several
2018-09-25 13:31

Problemy pierwszego świata.

Znalazłem sobie trzyliterowy nick na githubie, który mniej więcej pasuje do mojego imienia i nazwiska, a którego posiadacz nie wykazał żadnej publicznej aktywności od założenia konta w 2009 roku. Napisałem do supportu czy jest możliwość jego zwolnienia, oto odpowiedź:

Hi Pawel,

Good news! The account in question qualified as inactive and we've released the username for you to claim, in line with our Name Squatting Policy:
https://help.github.com/articles/name-squatting-policy
Be quick, as the username is now publicly available. Glad to help!

Thanks,
Jules

I co? I jajco, ktoś zdążył mi go już zabrać. Noooszzz ku....

furious programming

IMO trochę dali ciała w tym temacie. Skoro przychodzisz z taką prośbą bezpośrednio, to powinieneś zostać bezpośrednio ”obsłużony”. Tym bardziej, że im krótszy nick, tym szybciej zostanie wykorzystany, co jest oczywiste. Bo przecież nie będziesz siedział na ich stronie i co pięć minut próbował się zarejestrować.

Ale że GitHub to wielka kobyła, to na zindywidualizowane działania raczej nie można liczyć. Trzeba się pogodzić. :/

several

Szczerze to nawet nie wierzyłem w to, że ktoś mi odpisze, ale co mi szkodziło napisać skoro dali guzik z taką opcją? I teraz fakt, że mój nick był dostępny, ale ktoś był 10 minut ode mnie szybszy zepsuło mi humor na cały dzień :D

somekind

Napisz do niego, może odsprzeda. ;)

several

@somekind Gość nie ustawił sobie nic do kontaktu, także nie mam jak. Podejrzewam, że konto znowu będzie nieaktywne przez kolejne kilka lat :D

cerrato

No to przeczytaj otrzymana od nich squatting-policy, zobacz kiedy będzie można się ubiegać ponownie o uwolnienie loginu i ustaw sobie przypomnienie w google calendar za 3 lata, godzina 14:38 ;)

cerrato

A poza tym to przecież zostałeś ostrzeżony o możliwych niebezpieczeństwach :P Be quick, as the username is now publicly available

Pipes

... Tak to jest jak się chciało mieć username god... ;)

several

@cerrato: A inna część maila "mówi" we've released the username for you to claim ;) No zostałem ostrzeżony już po fakcie, tyle że przed wysłaniem zapytania nie wiedziałem, że tak to będzie wyglądać. Po przeczytaniu maila od razu zalogowałem się na githuba, że zmienić nazwę, ale było już za późno.

cerrato

no ale wszystko się zgadza - "for you" nie oznacza "only for you" :P

several

Ja wiem, że mnie trolujesz, ale nie zamierzam się poddać :D Mail był wysłany przez człowieka (z szablonu, ale przez człowieka) tylko do mnie, nie było nikogo innego załączonego. Więc for you mogę spokojnie traktować jako only for you ;)

vpiotr

Ponoć na tym można zakładać konta jakie się chce: https://gitlab.com/ ;-)

cerrato

No wiesz co? Mnie o trollowanie oskarżać? Jak możesz ;) :D :D

LukeJL

możesz dodać jakąś liczbę na początku albo końcu. Łatwiej będzie znaleźć coś wolnego.

LukeJL

A z tym kontem, to możliwe, że ktoś jakiś automat założył, tak jak na domenach. Są boty, które same sprawdzają, kiedy domena się zwalnia, bo ktoś zapomniał zapłacić, a potem to od razu jakiś spekulator kupuje. Tyle, że w przypadku domen taka spekulacja ma sens, a jaki jest sens spekulować na kontach na GH?

mamucix

Jules był złośliwy i go zajął :D

TomRiddle

Miałem podobną sytuację. Rozwiązałem ją nieco inaczej, zamiast pisać do supportu, napisałem do gościa którego, znalazłem na fejsie. Dał mi po prostu login i hasło do konta :)

Młodszy Programista

Nie no, normalna sytuacja. Nie zdziwiłbym się jakby ktoś z supportu ci ten nick zajumał. Być może była to nawet osoba, która ci odpisywała na maila. Generalnie podobną sytuację ostatnio miałem z AfterMarket.pl. Szukaliśmy z kolegami domeny o dość wyszukanej nazwie, sprawdzaliśmy ją kilka razy i nagle, dziwnym trafem, na drugi dzień domena już była zajęta. Tak, jakby ktoś przeglądał logi. Po skontaktowaniu się z jej nowym właścicielem od razu okazało się, że pan chce ją sprzedać. Nie polecam aftermarket.pl ;)

Haskell

Korzystając z Twojego przykładu napisałem do nich i mam teraz piękny i krótki czteroliterowy username :D Dokładnie 20 minut po otrzymaniu odpowiedzi, zmieniłem username i był jeszcze niezajęty, ale czteroliterowy to jednak nie trzy :P

Haskell

@several: właśnie nie wiem czy piszą z szablonu, do mnie napisali inaczej :D "I've taken a look at the username for you, and you're in luck! This username does qualify as inactive per our Name Squatting Policy.

I've released this username for you, so you're free to use it. But be quick! This username is now out in the wild for anyone to claim, and we will not be able to release it again.

Let us know if you need anything else.

Nik"

several

@LukeJL: Jules to gość z supportu ;) @Haskell gratulacje ;) Cztery litery to nie trzy, ale mam na oku jeszcze jeden username czteroliterowy, który też by pasował, może mi też się poszczęści.

Madness

@Pipes: Znalazłem sobie trzyliterowy nick na githubie

Pipes

@Madness Polecam nauczyć się czytać ze zrozumieniem komentarzy ;) Pisałem do severala, który pisze o czteroliterowym... Wcześniej pisałem do autora wpisu z trzema literkami. Kto mieczem wojuje... ;)