Codedemens
2019-11-07 21:51

https://youtu.be/tIPb1Ws7IsM
Zrobiłem bardzo szybki test na prędkość pisania na klawiaturze, wyszło mi 166 (jednak test jest bardzo łatwy, a ja zrobiłem go na szybko bo jeszcze się nie zarejestrowałem), a jakie Wy macie wyniki? Jako programiści?
https://ibb.co/mhWxMWT
Na TypingClub.com najszybszą prędkość z dłuższych testów mam 124 wpm, z 97% realną precyzją i 100% precyzją
Cheers. Codedemens.

axelbest

Mój wynik:
YOUR SPEED IS
63.4 WPM
ACCURACY
97.2 %

Ale wypełniałem ten dłuższy test. Wg mnie nie jest źle. Szybciej pisać nie potrzebuje :D

Codedemens

Do tego dłuższego testu właśnie się przymierzam.
Na typingclub.com z jednego z dłuższych tekstów (jeden z ostatnich testów w kategorii "typing jungle") mam prędkość średnią 124 wpm
https://ibb.co/mhWxMWT

Codedemens

https://ibb.co/6Y2hnZ9

ostatnie gameplaye. Ogólnie średnia prędkość zawsze będzie niższa od takiego typowego szybkiego testu, bo jest tam więcej elementów które spowalniają. Jednak zauważyłem że podczas programowania w c++ wiele słów kluczowych (shared_ptr, unique_ptr, auto, const std::string& itp.) wpisuję już mechanicznie, tzn nawet się nie zastanawiam i jak pobierznie patrzę - właśnie z taką prędkością "mniej więcej" jak na tym video,

Codedemens

@Codedemens: https://ibb.co/hmfscdb tutaj np jest pokazane jak w przypadku jednej sesji wpisywałem słowa w dłuższym teście na typingclu. Niektóre słowa nie wpisuję ze znaczną prędkością, a np planets wpisałem raz z prędkością 191 wpm (word per minute), innym razem 196 wpm, więc prawdopodobnie konkretne słowa mają tendencje do łatwiejszego wpisywania, niż np z dużej litery "Earth"

Codedemens

Ta umiejętność jest przydatna jeżeli się piszę dużo kodu. Wg mojej subiektywnej opinii. Ja już nie usprawnie za bardzo prędkości w przypadku niektórych słów, bo maksymalne prędkości gdzieś się zaczynają od 200-210 wpm. Mogę co najwyżej poprawić błędy które wpisuje, które mi spowalniają ogólną średnią prędkość. Są ludzie którzy mają średnią prędkośc 200 wpm i mają 100% celności podczas testów. To jest mój główny cel teraz.