Adam Boduch
2020-02-13 22:07

Skończyłem migrację do Bootstrapa 4 (no dobra, jeszcze jakieś niedociągnięcia zostały... ;)).

Muszę powiedzieć, że to bardzo fajny framework. Moim zdaniem ta wersja jest lepsza od poprzedniej.

Przede wszystkim napisana w SASS. Mimo, że używam go od lat, to muszę powiedzieć, że nie wykorzystuje wielu jego możliwości. Dodatkowo wprowadzono wiele klas pomocniczych, takich jak np. mt-2 (definiowanie marginesu), p-2 (padding), border-bottom itp, które wcześniej musiałem pisać samodzielnie. Teraz mój kod SASS na pewno będzie można odchudzić. Pisze się szybko i przyjemnie.

No i flex. Na początku może być trudno gdy orientujesz się że float nie chce działać w elementach flexowych, ale przynajmniej nie ma problemu z wycentrowaniem bloku w pionie ;)

#bootstrap #coyote #4programmers.net

Silv

Przydał(y)by się jeszcze tag(i) #coyote i/lub #4programmers

Silv

@WeiXiao: żeby tagi jako takie miały sens, zarówno 1) zawartość nimi tagowana musi być przewidywalna, jak i 2) ich występowanie pod daną zawartością musi być przewidywalne. Jeśli tutaj mamy wpis nt. Coyote i/lub 4p (o ile w ogóle, bo z treści żadnego ze wpisów @Adam Boduch na temat migracji to nie wynika bezpośrednio – ale tak zakładam po jego aktywności), to nie umieszczając odpowiedniego tagu pod tą zawartością naruszamy regułę nr 2.

.__.

czy jest na sali lekarz?

czysteskarpety

No i bardzo dobrze :) (paddingi i marginy są na tyle przydatne, że przeniosłem do każdego projektu nawet bez bootstrapa (dodatkowo ide i tak podpowiada)

CSharpBeginner

@Adam Boduch: jest gdzieś schemat architektury 4programmers? jest to aplikacja microservices czy monolithic?

Adam Boduch

Monolit. Schematu brak ale nie jest to nic skomplikowanego :)

Marooned

W kwestii mt2 czy px1 to ostatnie parę m-cy przepisywałem całkiem spory projekt by pozbyć się całkowicie Bootstrapa na rzecz PrimeNG oraz https://basscss.com/ , który właśnie bazuje na takich krótkich klasach. Ogarnia też tabelki i flexy.