Michał Kuliński
2019-03-07 16:27

Programowanie funkcyjne, pochodne, kwadraty, funkcje, listy, trwałe struktury danych, przejrzystość referencyjna, leniwe sekwencje i typy pierwszoklasowe w kolejnym fascynującym, pełnym smakowitego, programistycznego mięska wpisie z bloga Wujka Boba Martina:
https://michalkulinski.blogsp[...]nia-funkcyjnego-epizod-2.html

Michał Kuliński

@zarazek: Aaaaaa, taaaak. Kwadraty kolejnych liczb całkowitych :)

lion137

"języków funkcjonalnych" czy funkcyjnych? (cons 2 [3 4]) Nawias kwadratowy oznacza w Clojure wektor i ta operacja jest O(n). Na pewno wujowi o to chodziło?

Michał Kuliński

Tak, masz rację "języków funkcyjnych". Dzięki. Poprawiłem.

Michał Kuliński

@lion137: W tekście piszę o liście, więc ewidentnie chodzi o listę. Myślę, że w tym artykule Bob nie skupiał się na subtelnościach lista<=>wektor. Pewnie nawiasy kwadratowe poszły "z automatu". Niestety nie odpowiada na pull requesty z poprawkami do jego tekstów, więc nieprędko się dowiemy, co autor miał na myśli.

lion137

@Michał Kuliński: Przeczytałem również oryginał; tak, jest oczywiste, że chodzi mu o listę. W takim razie te nawiasy to zwykłe typo. chyba, że wujek nie doszedł jeszcze, w nauce Clojure, do rozdziału o wektorach:-)

Michał Kuliński

@lion137: Patrząc na to repo: https://github.com/unclebob/spacewar?files=1 mam wrażenie, że Wujek doszedł do wszystkiego w Clojure.... 42 razy ....