mr_jaro
2018-12-11 15:47

Cloudflare na liście "stron zakazanych" w ue :D http://trade.ec.europa.eu/doc[...]18/december/tradoc_157564.pdf

furious programming

Dla równowagi należy dodać domenę europa.eu do listy stron zakazanych.

LukeJL

Swoją drogą fajny ten raport. Dowiedziałem się o wielu fajnych stronach, których nie znałem.

Satanistyczny Awatar

Jakie zarzuty dostało Cloudflare? XD

mr_jaro

@Satanistyczny Awatar: bo pod swoimi dns`ami ukrywa 40% stron łamiących prawa autorskie i nie współpracuje z rządami, w sensie odmawia wydawania danych swoich klientów.

Inquis1t0r

Szanuję. Cloudflare w sensie.

Sunnydev

@mr_jaro: co za czasy. jeśli to prawda, że nie wydawali danych swoich użytkowników dla rządu, to aż żal dupę ściska, że ją zdjęli :D

mr_jaro

@Sunnydev: ale nie zdjęli przecież, cloudflare jest firmą zarejestrowaną w usa i korzystają z niej miliony domen, w tym 4p ;) ta lista domen jest póki co takim "wyrażeniem głębokiego zaniepokojenia" przez ue

LukeJL

I tak za kilka lat będą po prostu cenzurować odpowiednie domeny i tyle. Np. odgórny ban dla całej Europy na Facebooka czy Google, bo wiadomo, że te firmy sprzedają dane osobowe milionów użytkowników. Youtube już ma być przecież zbanowany (przynajmniej taki jest komunikat od Google, że będą musieli odciąć Europę).

mr_jaro

@LukeJL yt dramatyzuje, po prostu ostatecznie na yt będą mogły publikować tylko firmy, które będą skupiać twórców i będą miały umowę z yt, na wielomilionowe kary, tak by ewentualna kara która spadnie na yt przeszła na tę firmę. A wszystko przez art 13 acta 2 który mówi że to na providerze spoczywa obowiązek pilnowania by utwory dostarczane przez użytkowników nie łamały praw autorskich. Takie strasznie dziwne coś.

mr_jaro

@LukeJL: kiedyś yt "nie istniało" a w Polsce były małe platformy w postaci np "tosiewytnie", najwyżej wrócimy do tych czasów, za to powstanie jakiś globalny agregator takich stronek tak by można było wyszukiwać filmów, co nie jest zabronione bo link nie łamie prawa (na szczęście to zmienili bo z początku i linkowanie chcieli pod to podpiąć xd)

LukeJL

@LukeJL to jak dramatyzuje, skoro normalny człowiek nic nie opublikuje, jeśli będą mogły tylko firmy?

vpiotr

@LukeJL: w Chinach to się sprawdza (odgórny ban). Miliard ludzi nie może się mylić.

mr_jaro

@LukeJL: są inne serwisy, nie tylko yt, a sam art 13 ma uderzyć w wyselekcjonowane korporacje.

kate87

Na szczęście nie jesteśmy w Chinach tylko w podobno demokratycznej Europie. Więc jakim prawem czegoś zakazuje skoro jest demokratyczna?

Satanistyczny Awatar

Demokracja w Europie to była ostatnio jakiś czas przed chrystianizacją. Wiece, thingi, agora itp. Teraz to bliska do demokratycznego modelu jest co najwyżej Szwajcaria.

mr_jaro

@kate87: prawem takim, że łamana jest kon-sty... tzn, prawa autorskie, ja to rozumiem ogólnie, tylko nie rozumiem czemu się czepiać legalnych normalnych firm, które chronią interesów swoich klientów, prawników się nikt nie czepia, że bronią najgorszych zbrodniarzy. Można dać analogie słyszaną w nie jednej opowieści fantasy "magia nie jest ani dobra ani zła, to od nas zależy jak ją wykorzystujemy"

LukeJL

@kate87 ja bym się tak nie cieszył. Jak dla mnie to Chiny po prostu stoją o kilka stopni rozwoju technologicznego przed Europą oraz są bardziej doświadczone w rządzeniu wieeeelką liczbą ludzi naraz (Stąd te wszystkie kamery na ulicach, które przypominam w Europie też są). Jak dla mnie wiele z tego, co mają Chiny za kilka lat wejdzie do Polski. Np. łapanie z automatu osób, które przechodzą na czerwonym świetle: https://www.youtube.com/watch?v=VJOrlZsNHf4 Kto wie, czy za 2 lata nie zrobią czegoś podobnego w Polsce (tzn. bez tego public shamingu, bo RODO, ale mogą tak zrobić, że mandaty automatycznie będą się wlepiać). Tak samo Chiny robią podobno scoring dla każdego obywatela na podstawie tego jak się zachowuje https://www.businessinsider.c[...]-kids-from-the-best-schools-3 w warunkach europejskich rządy pewnie to wprowadzą pod pretekstem walki z terroryzmem.

mr_jaro

@LukeJL: eee tam, po pierwsze rozpoznawalność ludzi przez najlepsze systemy według microsoftu jest aktualnie na poziomie 80% błędnych dopasowań, a czerwone światło ma być opcjonalne dla pieszych, tzn pieszy może uznać, że nic nie jedzie i iść na czerwonym (jest taka propozycja ustawy) xd

LukeJL

Czyli ma być tak jak w UK? To byłoby fajne. Z drugiej strony naprawdę chcą coś takiego wprowadzić w Polsce? Dziwię się, bo byłoby to nieopłacalne (zawsze mi się wydawało, że zakaz przechodzenia na czerwonym świetle jest głównie po to, żeby policja mogła łapać dziurę budżetową mandatami. Z drugiej strony rząd nie od dziś zachowuje się nieracjonalnie. Podobnie jak np. zamiast obłożyć marihuanę akcyzą i czerpać hajs jak z fajek, to pozwala na istnienie czarnego rynku i ludzi, którzy nie będą płacić podatków)

Hispano-Suiza

@LukeJL: Skoro już o eksperymentach społecznych mowa z Chinami w roli głównej to tam poligon doświadczalny trwa w najlepsze od lat. "Wśród wielu dodatkowych „osiągnięć” Davida Rockefellera można wyróżnić: promocję socjalizmu w Europie Zachodniej, korupcyjnych i niekonstytucyjnych programów pomocy zagranicznej, stale rosnącego finansowania agencji, projektów i programów ONZ, utrzymywanie Instytutu Kinseya, promującego dewiacje seksualne, promocja komunistycznych Chin. Gdy David Rockefeller wrócił z wizyty w komunistycznych Chinach w 1973 r. oświadczył, że „eksperyment społeczny w Chinach pod kierownictwem prezydenta Mao jest jednym z największych sukcesów w historii ludzkości”. Mao zabił 64 miliony osób."

LukeJL

Wow. To ten cały Mao mógłby Nobla pokojowego dostać.

mr_jaro

@LukeJL: ja właśnie uważam to za zły pomysł. I tak za dużo pieszych ginie z własnej winy, jeśli to wprowadzą to jeszcze więcej ich zginie. I nie martwię się o pieszych, bo to selekcja naturalna, tylko o siebie, że będę miał na sumieniu takiego nawet jeśli to nie moja wina.

Hispano-Suiza

@mr_jaro: Przepis nie ma pozwalać Ci na chodzenie na czerwonym kiedy Ci to pasuje tylko wtedy, gdy nie stwarzasz zagrożenia. Nie raz wracałem do domu w środku nocy gdy kompletnie nic nie jedzie i nie wyobrażam sobie stać wtedy i czekać na światło, a nie raz za to chciano mi wlepić mandat "bo na monitoringu widać, że przechodzę". To jest ultra debilizm. Zwłaszcza gdy jest stary typ świateł bez wywołania zielonego.

mr_jaro

@Hispano-Suiza: ale wiesz jak polacy podchodzą do przepisów? Szczególnie piesi i rowerzyści, który nigdy nie zdawali prawka.

LukeJL

wywołanie zielonego i tak chyba nie działa. Naciskam na wszelki wypadek, ale i tak przypuszczam, że to placebo.

Hispano-Suiza

@mr_jaro: Wiem. I za to ma być nadal mandat. Wiadomo, że w środku dnia nie będziesz latać na czerwonym jak jest ruch. Ja 5 razy miałem dostać mandat w tym raz głupi byłem i przyjąłem późnymi wieczornymi godzinami/nocą. Odkąd mówię wprost, że nie przyjmuję to im się nie chce wypisywać bo widzą, że więcej roboty będzie z ciąganiem się po sądach niż z samym mandatem. I zwykle jest "weź Pan chociaż 20zł za zaśmiecanie".
@LukeJL Działa ale nie wszędzie. Zazwyczaj jest czujnik natężenia ruchu jadących pojazdów. Jak w danym obszarze wyłapie jakąś lukę w ruchu to zmienia światło dla pojazdów na żółte/czerwone. Często jak nie naciśniesz przycisku to nie dostaniesz dla siebie zielonego - wtedy czerwone dla pojazdów trwa krócej jeżeli nie ma jakichś bocznych dróg z sygnalizacją.

LukeJL

W niektórych miejscach po wciśnięciu guzika nawet jak nic nie jedzie to jest czerwone światło. Wtedy czekam z minutę, dwie a i tak rozglądam się, czy nie stoi żadna ukryta psiarnia w krzakach i przechodzę (już było kiedyś tak, że w krzakach się schowali i przechodzę i wyskakują z tych krzaków i mandacik). Aha, a nawet jak się zmieni światło na zielone, to często jest tak, że trzeba od razu wejść. Jeśli wejdziesz chwilę po zapaleniu się zielonego światła, to dochodząc do końca jezdni już ludzik miga, albo w ogóle jest już czerwone.

mr_jaro

@Hispano-Suiza: chyba nie zrozumiałeś mojego postu, co z tego, że nadal bedzie mandat, jak pan kazik usłyszy, że można i wejdzie mi pod auto. Zresztą to samo było, gdy powiedzieli, że pieszy ma zawsze pierwszeństwo, pomimo, że przepisy nie weszły to i tak niektórzy zaczęli wchodzić na pasy "bo ja mam prawo".

Hispano-Suiza

@LukeJL: Bo nie wszędzie jest nowsza sygnalizacja z czujnikami. I nie wszędzie one działają. Przy dużych skrzyżowaniach najczęściej jest. Przy mniejszych już niekoniecznie, a przycisk jest do tego żeby wywołać zielone. Bo bez wywołania czerwone dla aut trwa krócej. Często też są przejścia gdzie masz czerwone (chociaż powinno być zielone) i przyciskiem wywołujesz je na już (przejścia z sygnalizacją dźwiękową).
@mr_jaro Zrozumiałem. Nie mam pojęcia skąd Twoje zdziwienie? Bo to pierwszy raz ludzie nie wiedzą jak przepis działa? I interpretują po swojemu? Jak wejdzie Ci pod koła to sobie naprawiasz auto na jego koszt, proste. A pieszych owszem lałbym po łbach kijem. Większych łajz w tym kraju niż polityk i pieszy nie ma. Pomijam rowerzystów wjeżdżających na pasy bez rozglądania (w miejscach gdzie nie ma ścieżek). Tych powinno się łoić mandatami po 1k PLN z miejsca, a jak widzę nikt im nic nie mówi...

mr_jaro

@Hispano-Suiza: ale tym zrobi mi problemy, a jak go zabije to w dodatku psychicznie się to na mnie mocno odbije.

Hispano-Suiza

@mr_jaro: Ja to wiem. A myślisz, że dziś piesi nie wypadają prosto pod koła na przejściu? Wypadają. I dziś jak ktoś wyskoczy mi pod koła i go walnę to mam przewalone. Dlatego trzeba zainwestować w kamerkę i mieć oczy dookoła głowy. Nic nie poradzę, że idioci zrobili przepisy dla idiotów. Tak samo łażenie z telefonem przez przejście bez rozglądania się. Tych to bym okładał gazrurką za takie akcje, a minimum 2-3 osoby na dzień widzę (ostatnio mało jeżdżę).