • ESRIN we Włoszech, niedaleko Rzymu
  • ESAC w Hiszpanii, niedaleko Madrytu
  • ESOC w Niemczech w Darmstadt
    Bywają też pozycje np. w EAC - European Astronaut Center, ale rzadko i raczej nie dla koderów ;) Ja aplikowałem na pozycję do ESTEC.

Jeśli chodzi o potencjalne pozycje dla koderów to są związane głównie z przetwarzaniem danych, automatyczną generacją i walidacją kodu, uczeniem maszynowym.

Z tych ~70 potencjalnych pozycji należy wybrać jedną, która najbardziej nas interesuje (oraz o której myślimy że potencjalnie mamy szansę ją dostać) i wysłać online aplikację. Trzeba wyklikać odpowiedni formularz, nic specjalnie trudnego ani skomplikowanego. Następnie trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo nawet jeśli wysłaliśmy aplikacje już 1 dnia, czyli w połowie listopada, to dopiero w połowie lutego możemy spodziewać się pierwszych informacji zwrotnych.
Dość ważna sprawa w kontekście tych ofert jest taka, że są bardzo mało szczegółowe. Nie ma w nich szczegółów technicznych, listy technologii ani nic z tych rzeczy. Więc nie ma możliwości "podrasowania" swojego CV ani wcześniejszego "przygotowania" się do późniejszych rozmów.

Jeśli nie odpadliśmy na etapie aplikacji to zostaniemy umówieni na interview przez telefon / telekonferencje. W moim przypadku rozmawiałem z potencjalnym supervisorem (gość był między innymi architektem oprogramowania dla rakiet kosmicznych Vega, chwalił mi się też, że pracował kiedyś nad systemem CMS - Combat Management System dla włoskiego lotniskowca...) oraz z szefem sekcji w której miałbym pracować. Z tego co pamiętam to rozmowa trwała jakieś 40 minut. Nie była jakoś bardzo szczegółowa z punktu widzenia technologii, tym bardziej, że nadal nie wiedziałem dokładnie jakie technologie ich interesują. Pytali o wszystko co miałem w CV :)

Jakiś tydzień po rozmowie telefonicznej dostałem zaproszenie na interview na miejscu (nie wiem dokładnie ile osób takie dostaje, wydaje mi się że top 3). Więc 2 tygodnie później (początek marca) leciałem do Holandii. Rozmowa na miejscu była z kilkoma osobami - między innymi z supervisorem, o którym wspominałem wcześniej (on zajmował się "techniczną" częścią) oraz z HRami. Z ciekawostek: HRy pytają trochę o to co wiemy na temat ESA i rzeczy którymi się zajmuje, więc jeśli ktoś "nie jest w temacie" to warto nadrobić. Dopiero na tej rozmowie dowiedziałem się dokładnie jakie technologie ich interesują i co konkretnie chcą pisać.
Na odpowiedź musiałem czekać aż do początku maja.

To tyle, chyba że ktoś ma jakieś pytania? :)

#esa #estec #ygt #praca #interview

tdudzik

@Shalom: Mówisz o "Incorporating Text Analysis into Evolution of Social Groups in Blogospher"? Ok, przypomnę się, bo magisterkę też chetnie bym przeczytał. :)

Shalom

@tdudzik: tak, o tym mówię, to jeśli interesują cię "wyniki", bo jeśli bardziej technikalia i teoria to w mgr.