cerrato
2019-07-17 23:59

Polityk pomylił lądowanie samolotu w GTA V z prawdziwym zdarzeniem

Komentarz chyba jest zbędny. Zresztą co mogę więcej napisać? :D

https://ithardware.pl/aktualn[...]awdziwym_zdarzeniem-9725.html

jarekr000000

Nie wiedziałbym, że to z gry. Wygląda jak całkiem nieźle zrobiona rekonstrukcja. Tylko napis na cysternie jest dziwny i wskazuje na źródło.

cerrato

ja akurat nie widzę niczego dziwnego w tym napisie, może poza tym, że nie jest reklamą żadnego znanego koncernu paliwowego. Ale ja nie gram, więc nie muszę się znać ;)

WhiteLightning

Prawdziwy by chyba tak szybko do gory nie poszedl.

cerrato

Zgadzam się z Tobą. Faktem jest, że patrząc na obrazek można się lekko zakręcić, ale film/animacja jest ewidentnie zrobiona komputerowo (fakt, że ładnie, ale mimo wszystko widać, że nie jest to nagranie)

jarekr000000

RON jest bardzo popularną marką paliwa. Mniej więcej tak jak znaną jak miasteczko Ausfahrt w Niemczech.

cerrato

Ten Ausfahrt jest ogromny.. Kiedyś jechałem i przez ponad 100km, co chwila był zjazd do tego miasta. Masakra...

WhiteLightning

Do tego Ausfahrt sie jeszcze na Austrie rozciaga... @jarekr000000: W sumie w Szwajcarii tez maja Ausfahrt czy tam inny jezyk dominuje?

stivens

A moglbys nawet calej DE przejechac i dalej to samo by bylo

jackweb

Haha, wszystkie drogi prowadzą do Ausfahrt :) Byłem, zwiedziłem, bardzo ładne. :P

czysteskarpety

Animacje, renderowanie ruchu w czasie rzeczywistym, deepfake, niebawem dojdziemy do momentu gdzie materiały przed publikacją będą musiały przejść kilkugodzinne testy na fałszerstwo.

jarekr000000

@czysteskarpety: boty nauczą się tworzyć materiały w wikipedii, wrzucać footage na youtube, wpisywać komentarze w portalach. Za rok, dwa odkrycie fałszerstwa będzie prawie niemożliwe. Pojedziesz na miejsce, a tam połowa ludzi stwierdzi, że widziała spadający samolot (patrzyli w komórki).

MasterBLB

Cóż, jeśli się nie przyglądał dobrze to miał prawo się fiknąć - póki nie zaobserwowałem ulic i znikających oraz pojawiających się z nicości na nich samochodów które nie rzucały cienia, zachowania cienia rzucanego przez maszynę to też nie miałem pewności, czy to nagranie czy render.

WhiteLightning

@MasterBLB: ale przeciez widac ze w locie ten samolot zachowuje sie jakby byl nadzwyczaj lekki albo nadmuchany.

PerlMonk

@WhiteLightning: Może miał dużo powietrza w kołach?

MasterBLB

Nie latałem Airbusem, ani nie oglądałem jakoś specjalnie jak się te maszyny w rzeczywistości zachowują, ani w GTA nie grałem to i nie rozpoznałem tak od razu, że to jakaś gra albo render.

Delor

Oblatywanie z bliska Airbusa bez jakiejkolwiek turbulencji. Natychmiastowe przyspieszenia. Jakie drony to potrafią? Trafił się przypadkowo doskonały operator drona i cysterna paliwa na lądowisku? To wystarcza do zastanowienia się czy film jest realny.