DevEnv
2018-07-20 08:16

Kod nigdy nie kłamie, komentarze czasami
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym postem na blogu, który nawiązuje do stosowania komentarzy w kodzie. Podejście jest bardziej liberalne niż te przedstawione przez Uncle Boba. Zgadzacie się? :)

#devenv #technicalblog #blog

Michał Kuliński

A jakie jest podejście Uncle Boba?

DevEnv
2018-07-17 20:41

Kultura Pracy a Bezpieczeństwo w Projekcie
Wyobraź sobie, drogi czytelniku, że nagle dowiadujesz się, iż firma, w której pracujesz została „zhakowana”. Wszystkie urządzenia firmowe zostały całkowicie wyczyszczone z danych. Wszystkie projekty i bazy danych zostały wrzucone na publiczne serwery. Co gorsza, zostały również upublicznione dane wszystkich pracowników wliczając w to emaile, numery telefoniczne, prywatne numery kont oraz informacje o zarobkach. Natychmiastowo uświadamiasz sobie, że zostałeś obdarty z części swojej prywatności, będąc teraz łakomym kąskiem dla różnego rodzaju oszustów.

#devenv #technicalblog #blog

DevEnv
2018-05-22 09:11

---> Fetch API <---
Fetch API jest interfejsem pozwalającym na asynchroniczne pobieranie zasobów. Dotychczas aby pobrać zasób z serwera, korzystało się z obiektu XMLHttpRequest (XHR). Fetch API powstało, aby uprościć sposób komunikacji z serwerem, a dzięki wykorzystaniu obietnic bardziej odpowiada dzisiejszym standardom programowania.

#devenv #technicalblog #blog #fetchapi #javascript

LukeJL

właśnie to chciałem napisać też - że promise to trochę jak prymitywna wartość, a observable to jak tablica wartości. Przy czym obecnie promise ma wsparcie w języku (włącznie z cukrem składniowym w postaci async / await), a do observabli potrzeba dodatkowych bibliotek (przy okazji Rx to do tej pory chyba najtrudniejsza biblioteka JS, jaką kiedykolwiek poznałem. Może poza D3).

LukeJL

Więc na dzień dzisiejszy moje zdanie jest takie, że observable są fajne, ale trzeba się zastanowić, czy ich potrzebujemy. Z drugiej strony mam wrażenie, że pewne problemy byłyby o wiele prostsze, gdyby ludzie używali observabli (np. te wszystkie Reduxy, zarządzanie stanem, efektami ubocznymi itp. To można by zrobić na observablach i byłoby bardziej deklaratywnie).

DevEnv
2018-05-16 08:27

KONKURS!
Do wygrania wejściówki na Code Europe w Poznaniu 12.06.
Wystarczy wejść na stronę http://devenv.pl/code-europe-darmowe-bilety/ i w komentarzu dodać pytania, na które chcielibyście odpowiedzi w podcascie - najlepsze pytania zostaną nagrodzone biletami!

#konkurs #blog #podcast #technicalblog #devenv

Sceptyczny Dinozaur

ja mam następujące pytanie: butkamp czy wyższa szkoła lansu i picia drinków ?

Spine

Wygrałbyś bilet, tylko musisz zapytać na ich stronie.

DevEnv
2018-05-07 09:53

Cześć, na rozkręcenie po majówce zachęcamy do zapoznania się z najnowszym postem odnośnie mikroserwisów. Ta.. Temat nie jest już tak gorący jak parę lat temu, ale za to macie całkiem ciekawy artykuł ze skonsolidowaną wiedzą nt. tworzenia mikroserwisów - taka ściąga jakimi tematami trzeba się zaopiekować biorąc się za implementację architektury rozproszonej.

Zapraszamy: Zbiór informacji o mikroserwisach

#blog #technicalblog #devenv #mikroserwisy