grski
2018-12-14 17:15

where did we go wrong

czysteskarpety

to bardziej wynika z indolencji tworzących strony/apk, bo przecież nie ma wymagań co do wyskakujących modali na 3/4 strony :)

superdurszlak

Bez przesady, w 2008 też były reklamy drogich aut na cały ekran, z krzyżykiem wielkości palca kursora, a czasem wręcz uciekającym po najechaniu...

piotrpo

Mnie bardziej zastanawia kto do cholery wpadł na pomysł, że użytkownicy oczekują powiadomień z przeglądarki, bo ostatnio każda strona bardzo chce mi je wysyłać.

Potat0x

Dodatkowe filtry do uBlocka i da się przetrwać.

superdurszlak

@piotrpo: to tak, jak z domyślnie zaznaczonyni checkboxami "tak, zapisz mnie do newslettera i zasraj mi skrzynkę spamem" czy "tak, zainstaluj mi przeglądarkę i 300 toolbarów". Bylebyś z rozpędu zatwierdził :))

Cogito

@piotrpo: Marketingowcy. Może by ktoś się zgodził na powiadomienia i by miał spam z każdą ofertą

LukeJL

Pewnie gdzieś przeczytali, że to da lepszą konwersji bo tak wyszło na wykresie i podobne bzdury. Marketingowcy, PMowcy, POwcy to są ludzie, którzy się kierują wykresikami, tabelkami i marketingowym bełkotem a nie zdrowym rozsądkiem.

Hispano-Suiza

@grski: Błąd popełniliśmy w tym, że jeszcze nie powstał tool, który wypieprzy cały ten szajs - automatycznie.

witeks44

...po czym chcesz wpisać inny adres, więc jeszcze wyskakuje komunikat, byś nie opuszczał strony i zobaczył inne artykuły :D

Aventus

Poczekajcie aż nie będzie można przeskoczyć reklamy dopóki kamerka nie wyśledzi że cały czas ją oglądaliśmy. A jak nie będziemy chcieli udostępnić kamerki to nie dostaniemy dostępu do strony...

superdurszlak

@Aventus: przecież już teraz reklamy czasem pauzują / resetują się, jeśli nie jesteś zfocusowany na danej karcie. Jeszcze niedawno można było wykorzystać te 4 minuty na przeglądnięcie fejsa / poczty, a teraz zostaje wycieczka po herbatę do kuchni...

LukeJL

@Aventus coś podobnego pokazywali w Black Mirror w S01E02.

must

@Aventus: jak oglądasz coś na vod, np. rodzinkę.pl to jak masz gdzieś kartę w tle z odpalonymi reklamami, to reklama nie leci i czeka aż będzie na 1 planie :D

Spine

@superdurszlak ba, już nawet godzinne nagrania z YouTube się pauzują po jakimś czasie (czy tam kolejne utwory z auto-odtwarzania), żeby nie można było słuchać muzyki w tle...

GodOfCode

@must ja na ipla.pl oglądam czasem, usuwam iframe z src imgsdk.google i to usuwa reklamę, potem tylko stop i start dajesz na odtwarzaczu i leci.

Cogito

@LukeJL: Wątpię by czytali o konwersji. Raczej chodzi o zyski z reklam. Im więcej okienek do zamknięcia, tym więcej reklam zdąży się wyświetlić.

Cogito

@superdurszlak: Można zablokować mozliwość wyłączenia reklamy, lub powiązać wyłączenie reklam z przejściem pod inny link w nowej karcie/oknie

Hispano-Suiza

Mozna tez bojkotowac takie tresci dowalajac wiecej wtyczek do blokowania. Mam kilka takich stron, ktore blokuja blokowanie ;-) Dalem kilku szanse. Z kilku zostala moze 1-2 z racji nieinwazyjnych tresci reklamowych. Cala reszta do zaorania. Najlepsze w tym wszystkim, ze te same tresci czesto sa zdublowane na 20 innych stronach. Wystarczy wiec wyszukac po naglowku artykul gdzie indziej.
Tresci video? Przelkne reklame jesli nie trwa 5 minut i nie resetuje sie w trakcie. Jak ktos w ten sposob leci ze mna w kulki to zwyczajnie siegam po torrenty :-)

LukeJL

@Cogito ale to nie są tylko reklamy (zamówione), bo przecież również autorskie newslettery, prośbę o powiadomienia, czy inne rzeczy, z których wydaje się, że nikt nie korzysta, a jednak je dają, więc kto wie, może inni ludzie (niż my tutaj) to włączają masowo. Trochę jak billboardy. Wydaje się, że nikt się nie łapie na debilne reklamy na billboardach, ale z jakiegoś powodu dalej je robią, więc pewnie się opłaca. Albo ceny 4,99. Niby "każdy" wie, że to 5 złotych, ale z jakiegoś powodu i tak się je stosuje. Przesąd marketerów, czy faktycznie sporo ludzi patrzy na 4,99 i myśli 4 złote?

vpiotr

Ja niektóre newslettery świadomie subskrybuję, czasami wolę przejrzeć najciekawsze materiały z newslettera niż wchodzić na główną stronę danego serwisu (także przez to co na obrazku).

LukeJL

Mnie czasem dochodzą newslettery z serwisów, do których się zarejestrowałem, i dostaję prasówkę np. z Medium, czasem klikam jak mnie coś zaciekawi, ale kaman, to że z kilku wybranych serwisów jestem zainteresowany newsletterami, nie znaczy to, że będę klikał newsletter do każdej randomowej strony, którą znajdę przez Google. Poza tym te newslettery to często nachalne reklamy. Np. kiedyś pobrałem Unity i się zarejestrowałem na ich stronie, a teraz mi ciągle reklamy przysyłają, nawet jeśli z Unity już nie korzystam.

Cogito

@LukeJL: często 4 wygląda lepiej niż 5.Są osoby co mają barierę i stwierdzają że powyżej jakiejś, często okrągłej kwoty nie kupią. No i wiele osób uznaje ze za zlotówkę coś można kupić, za grosze nie i zupełnie nie zważają na to ile groszy wydają. Zresztą, negocjując podwyżkę każdy chce wzrostu o te złotówki godzinowo. Nikt nie domaga się zarabiania dajmy na to 17,75 na godzinę ale zaokrąglonej liczby. Ponadto masa ludzi łapie się na promocje polegające na obniżce o marne grosze, albo wręcz podwyższeniu ceny o kilkanaście groszy. Ludzie to impulsywne stworzenia. Pędzące wiecznie i przez to bezmyślnie robiące wiele rzeczy.