Silv
2019-03-23 00:54

Nowości na moim blogu silvuss-thoughts:

  • Odświeżyłem wygląd. Być może dla Was zmiana nieistotna (niezauważalna?), ale była potrzebna. :) Ech, więcej zajęło mi czasu to dłubanie w Bootstrapie, Jekyllu i JavaScripcie niż pisanie jednego artykułu...
  • Może kogoś zaciekawi (choć rzecz dawno znana), że można mieć system komentarzy na GitHub Pages (jak wiadomo, GitHub Pages są to strony statyczne, bez dostępu do serwera). Taki system może wykorzystywać na przykład GitHub Issues, jak ja zrobiłem. Na razie zaimplementowałem jedynie wypisywanie (można je zobaczyć pod tym artykułem: https://silvuss.github.io/201[...]t-a-good-issue-on-github.html).
  • Może mniej związane z programowaniem: udało mi się ukończyć artykuł opisujący pokrótce Linux Filesystem Structurehttps://silvuss.github.io/201[...]t-a-good-issue-on-github.html. Czyli – po co na Linuksach zazwyczaj można znaleźć katalog lost+found :) (a także inne katalogi). Spojrzenie początkującego w temacie administrowania Linuksem, tak więc nie ma tam niczego, czego nie można by już znaleźć w internecie. Napisałem bardziej dla siebie.
  • Jeżeli ktoś zaczyna z GitHubem (jakkolwiek z językiem angielskim zna się dobrze ;) ), może zainteresować go artykuł o tym, jak ja – osobiście – wyobrażam sobie dobrze napisaną issuehttps://silvuss.github.io/201[...]t-a-good-issue-on-github.html

Bardzo chętnie przyjmę wszelkie oceny, recenzje i w ogóle komentarze (najlepiej tutaj, bo blog tworzenia komentarzy na razie nie ma). :)

Najwięcej bym prosił, gdyby komuś obeznanemu z Linuksem się chciało, o sprawdzenie artykułu dot. Linux Filesystem Structure – jeszcze raz link: https://silvuss.github.io/201[...]nux-filesystem-structure.html – jako że jestem początkujący w temacie.

Miłego czytania. :)


UPDATE:

Jak mogłem zapomnieć? Zacząłem używać wielkich liter. Wołam, @no_solution_found ! Tu update na ten temat: https://silvuss.github.io/201[...]ortography-writing-style.html

no_solution_found

a skąd zmiana z tymi wielkimi literami? bardzo z tym walczyłeś

Silv

@no_solution_found: jednak przyszedłeś! :) Cyt. ze mnie: As my approach to orthography has changed since the time that this post was published (...). Pewne przemyślenia spowodowały, że uznałem, że tak będzie lepiej.