Artur
2019-07-21 22:19

Cześć,
Widząc, jak większość osób programujacych męczy się, gdy musi połaczyć się z bazą danych i wyciagnąć trochę danych, postanowiłem przygotować szybki video kurs SQL-a. Jeśli ktoś z Was jest zainteresowany, to kurs ten można obejrzeć pod linkiem:
https://www.youtube.com/watch[...]DcFspRUpoiVzt4T4vrBsWu-XVC_L5
Oczywiście cały kurs jest za darmo. Mam nadzieje, że kurs przyda się Wam.

WeiXiao

Wygląda naprawdę dobrze jeżeli chodzi o ilość treści / czas. Czym był generowany głos?

Satanistyczny Awatar

Kursów jest ci pod dostatkiem. Niewiele pomaga. Kto pracował jako admin, ten wie o czym mówię i jakie kwiatki potrafią tzw. "webdeveloperzy" i pokrewni "specjaliści" tworzyć.

no_solution_found

jak dla mnie takie samemu czytanie slajdów jest mało użyteczne. Ja nigdy się z tego nie uczyłem.

Spine

Jak nie można sobie kopiować kawałków kodu, to niezbyt przydatny materiał. Wiem.. na reklamach pewnie łatwiej zarabiać na YouTube, niż przy jakichś artykułach. Ale chcemy tu jak najsprawniej pomagać początkującym, prawda?

somedev

@no_solution_found: poprzestałeś na pierwszym odcinku. Kolejne mają jakiegoś lektora.

baant

"większość osób programujacych męczy się, gdy musi połaczyć się z bazą danych i wyciagnąć trochę danych". Skąd takie dane?

axde

@baant: Z ułomności marketingowej autora. Zresztą jak większość tego typu stwierdzeń w "autopromocjach".

no_solution_found

@somedev: dobrze powiedziałeś - jakiegoś :) dla mnie odbiór tych treści jest słaby. Nie mówię o jakości, tylko o sposobie przekazania. Sztuczny lektor nie ułatwia sprawy

somedev

Masz racje słabo to wychodzi. Do tego "pisanie" przez jakiś program czy skrypt marnuje czas. Już lepiej wklejać poszczególne zapytania i je omawiać. Ta muzyka w tle to też duży błąd. Kursu mają obniżać barierę wejścia przez kontakt z człowiekiem, jego podejście uproczenia etc. Książkę z kolei lepiej się szybko przerabia i wyszukuje informacje. Ten kurs niszczy zalety formy z nauczyciele i książki. Jako forma z szkoleniowcem wcale nie obniża bariery ani nie sprawia wrażenia, że ktoś personalnie Tobie to tłumaczy. Jako sterta plansz nie powoduje, że wcale szybciej przerabiamy materiał. Niestety o ile może treść jest ok (nie przesłuchałem wszystkich lekcji bo moja wiedze o SQL mi starcza), tak forma kursu do poprawki, bo obecnie nie zdobędzie popularności.

WeiXiao

Może to się wam podobać lub nie, ale przepisywanie SQLa z ręki wpływa pozytywnie na jego nauczenie / zapamiętanie. Jeżeli dla kogoś barierą zaczyna być przepisanie krótkiego SQLa, to może od razu wypadałoby tym rzucić w .....?

Spine

Wolę przepisać z książki/artykułu, niż zatrzymywać co chwilę filmik i skakać po poszczególnych klatkach. Artykuł ma fajną formę liniową, krok po kroku. W filmiku nie ma się aż takiej kontroli nad wyszukiwaniem treści.