Matttt
2016-04-06 14:25

Uff... skończyłem. :D
Udostępniłem na blogu pełny spis treści mojego ebooka "Junior Developer".
http://www.javadevmatt.pl/ebook-skonczony/

Przy okazji: akcja na PolakPotrafi była bardzo udana. Zebrało się już ponad 11 000zł na ebooka. Cały proces promocji akcji również opiszę na blogu.
Coś podobnego jak zrobiłem po wydaniu mojej gry mobilnej: http://www.javadevmatt.pl/2-m[...]obilnej-statystyki-i-wnioski/

Webowiec

@Matttt: Super inicjatywa. Do kiedy trwa akcja na PolakPotrafi? Pozdrawiam

Spine

@Matttt: Inicjatywa może super, ale wszystko co powinien wiedzieć początkujący już jest przedstawione w formie filmu :)

https://www.youtube.com/watch[...]kD7huKAE&feature=youtu.be

Gjorni

@Spine: Nie rozumiem, dlaczego istnieje taki hype na p. Seligę i w szczególności na to video. Czy Twoim zdaniem naprawdę mówi na tyle wartościowe rzeczy, że należy to linkować jako prawdę objawioną? Bo moim zdaniem wypowiada się w sposób dość populistyczny, na co można by już przymknąć oko, jak i na to, że sama prezentacja jest po prostu nieprzyjemna w odbiorze, ale praktycznie wszystko ma się w niej nijak do rzeczywistości, szczególnie na początku kariery programisty Java. Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego ludzie wciąż polecają ten materiał.

@Matttt Z ciekawości chętnie kupię i przeczytam książkę. Trochę mnie jednak martwi/smuci, że dla każdej z kwestii poświęcasz dosłownie jedną, dwie strony. Masz zamiar napisać, coś dokładniej opisującego jakieś ważne zagadnienie w pracy developera Java? PS Masz już jakieś wydawnictwo na oku dla wersji papierowej?

Matttt

@Webowiec: akcja kończy się jutro o 9 rano.

Matttt

@Gjorni: nie wchodzę tam w szczegóły implementacji. Opisuję tam krótko co potrafić, gdzie szukać wiedzy. W tym filmiku to omówiłem: https://www.youtube.com/watch?v=7ofEym_dTMY

Matttt

@Gjorni: co do wersji papierowej, to na razie się nie zastanawiałem. Chcę dobrze zamknąć pierwszy etap ebooka, a później myśleć dalej. :)

Spine

@Gjorni: Moim zdaniem liczy się idea nagrania Seligi, podlinkowałem to też dlatego, że mówi właśnie o Javie ;) Czyli wypisz wymaluj książka Matttta.

Po prostu, żeby startować na jakiekolwiek stanowisko, wypadałoby mieć gruntowną wiedzę na ten temat (czyli podstawy), dużo praktykować.