grski
2018-10-31 01:33

Niedawno wyszedł linux 4.19, co prawda jego powstawaniu towarzyszyły dość mocne kontrowersje, o czym już pisałem i co wywołało niezłą dyskusję tutaj, na mikroblogu - 19 głosów i 139 komentarzy.

W każdym razie, między innymi dzięki temu kernelowi udało mi się osiągnąć coś, czego od dawna pragnąłem - wrócić do linuxa jako hosta.

Także jeśli ktoś korzysta z Asus GL702ZC i miał problemy z chłodzeniem na linuxie, to zapraszam, można poczytać o tym, jak ja sobie poradziłem z tym problemem, na moim blogu:
Manjaro i Asus GL702ZC - konfiguracja chłodzenia Ryzen 7 1700 na Linuxie

grzesiek51114

Linux nie nadaje się na desktop.

grski

ja i mój nowy config chłodzenia się nie zgadzamy 8)
https://www.youtube.com/watch?v=pWdd6_ZxX8c

Aryman1983

@grski: wszędzie odradzają yaourt, a Ty polecasz :-) Ja używam trizen i działa podobnie :-)

grski

@Aryman1983: w sumie chyba w tekście nie pisałem, że polecam, po prostu z niego skorzystałem, bo jestem znajomy z tym softem, nie wiem czy są lepsze/gorsze opcje, chętnie się dowiem

Aryman1983

@grski: dopisz tam "Jak instalować z AURa? Potrzebny nam yaourt lub pokrewne oprogramowanie" bo z tekstu wynika, że nic innego nie ma, a laik nawet nie będzie sprawdzał czy są jakieś alternatywy :-) Tak poza tym to gratki za programowanie Manjaro :-)

jackweb

to ciekawe, że "Linux nie nadaje się na desktop". Używam ponad 12 lat wyłącznie Linuksa - właśnie na desktopie i nie narzekam… ;-)

grzesiek51114

@jackweb: możesz sobie pogratulować pierwszeństwa, bo to był bait. ;) Myślałem tylko, że odzew będzie większy i więcej osób będzie zbulwersowanych. ;) No nic... co tam Linux, sam używałem na desktopie OpenBSD ale wtedy świat był trochę mniej multimedialny niż dzisiaj. Linuksy są fajne. Osobiście bardzo lubię choć nie jestem już takim maniakiem jak kiedyś.

Aryman1983

@grski: nawet znalazł się mój alias :-) To się chwali :-) Pozdro :-)