lm-
2019-08-23 19:56

Dobra, wczoraj po małej wtopie z nazwą domeny i projektu zrobiłem zmiany i jest pełna kulturka;p
Projekt to serwer, który pozwala na bardzo łatwe dzielenie się plikami (również binarnymi) i wyjściem z programu (stdout, stderr) bezpośrednio z terminala przy warunku, że klient posiada tylko najbardziej podstawowe programy w systemie (netcat, socat, bash). Demo najlepiej zobrazuje co to, po co i jak to używać:

$ echo "hello world" | socat - TCP:termsend.pl:1337
upload complete, link to file https://termsend.pl/o/gin9b
$ curl https://termsend.pl/o/gin9b
hello world

A można też zrobić alias i jest jeszcze krócej

$ echo 'alias ts="socat - TCP:termsend.pl:1337"' >> ~/.bashrc
$ source .bashrc
$ echo "easy send"|ts
upload complete, link to file https://termsend.pl/o/wa84m
$ curl  https://termsend.pl/o/wa84m
easy send

Myślę, że projekt jest ciekawy dla każdego kto mocno siedzi w terminalu ale i nie tylko. Łatwiej jest zrobić cat plik|ts aby udostępnić komuś plik, niż go otwierać, kopiować zawartość, otwierać stronę, wklejać i wysyłać.

Program udostępniony na licencji BSD2, więc już nie mój a społeczności. Każdy może sobie to zainstalować u siebie i używać (nawet komercyjnie), zmieniać jak mu się podoba (bez udostępniania nowego kodu) albo wysyłać patche. Jest też SSL dla wysyłania poufnych danych. Więcej funkcji na stronie projektu.

github: https://github.com/mlyszczek/termsend
strona projektu: https://termsend.bofc.pl
funkcjonalne demo: https://termsend.pl

MuadibAtrides

Nie żebym odkrywał coś, ale jak muszę komuś plik wysłać z terminala to pushuje na repo gitowe i tyle

lm-

Pewnie, możesz użyć nawet ftp ale przy git masz co najmniej 3 komendy zamiast 1, a druga osoba musi robic klony, sciagac cala mase innych plikow w repo zamiast 1, co na wolnym łączu może być kłopotliwe. Poza tym termsend ma więcej zastosowań niż przesyłanie 1 pliku koledze. Ja tego używam głównie do zrzucania logów z jakichś boxów (gdzie fs jest read only, a o git to nawet nie ma co wspominać) czy połączen ssh gdzie szybciej zrobić jednak cat niż szukać ścieżki i ciągnąć przez scp i potem do docelowego miejsca. W niektórych zastosowaniach ten termsend jest po prostu najszybszy i najwygodniejszy.

PerlMonk

@MuadibAtrides: Ja ostatnio wkleiłem do wątku z żartami tekst o plikach binarnych w gicie. :)

Maciej Cąderek

@lm-: przy git masz co najmniej 3 komendy zamiast 1, a druga osoba musi robic klony, sciagac cala mase innych plikow w repo zamiast 1, co na wolnym łączu może być kłopotliwe - albo można po prostu użyć gist plik.txt ;) W niektórych zastosowaniach ten termsend jest po prostu najszybszy i najwygodniejszy. - bardzo możliwe, ale przykład z posta tego nie pokazuje, do prostych rzeczy wygodniej jest użyć gista.

PerlMonk

Ale macie problem. Do gita można użyć skryptu chyba, nie?

lm-

@Maciej Cąderek: i bardzo dobrze, że sprawdza Ci się gist. To jest piękno open source, że masz kilka rozwiązań dla jednego problemu. Dla jednego wygodniejszy będzie gist, a inny znajdzie zastosowanie dla termsend. No i przy gist musisz mieć konto na githubie, i posiadać program gist, a przy termsend jedyne co trzeba to netcat albo socat, co bardzo często jest w systemie by default. Możesz też anonimowo udostępniać coś ludziom na irca bez linkowania do swojego githuba gdzie możesz mieć imie i nazwisko. Jak mówie, różne kanały - różne zastosowania. Zawsze lepiej mieć więcej opcji niż mniej, nawet jak nie będzie się z nich korzystać:)

Maciej Cąderek

Nie no jasne, zwóciłem tylko uwagę, że Łatwiej jest zrobić cat plik|ts aby udostępnić komuś plik, niż go otwierać, kopiować zawartość, otwierać stronę, wklejać i wysyłać. to fałszywa alternatywa.

Maciej Cąderek

a przy termsend jedyne co trzeba to netcat albo socat, co bardzo często jest w systemie by default. - plus o ile dobrze rozumiem taki drobny szczegół jak wystawienie własnego serwera, bo to co jest w sieci to tylko demo tak jak piszesz.

lm-

funkcjonalne demo, wiec działa to normalnie i z sieci prędko nie zniknie więc nie trzeba swojego serwera stawiać. Jedyne co trzeba mieć na uwadze, to to, że te pliki należy traktować jako w pełni publiczne - nawet jak się używa SSL.