Hispano-Suiza
2019-01-05 10:21

Kto powiedzial, ze praca musi byc nudna?

Instytut Biochemii i Biofizyki PAN ogłasza nabór kandydatów na uczestników 44 wyprawy antarktycznej na Polską Stację Antarktyczną im. H. Arctowskiego w sezonie 2019-2020.

Grupa zimowa pracująca w Stacji przez okres całego roku (od października do listopada kolejnego roku) składa się z 8 osób, które pełnią następujące funkcje: kierownik wyprawy, energetyk, elektryk, mechanik samochodowy, operator PTS, informatyk, elektronik, ratownik medyczny, łącznościowiec, laborant, obserwator ekologiczny, obserwator morski, obserwator hydrochemiczny i glacjologiczny.

Szczegoly

kate87

Kasa niezła ale rozłąka z rodziną to masakra.

TurkucPodjadek

Przeżyć królową wszystkich zim byłoby fajnie, ale lepiej w centrum lądu: https://www.youtube.com/watch?v=hpVgJMzKrGw

Hispano-Suiza

@kate87: Dla niektórych to może być zaletą :-)

kate87

@Hispano-Suiza: ale tam zimno. Ciemno zimno do domu daleko, nie ma kto przytulic...

Hispano-Suiza

Ważne, że są internety ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sunnydev

ale kozacka praca. nawet jeśli programowania będzie teoretycznie mało, to kurcza, jaka przygoda!

Hispano-Suiza

@Sunnydev: tam bardziej potrzeba chyba kogoś od sieci. Ciekawe czy praca 24h. Bo jeśli założyć, że trzeba doglądać czy wszystko działa i robić ew. fix gdy nie działa to jest sporo czasu na programowanie :>

Sunnydev

@Hispano-Suiza: noo, wczytałem się i wychodzi na to, że to musi być taki dosłowny informatyk czyli coś ala one man army z nastawieniem na sieciówkę. coś nie działa -> idź napraw. coś ważnego nie działa -> napraw to natychmiast, nieważne czy 12 w południe czy 4 nad ranem. tak ja sobie to właśnie wyobrażam, czyli trzeba być w stanie gotowości 24/7. Chociaż może przesadzam.

Hispano-Suiza

Zerknąłem na bloga od @WhiteLightning. W sumie wpis na samym dole (pierwszy) mówi mniej więcej na czym ma polegać ta praca. No cóż. Nie tak jak byśmy myśleli :-)

Aryman1983

Dla mnie idealne warunki :-) Komp, pingwiny, prawie cały czas mrok i nie muszę chodzić do marketów :-) Zimno to dla mnie kolejna zaleta. Tylko Żona mnie nie puści :-(

Hispano-Suiza

@Aryman1983: Zimno więc komp się nie będzie grzać :-) Czyli żona Cię ogranicza -> pozbądź się problemu -> zmień żonę albo wyrzuć całkiem :-)

Sunnydev

albo brać żonę ze sobą.. :D

kate87

Podejrzewam że żona była by zadowolona z roku spokoju, dzieci by to gorzej przeżyły. 😉

Hispano-Suiza

@kate87: Sąsiad pewnie też byłby zadowolony (╭☞σ ͜ʖσ)╭☞

WeiXiao

energetyk, elektryk, mechanik samochodowy, operator PTS, informatyk, elektronik, ratownik medyczny, łącznościowiec fajny team - ekipa zapewniająca, że laborant, obserwator ekologiczny, obserwator morski, obserwator hydrochemiczny i glacjologiczny. będą mogli pracować :)

kate87

Sąsiad niekoniecznie😉

Aryman1983

Niestety Żona uwielbia gorąc. Gdy mój organizm umiera przy 40 stopniach dla niej jest chill :-( Zostawić nie zostawię bo ją kocham. Sąsiad nie stanowi problemu ;-)

kate87

Jak masz takich sąsiadów jak ja to to się nie dziwię. Nie lecę na emeryturę z butelek po alko..😉

Aryman1983

Właśnie są młodzi i nie chleją co na na Łódzkie warunki jest trochę dziwne, ale ciapy straszne 😎

kate87

Ale to obojętne czy młodzi czy starzy jak się ktoś nie podoba to choćby pół miasta wzdychalo to i tak nie zabangla.

szarotka

@kate87: ty się ogarnij a nie już myślisz o chłopcach na boku, gdy jeszcze obrączki nie masz.

kate87

No właśnie z moich wypowiedzi wynika coś zupełnie odwrotnego....

Aryman1983

@szarotka: to co @kate87 napisała, a co idealnie przedstawia moją Żonę to przeciwieństwo chłopaków na boku :-) Z jednej strony może mieszkać podobizna Greya z drugiej jakiś chad, a ja i tam będę spał spokojnie :-)

vpiotr

Pamiętajcie żeby tylko byle badziewia tam nie zabierać do bazy, bo wiadomo jak to się kończy. https://engagingculture.files.wordpress.com/2013/03/thing-4.jpg

Shalom

Blog mojego znajomego który siedział 14 miesiecy w Halley VI http://alexandicity.com/ :)

Spine

Niedawno w "Vikings", Floki odcinał jednemu kolesiowi odmrożony palec.
Wolę jednak nienudną pracę wykonywać u Nas :P

eL

Ktoś wie o jakich zarobkach mniej więcej mowa? Bo tak szukam i szukam i znaleźć nic ciekawego na ten temat nie mogę.

WhiteLightning

@eL: o ile sie nie myle to symboliczne :)

eL

@WhiteLightning: z tego co widzę to @kate87 napisała Kasa niezła (...) dlatego mnie trochę zaciekawiło mnie jakiego rzędu są to kwoty ;)

Shalom

@eL jeśli chodzi o Halley VI to tutaj https://www.bas.ac.uk/jobs/vacancies/ masz podane kwoty -> £23,937 per annum initially. Additionally, upon completion of a successful tour, you will receive a 10% bonus on your Antarctic Service. Przy czym warto rozumieć że tyle sobie zaoszczędzisz, bo wszystkie koszty życia są pokryte.