vpiotr
2019-06-10 19:13

Jeden z tych nielicznych momentow kiedy wysoka cena powoduje u mnie usmiech: https://www.tomsguide.com/us/[...]display-stand,news-30284.html

czysteskarpety

A niech kupują, ja tam ludziom w portfel zaglądać nie będę.

PerlMonk

Często nie ważne jaki jest produkt a ważniejsze jaki jest marketing. Można zawinąć dowolną kupę w folię i powiedzieć, że to kupa Elvisa. Chętni się znajdą nawet za grube pieniądze i będą wdzięczni.

Desu

Jakie to jest brzydkie :D

WhiteLightning

Dla mnie mistrzostwo to sprzet dla audiofilow: https://audiovoodoo.pl

PerlMonk

@WhiteLightning: Ja miałem do czynienia z ludźmi, co wierzą, że dobór kabla optycznego miał wpływ na dźwięk. Kompletnie pomijali fakty, nawet to, że nie kabel jest przyczyną a urządzenie.

czysteskarpety

Ostatnio nawet robili testy i wynika, że mp3 128kbps vs 192kbps mają podobny odsłuch więc... :)

Afish

Kabel to pikuś, kiedyś widziałem dyskusję, że przy dekodowaniu lepszy dźwięk uzyskuje się przez zerowanie pamięci pętlą a nie memsetem!

WhiteLightning

@Afish: a w tym cos moze byc, bo jak mam podpiete zewnetrzne radio jako wzmacniacz to w zaleznosci czy mam jasny czy ciemny ekran jest inny dzwiek, i nawet slychac jak sie ekran scrolluje :)

vpiotr

W ZX Spectrum i Atari 8 bit słychać było co się wczytuje z magnetofonu (czy obrazek czy fonty czy coś innego). Niska prędkość i brak kompresji. Potem jak spopularyzowały się kompresory to już była sieczka i można było zapomnieć o pójściu na herbatę przed graniem.