macabre13
2019-07-14 13:29
Haskell

Mam plan: za 5 lat nie będę pracował na etacie.

Grzegorz Kotfis
2019-05-19 14:54

Wrzucam zapowiedź rozmowy z Michałem Michalczukiem o Frontendzie w 2019. Słyszeliście o idei mikrofrontendu? Coś a'la mikroserwisy ale na froncie :)
https://youtu.be/pXjMQTBlHKQ

Publikacja całości jutro na devsession.pl

#podcast #devsession #frontend

Grzegorz Kotfis

Spokojnie @Hispano-Suiza :) Jest wdrażany wariant oskrzydlający polegający na tym aby współczesne przeglądarki hostowały, czy miały wbudowane pewne biblioteki (jeśli dobrze to zrozumiałem) co znacznie zmniejszy rozmiar aplikacji. No ale do pamięci swoje trzeba będzie załadować ...

Grzegorz Kotfis
2019-05-14 19:00

Nagrywam jutro rozmowę z Wojtkiem Ptak (CTO Freshmail). Chciałbym się dowiedzieć o co kaman z CTO, za co jest odpowiedzialny, jakie skille są przydatne, niezbędne itp. itd.
Macie jakieś pytania do mojego gościa?

#podcast #devsession #japrogramista #rolacto

no_solution_found

zapytaj o to, jaką rolę CTO pełni względem zespołu oraz względem reszty zarządu. W jaki sposób może sprawić a zespół IT, za który jest odpowiedzialny, działał prężniej, wspomóc ten zespół by szybciej dostarczał wartość biznesową. Oraz przewrotne pytanie: za co CTO nie powinien odpowiadać, czego NIE powinien robić, co nie jest jego odpowiedzialnością.

Grzegorz Kotfis

@no_solution_found: no niestety pytanie padło już po nagraniu. Ale twoje pytanie jest blisko tego o czym rozmawialiśmy. No może poza tym czego NIE powinien robić. Poproszę Wojtka aby dorzucił do notatek do odcinka odpowiedź ;)

Grzegorz Kotfis
2019-04-29 20:04

Jeszcze ciepły, świeży zapis rozmowy z SegFault w Łodzi. Arek Benedykt (.NET), Robert Pankowiecki (Ruby) i Ja dyskutujemy o testach, testowaniu - zarówno od strony programistycznej jak i biznesu.
https://devsession.pl/segfaul[...]eckim-oraz-arkiem-benedyktem/

#podcast #programowanie #testowanie

Michał Kuliński

What Łódź you do without testing?

Grzegorz Kotfis
2019-04-18 07:44

Kto chętny dorzucić jakieś pytanie do zbliżającego się nagrania? Będę rozmawiać z Michałem Michalczuk o "Przyszłości Frontendu". Chciałbym się skupić na nadchodzących zmianach w Angularze, nowościach w postaci Blazora, może PWA, WebComponents. Zobaczymy ile da się wycisnąć :)
Pytania dorzucamy tutaj: https://github.com/GKotfis/Devsession-Podcast/issues/7 lub w komentarzu.

#podcast #frontend

WhiteLightning

Tak, zapytaj czy dzieje sie cos w strone zeby byle strona nie zajmowala wiecej niz klasyczny Doom.I czy istnieje jakikolwiek trend na froncie gdzie wydajnosc jest wazana i/badz mysli sie o userach ze slabszym sprzetem albo slabym laczem.

Grzegorz Kotfis
2019-03-20 12:55

I wrzucam pełny odcinek z Tomkiem Nurkiewiczem. Mam nadzieję, że będzie się dobrze słuchało. https://devsession.pl/japrogramista-7
Tutaj jest wątek z zapowiedzią.

#podcast #programowanie #java

szarotka

Posłuchałabym wywiadu z Jarkiem Ratajskim, bo to poza wiedzą, to niecodzienna osobowość, ale Jarek za granicą jest na co dzień, więc go łatwo nie złapiesz :(

nie100sowny

Ja bym chciał z pozostałymi Java Championami z Polski. Jackiem Laskowskim, Konradem Malawskim i Andrzejem Grzesikiem. Dawaj też znać, kiedy będziesz planował kolejne wywiady. Postaram się zaproponować pytania.

Grzegorz Kotfis
2019-03-18 12:37

Uwaga! Tomek Nurkiewicz podaje niezawodny sposób na sprawdzenie czy liczba jest ujemna ;)
Krótka zapowiedź tego co nagraliśmy w zeszły piątek podczas #SegFault w Gdańsku.
#podcast #programowanie #java

Hispano-Suiza

@szarotka: Dlaczego nazywasz takich ludzi programistami? To podludzie :-)

vpiotr

miejsca gdzie rekurencja jest tylko smutnym żartem od matematyków dla programistów.