maniutek20
2018-08-04 22:45

Czemu warto zaglądać do skrzynki pocztowej
Mam taki zwyczaj, że zawsze mam 2 prywatne konta pocztowe. Jedno "poważne" i drugie na wszelkiego rodzaju chłam w rodzaju "aby uzyskać dostęp zarejestruj się" i temu podobne. Niestety moje "śmieć konto" umarło wraz z portalem, który dawał możliwość rejestracji skrzynek, więc chcąc nie chcąc, musiałem założyć nowe.
Początek
A więc założyłem nowe konto na innym portalu. Jak zwykle największy problem jest z wolną nazwą. Koniec końców wybrałem nazwę w formacie [email protected]. I zapomniałem o temacie, bo przez 2 tygodnie jakoś nie było potrzeby użycia tego adresu, tudzież logowania się.
Po dwóch tygodniach pojawiła się potrzeba, więc loguję się na skrzynkę. Piątek, późny wieczór, ja po 2 piwkach spijam trzecie. Pierwsze zaskoczenie - na skrzynce jest ponad 900 spamowych maili. No ale nic, kliknąłem w link aktywacyjny do jakiegoś forum i już miałem się wylogować, kiedy dostałem maila z Facebooka. Otwieram, a tam "Marcin napisał ci widomość". Pierwsza myśl "jaki Marcin?", a potem druga "przecież nie mam konta na Facebooku".
Klikam
Otwiera się nowa karta, na niej Facebook, jestem zalogowany jako Jola. Wracam do skrzynki. Dostaję też maile z naszej-klasy. Prawdopodobnie odkąd pani Jola korzysta z Facebooka i messengera przestała zaglądać do skrzynki e-mail. A że konto jest darmowe, to po pewnym czasie bez logowania zostało skasowane (po sprawdzeniu - 1 rok bez logowania).
Wracam na Facebooka
Sprawdzam kim jest Jola. Pani lat 40, ma męża i dwójkę dzieci, pochodzi z świętokrzyskiego, trochę dziwna, słucha jakiego hiphopu, takie trochę szlachta nie pracuje/wzorowa matka, wszystko okraszone memami/sentencjami i zdjęciami z wycieczek i szkolnych akademii. Dziwne. No ale przecież dostałem wiadomość od Marcina.
Klikam.
To był błąd. Pan Marcin (nie mąż) wysłał przez Messengera opis "co tam z Tobą zrobię i czym" + zdjęcie: stoi w stodole, na tle Ursusa c-330, bez spodni i bielizny, prezentując czym go natura obdarzyła. (Tutaj mała dygresja: szkoda mi się zrobiło męża pani Joli, bo bidok siedzi w Holandii, a takich "kolegów" jak Marcin pani Jola ma jeszcze dwóch)
Epilog
Niesmak pozostał, ale po sprawdzeniu innych maili, mogę się logować do:

  • 7 sklepów
  • portalu dla dorosłych (i pani Jola nie jest tu biernym użytkownikiem:) )
  • forum dla matek
  • allegro (ale tutaj musiałbym klepnąć "zapomniałem hasła")

I właśnie dlatego warto raz na jakiś czas zalogować się na swoją skrzynkę

cerrato

Ale masz szczęście.. żeby takiego maila dostać z odzysku. <zazdrość> ;)

furious programming

@maniutek20: zrób pożytek z tych informacji – mąż pani Joli na pewno będzie Ci wdzięczny za kontakt.

maniutek20

@furious programming: Nie namówisz mnie. W relacjach damsko-męskich, a tym bardziej małżeńskich, kieruję się od dawna zasadą: to nie moja sprawa. Raz popełniłem ten błąd, a na błędach trzeba się uczyć

cerrato

A czy chociaż Jola jest ładna i atrakcyjna? :P

furious programming

@maniutek20: na miejscu faceta wolałbym się o tym dowiedzieć jak najprędzej.
@cerrato: sądząc po gatunku wielbicieli – powątpiewam.

maniutek20

@cerrato: Na facebooku nie bardzo. Inne źródła rzucają nowe światło na jej atrakcyjność

maniutek20

@furious programming: jestem żonaty 11 lat. Nie wiem czy chciałbym dostać taką "informację". A z drugiej strony taka akcja z mojej strony zniszczy komuś życie. A na pewno nie chciałbym komukolwiek tego zrobić

furious programming

@maniutek20: wygrałeś los na pocztowej loterii – zrób z nim co chcesz.

cerrato

@maniutek20: w sumie to słuszne podejście. Jeśli oni jakoś sobie żyją i koleś nie wie o tym (albo wie, ale ma to gdzieś) to ich sprawa. Tak naprawdę Ty bawiąc się w szeryfa możesz im namieszać w życiu. Oczywiście - można tłumaczyć, że to ona a nie Ty narobiła zamieszania, ale faktem jest, że obecnie jakoś sobie żyją - koleś w nieświadomości, a ona (być może bez) z wyrzutami sumienia. Nic Ci do tego. A tak poza tym, można podejrzewać, że jakby między nimi było idealnie, to ona by nie szukała niczego na boku. Zresztą - jak słusznie zauważyłeś - nic Ci do tego.

GN

@maniutek20: Jak nie chcesz się mieszać to daj mi kontakt do tego pana, chętnie przekaże mu jaką ma wspaniałą małżonkę ;)
@cerrato: Typowe podejście - biją się na ulicy? Nie moja sprawa. Ktoś leży na ulicy? Nie moja sprawa. Baba zdradza faceta? Nie moja sprawa!
Nawet jeżeli Ty lubisz żyć w nieświadomości i być oklamiwanym w tak perfidny sposób przez najbliższych to nie oznacza, że inni chcą żyć w ten sam sposób.

stivens

troche do d**y ta skrzynka pocztowa jesli cos takiego jest mozliwe. Jak juz kasuja z jakiegos powodu konto to chociaz adres by zastrzegli zeby ktos nie zalozyl na ten sam

Julian_

@maniutek20 tylko zastanów się jaki będzie tego efekt. Babka jest już stara, gość też. Rozejdą się i na starość będą sami. Do tego koleś w ramach tego traumatycznego przeżycia sam zacznie się k***wić i będzie żył zraniony w przekonaniu, że wszystkie baby to k. i będzie żałował, że zamiast się żenić mógł zostać programistą.

czysteskarpety

i drugie na wszelkiego rodzaju chłam w rodzaju "aby uzyskać dostęp zarejestruj się" i temu podobne ja stosuje temporary mail

stivens

Jola tez zastosowala, hehe

Potat0x

Wut? Co to był za portal?

furious programming

@Julian_: jeszcze niedawno wtykałeś dziób w nieswoje sprawy, nawracając w komentarzach i zachęcając niereligijnych użytkowników do życia zgodnie z zasadami twojej sekty, a teraz sugerujesz biernie przyglądać się rozpustnym poczynaniom jawnogrzesznicy? Spłoniesz w piekle, wstrętna żmijo z obozu nasienia węża!

Julian_

@furious programming: no to właśnie teraz też się wtrącam. Jak powie mężowi o tym co robi żona to będzie więcej szkody niż pożytku z tego i spowoduje to jeszcze większą rozpustę.

WeiXiao

@Julian_: Czemu większą rozpustę?

Julian_

no tak jak pisałem powyżej..

stivens

Julian to religijny fanatyk?:o co przegapilem?

WeiXiao

@Julian_: sr myślałem, że trollujesz Do tego koleś w ramach tego traumatycznego przeżycia sam zacznie się k***wić i będzie żył zraniony w przekonaniu, że wszystkie baby to k. i będzie żałował, że zamiast się żenić mógł zostać programistą.

no_solution_found

jak się w końcu dowie, to będzie jeszcze gorzej :)

kate87

Powyższy przykład pokazuje że życie nie jest zero-jedynkowe. Ktoś przytoczył że pasuje/nie pasuje obojgu taki stan rzeczy, albo gorzej że czegoś brakuje im w życiu. Pytanie brzmi na ile ci państwo są z sobą szczerzy a na ile udają przed samymi sobą. Poznałeś tylko jedną stronę medalu, pytanie czy mąż w Holandii jest tak bardzo zarobiony jak wygląda. A z opowiadań mojego przyjaciela wiem że w Holandii różne ciekawe rzeczy się dzieją. :) Tak czy siak, lepiej nie pchać palcy między drzwi, przynajmniej w takim przypadku.

cerrato

@kate87: popieram (zasadniczo - tym kimś, na kogo się powołujesz byłem ja, więc dziwne, żebym teraz się nie zgodził ;) ). Tylko jedyne co to nie pasuje mi argumentowanie, że skoro masz kolegę w Holandii, który posuwa wszystko co się rusza, to automatycznie każdy, kto tam jedzie jest taki sam ;) W żadnym razie kolesia nie bronię (zresztą nie mam w sumie nawet podstaw - to jego sprawa co robi w wolnym czasie oraz czy jest fair w stosunku do żony), ale nie uważam, żeby z powodu opowiadań jednego kolegi z automatu wrzucać wszystkich ludzi pracujących w Holandii do jednego worka.

kate87

@cerrato: Czy ja napisałam coś takiego o moim przyjacielu? Dopowiadasz sobie i to mocno, mało tego nawet nie miałam kontekstu seksualnego na myśli, tylko akurat związany z używkami, ale spoko.

cerrato

Już mniejsza z tym, co on robi (albo co robią inne osoby, a o czym on Ci opowiedział). Chodzi mi tylko o to, że trochę niefajne jest pisanie, że mąż Joli też na pewno robi straszne rzeczy, bo jest w Holandii. Opowiadanie jednego kolesia o tym, co widział nie jest miarodajne

kate87

@cerrato Weź proszę Cię, przytocz mi zdanie gdzie ja tak napisałam.

cerrato

"pytanie - czy mąż jest taki zarobiony. Z opowiadań wiem, że różne rzeczy tam się dzieją" - wprawdzie jest to napisane w formie pytania, ale jednak ono mocno sugeruje odpowiedź :P

kate87

Widzsz to co chcesz zobaczyć. Tyle.

cerrato

OK, przyjąłem do wiadomości :D

stivens

sugestia byla jasna nawet jesli zrobilas to podswiadomie