micfil94
2019-04-15 16:06

Test oblany :/

TomRiddle

Serio, jaki jest sens kopiować content z innych portali? ;/ nie kumam tego. Jak będę chciał sobie pooglądać memy z 9gaga to bym tam się udał (udałem się tam 2 dni temu, i dlatego wiem skąd jest ten obrazek xd)

somekind

@TomRiddle: nie każdy zdradza najlepsze forum z jakimiś podrzędnymi serwisami.

TomRiddle

@somekind: 9gag to wcale nie jest najlepsze forum :D

Desu

A ja nie mam czasu przeglądać 9gaga i cieszę się, że ktoś to robi za mnie :)

WhiteLightning

Potwierdzam ze tak jest. Sam siedzialem kiedys nad bugiem czemu jak wpisywalem John Doe na srodowisku testowym to zewnetrzny serwis rzucal bledem. Wiec jak z produkcji przyszlo ze odrzuca goscia co sie nazywa Testov to juz wiedzialem o co chodzi. A teraz pomyslcie ze jest babka co sie nazywa Jennifer Null i tez ma problemyu z systemami IT:) https://gizmodo.com/it-really[...]amed-jennifer-null-1767159091

Aventus

@TomRiddle: ja nawet nie wiem co to jest ten 9gag.

TomRiddle

@Aventus: Wielka kopalnia obrazków, które można wrzucać na inne serwisy i dostać punkty za nic

Aventus

Ok ok, dałem Ci punkta żeby Ci ulżyć. Niestety nie mam jak Ci przekazać Snickers'a ;)

Visual Code

@TomRiddle: dewaluacja łapek w górę postępuje coraz szybciej 🤷🏼‍♂️😂

Shalom

Kiedys czytałem jaki art o gościu który ma na nazwisko Null... ;)

WeiXiao

nie rozumiem skąd te problemy, że niby ktoś robi coś typu DELETE FROM smth WHERE lastname = 'NULL'?

jarekr000000

@WeiXiao: bo to nie sa proste systemiki oparte o SQL i pisane przez w miarę rozsądnych ludzi (choć już tu jest sprzeczność). Taka linia lotnicza ma setki systemików pisanych w różnych cudownych językach - czesto jeszcze w latach 70tych, przez bardzo różnych korpoprogramistów. W efekcie gdzieś być może leci sobie CSV do batcha w postaci KRZYSZTOF;JARZYNA;NULL;SZCZECIN;5575';NULL a następnej linijce jest MIROSŁAW;NULL;NULL;BEDZIN';2219 i już np. automatyczny parser dostaje kopla. null zapisany jako "null", "'NULL'", "Null" itp. widziałem setki razy i wiele "korpo patternów" programistycznych do tego prowadzi. Nawet NULL jako tekst w bazie SQL, nie jest to norma ale bywa. (pracowałem nawet dla jednej linii lotniczej, ale nie przy core systemach - więc dokładnych szczegółów nie znam, bardzo podobnie jest w bankach i ubezpieczeniach i problem łatwo mi sobie wyobrazić).

vpiotr

Nie trzeba szukać w latach 70-tych, skryptowa Java też to ma: https://stackoverflow.com/que[...]2114/why-does-stringnull-work

WhiteLightning

@jarekr000000: gdzies tam gleboko w bebechach systemu SQL tez siedzi. I to jaki :) Potem sa sytuacje: sprawdz czemu cos tam dziala wolno, i dostajesz selecta na kilka stron ktory wyglada tak jakby autor postanowil wsadzic w niego wszystkie keywordy jakie zna :)