Koziołek
2017-04-07 15:48

Taka prawda.... #humor #r

scibi92

Ostatnio litera R mi się źle kojarzy :D

katelx

w scali? z deszczu pod rynne ;)

wiciu

Ten wpis jest trochę wyrwany z kontekstu, bo nie wiadomo, o jaki projekt chodzi. Ktoś mógł po prostu źle dobrać technologię do rozwiązywanego problemu. Sama Scala też ma sporo wad i słyszałem o sytuacjach, gdzie przepisywano projekt ze Scali na Javę.

mateusz2813

@Koziołek, cała prezentacja jest może dostępna?

Julian_

a jakoś w ogłoszeniach rekrutacyjnych Allegro pisze: wymagania: python lub R. R jest łatwy to wdrożenia. Są pakiety by stawiać na nim usługi na serwerze i elegancko odpytywać.

Koziołek

@mateusz2813: zapytam autora jak go spotkam i dam znać.
@wiciu, @datdata: Chodzi i analizę ruchu na Allegro i wykrywanie anomalii metodami statystycznymi. R do tego się nadaje, ale jest nieutrzymywalny

@katelx: scala jest bardzo OK, w tym przypadku, bo można to zwięźle napisać.

Julian_

@Koziołek: powtarzasz bzdury. R jest utrzymywalny.

scibi92

@Julian_: ile masz lat doświadczenia komercyjnego?

trojanus

@scibi92: Dżulian z miłością a Ty go od razu pach! w policzek ;)

katelx

@Koziołek: tak sobie napisalam, nie wiedzialam nawet o co chodzi :) no ale skoro juz o tym rozmawiamy - czemu nie python?
co do r to imo poza jaraniem sie przeklamanymi statystykami o zarobkach i checi pobawienia sie w nowym jezyku to raczej nikle uzasadnienie do wdrozenia w 99.9% projektow

tdudzik

@katelx może dlatego, że Allegro stawia raczej na JVMa. Poza tym dlaczego Python a nie Scala? ;)

Koziołek

@Julian_: nie jest utrzymywalny. Brakuje narzędzi do monitoringu, do zarządzania na poziomie produktu, brakuje automatyzacji itp. To, że na pojedynczym komputerze odpalisz i otrzymasz rezultat, to nie oznacza, że będzie działać zawsze i wszędzie.

Julian_

@Koziołek: jest utrzymywalny. Możesz łatwo postawić usługę Rową na serwerze i wtedy zawsze będzie działał. np. https://shiny.rstudio.com/gallery/bus-dashboard.html

scibi92

@Julian_: w programowaniu ogólnie

Julian_

ciężko powiedzieć, bo ja robię w modelowaniu statystycznym.

Koziołek

@Julian_: ale nie mówimy o smutnej aplikacji webowej, ale o np. podnoszeniu instancji na żądanie i synchronizowaniu się z clusterm.

katelx

@tdudzik nie widze zwiazku ani problemu z jvm tutaj, r to raczej nie jvm + jak juz ktos musi tego jvma wrzucac do wszystkiego to wiekszosc popularnych jezykow ma pod niego implementacje (wlaczajac pythona). @Julian_ skoro wiesz do czego r sluzy to po co trujesz o tym normalym programistom ktorzy maja duzo lepsze narzedzia do swoich zastosowan?

tdudzik

@katelx miałem na myśli że używaja głównie Javy, Scali, Kotlina i Go i mają programistów którzy znają te języki więc robienie czegos w Pythonie może niekoniecznie ma sens. Zresztą tylko się domyślam, nie wiem co nimi kierowało ;)

katelx

@tdudzik gdy nie wiadomo o co chodzi z doborem technologii to powodem jest zwykle troska o job security ;)

kate87

Kochani my tutaj smieszkujemy a tam Linus T przepisuje pokątnie Linuxa na R😉

jarekr000000

Byłem na tej prezentacji - nie brzmiało to dla mnie przekonująco. Znalazłbym kilka powodów dlaczego R byłby lepszym rozwiązaniem. (choćby taki, że analitycy chcieliby mieć pewność, że wzory które napisali działają na produkcji i nie sa wyrypane przez np. nieogarnięcie błędów zaokrągleń).