DevEnv
2018-10-19 07:58

Vendor lock-in – Historia pewnych map

Największą naukę wynosimy z popełnionych błędów. To właśnie takie sytuacje mogą w zupełności zmienić postrzeganie wykonywanej przez nas pracy, nauczyć nas czegoś o czym wcześniej nie mieliśmy nawet pojęcia lub lekceważyliśmy konsekwencje.
W tym artykule przytoczę jeden z fuckupów do których, dołożyłem swoje pięć groszy.

#devenv #technicalblog #blog

czysteskarpety

Problem klienta nie zawsze jest problemem firmy produkującej soft, stąd np. "autorskie frameworki" potem tylko kosisz hajs na serwisie, bo nikt tego nie potrafi ogarnąć, a zmiana zbyt czasochłonna/kosztowna ;)

furious programming

ekhm, przecinek w cytacie powinien być przed do których, a nie po. ;)

DevEnv
2018-09-25 23:44

Udostępnianie interfejsów programistycznych w formie WebAPI stało się pewnym standardem. Integrujemy ze sobą różne systemy – komunikując je w celu wymiany wymaganych danych. Popularne serwisy udostępniają swoje dane, by programiści mogli wykorzystać potencjał zagregowanych danych.

Jak natomiast podejść do projektowania API, które będzie dostępne dla konsumentów? Na co zwracać uwagę?

#podcast #devcast #devenv #technicalblog #blog

cerrato

To też brzmi ciekawie :)

DevEnv
2018-09-24 20:58

Uwaga! Jest do zgarnięcia wejściówka na konferencję JDD w Krakowie. Za darmo. A w sumie to nawet dwie wejściówki.
Co trzeba zrobić? Wbić na stronę DevEnv na fejsie i pod postem dodać komentarz Jaką najdziwniejszą nazwę zmiennej / funkcji / właściwości / metody znalazłeś w kodzie lub sam stworzyłeś?. Autorzy dwóch najciekawszych wpisów otrzymają wejściówki.

Wydaje się banalnie proste. Tak więc kliknij aby wejść bezpośrednio do posta i podziel się swoją historią ;-)

#devenv #konferencja #jdd #java #kraków

WhiteLightning

@Pipes: aplikacji w Cobolu chyba bylo mniej niz w Javie i do dzisiaj sie zdarza ich utrzymywanie i jezyk nie wymiera. Wiec myslle ze Java tez dluuuuugo pociagnie, nawet jesli by to mialo byc w postaci zywego trupa na co sie nie zanosi IMHO (ot Java 11). No chyba ze zmiana polityki licencyjnej Oracle'a zaszkodzi.

Pipes

Oj pożartować nie można ;) Php śmieszny, więc Java też :D

DevEnv
2018-09-04 17:08

Jak pracować z hasłami?

W dzisiejszych czasach każdy z nas korzysta z dziesiątek serwisów i aplikacji. Wiele z nich wymusza na nowym użytkowniku założenie własnego konta, dzięki któremu będzie miał on dostęp do różnych niezbędnych funkcjonalności. To zaś bardzo często wiąże się z wymyśleniem i zapamiętaniem kolejnego hasła. Zastanawiałeś się, drogi czytelniku, ile różnego rodzaju kont i profili założyłeś w trakcie swojej przygody z internetem? Ile haseł musiałeś stworzyć i zapamiętać? Zgaduję, że kilkadziesiąt lub może nawet kilkaset.

#devenv #technicalblog #security #blog

UncleBob

Miliony serwisów. Miliony haseł... Otchłań, przepaść, czarna dziura.

Spine

tl;dr

Na pierdoły najlepiej się logować facebookiem. A poważnych rzeczy (banki, hosting itp.) chyba nie ma aż tak dużo?

DevEnv
2018-07-20 08:16

Kod nigdy nie kłamie, komentarze czasami
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym postem na blogu, który nawiązuje do stosowania komentarzy w kodzie. Podejście jest bardziej liberalne niż te przedstawione przez Uncle Boba. Zgadzacie się? :)

#devenv #technicalblog #blog

Michał Kuliński

A jakie jest podejście Uncle Boba?

DevEnv
2018-07-17 20:41

Kultura Pracy a Bezpieczeństwo w Projekcie
Wyobraź sobie, drogi czytelniku, że nagle dowiadujesz się, iż firma, w której pracujesz została „zhakowana”. Wszystkie urządzenia firmowe zostały całkowicie wyczyszczone z danych. Wszystkie projekty i bazy danych zostały wrzucone na publiczne serwery. Co gorsza, zostały również upublicznione dane wszystkich pracowników wliczając w to emaile, numery telefoniczne, prywatne numery kont oraz informacje o zarobkach. Natychmiastowo uświadamiasz sobie, że zostałeś obdarty z części swojej prywatności, będąc teraz łakomym kąskiem dla różnego rodzaju oszustów.

#devenv #technicalblog #blog