DevEnv
2018-03-06 15:33

Uruchamiamy na blogu nowy dział, który tworzony będzie przez doświadczoną QA.
Na początek zapraszamy na: "Smoke, sanity, regression testy"

Czy wyobrażasz sobie, że Twoja aplikacja, przekazywana jest klientowi, bez przeprowadzenia testów? Jak ustrzec się przed sytuacją, że klient dostaje nową wersję aplikacji, po czym nie potrafi jej zainstalować czy uruchomić albo nie jest w stanie zalogować się do systemu? To chyba czarny sen każdego programisty.

http://devenv.pl/smoke-sanity-regression-testy/

#blog #technicalblog #devenv #testy #testowanie #qa

Janina X

Powiem tak, to wszystko zależy. Są projekty gdzie regresja jest zautomatyzowana, są projekty gdzie nie. Czy to jest słuszne podejście czy nie to jest temat na osobną dyskusję. Należy też brac pod uwagę rozmiar projektu. Są małe projekty gdzie regresja zajmuje chwilę, a są gdzie zajmuje godziny (nawet ta automatyczna).
W sytuacji gdy regresja nie jest zautomatyzowana - to jest sprawa oczywista.
Gdy mamy smoke, sanity i regresję zautomatyzowaną możemy np. smoke testy wykonywać tuż po zbudowaniu nowej wersji. Jeśli nie przejdzie wersja w ogóle nie trafi do QA. Wyobrażasz sobie aby QA czekał na nową wersję długi czas po buildzie bo wyknuje się regresja?

anonimowy

@Janina X: No to mogliśmy od tego od razu zacząć, że przeszkodą jest technologia i architektura.

Koziołek
2016-05-12 10:07

Dziś o tym dlaczego warto czasami pomęczyć się z pisaniem kodu. Oraz co o testach myśli Sułtan Kosmitów

http://koziolekweb.pl/2016/05[...]dzenie-do-testow-mutacyjnych/

#java #testy #blogowawiosna #koziolekweb

Koziołek

@ŁF: z pitestem jest trochę inaczej. Jest w miarę szybki. Choć jak masz z 600 testów i pokrycie rzędu 95% to i tu może być powoli...

H1ghlander

@Koziołek: Nawiasem wtrącę bo kiedyś byłem na prezentacji z testów mutacyjnych https://www.youtube.com/watch?v=lhvDp0_2MI4 . Jakby ktos chcial to moze zajrzec. Ale uwazam, ze sama prezentacja moglaby byc znacznie krótsza bo część nudziła ;)