Mendoza
2018-08-24 22:09

Co może być lepsze od dwóch prezentacji na #11 spotkaniu #Xamarin #Warsaw #Mobile #Developers? 🤔 Oczywiście trzy prezentacje ❗️ Ewa Marciniak przygotowała dla Was temat "Wszystkie pytania, które chciałeś zadać gdy zapada niezręczna cisza":

Znasz to uczucie, gdy jesteś na rozmowie rekrutacyjnej, wszystko jest miło, aż do momentu kiedy osoba, z którą rozmawiasz zadaje to osławione pytanie „A czy Ty masz może do mnie jakieś pytania?”?

Wielu z nas zapomina jak potrzebne jest zadawanie pytań w czasie rozmowy rekrutacyjnej. Podczas mojej prezentacji, będę chciała opowiedzieć ci trochę więcej o tym jakie pytania zadawać na rozmowie, tak żeby mieć z tego dla siebie jak najwięcej, ale też jak reagować w sytuacjach kiedy druga strona nie umie na nie odpowiedzieć.

🗓Kiedy: środa 29 sierpnia 17:45
📍Miejsce: biuro firmy Appriss, biurowiec Warsaw Corporate Center, ul. Emilii Plater 28

Wstęp wolny. Zapisy przez Meetup: ➡️ https://www.meetup.com/Xamari[...]eDevelopers/events/253766273/ ⬅️

Mendoza
2018-08-17 12:40

💣BOOM❗️Pierwszym prelegentem #11 spotkania grupy #Xamarin #Warsaw #Mobile #Developers będzie Tomasz Kołosowski i wystąpi z tematem "Xamarin + Web, czyli jak zbudować most między światami.". Zobaczcie opis:

W świecie biznesu bardzo często zdarza się że wraz z aplikacją mobilną powstaje wariant webowy. Czasem aplikacja webowa jest tą "ważniejszą", czasem jest to mobilna, jednak prawie zawsze obie aplikacje zapewniają podobne funkcjonalności, co daje pole do współdzielenia kodu. Na prezentacji pokażę parę metod jak można pogodzić Xamarina z Webem dziś, oraz jak to będzie można zrobić lepiej w niedalekiej przyszłości.

🗓Kiedy: środa 29 sierpnia 17:45

Zapraszamy do zapisów przez Meetup ➡️ https://www.meetup.com/Xamari[...]eDevelopers/events/253766273/ ⬅️

#Xamarin #Meetup #Warszawa

LukeJL
2017-11-18 23:59

Niedzielny zrzut linków #11 - Coś na temat UX. Coś o kompilatorze nowego typu (gość od TurboPascala, Delphi, TypeScriptu i C# opowiada). Oraz o pewnych ciasteczkach:
http://13zmiennych.blogspot.c[...]edzielny-zrzut-linkow-11.html

Azarien

Ten „gość” ma nazwisko :P

LukeJL

wiem, Anders Hejlsberg, napisałem w poście :) ale faktycznie zrobiłem coś w stylu nagłówka onetowego, gdzie nie napiszą konkretów, tylko coś w rodzaju "znany aktor umarł" czy "kraj Unii Europejskiej w tarapatach" albo "prezydent jednego z krajów Ameryki Środkowej ma urodziny" .

katelx
2017-04-10 17:01

praca i zycie w hong kongu #11 o zmianie pracy

ostatnie pare miesiecy spedzilam na rekrutacjach (tym razem po stronie odpytywanego) i obecnie pracuje jako quant desk developer. nie widzialam nic podobnego na forum wiec mysle ze warto o tym napisac jako o ciekawej opcji kariery w branzy.

powody zmian - przez ostatni rok narastala we mnie frustracja w zwiazku z klopotami finansowymi firmy (spowodowane karami za naduzycia). ludzie u ktorych cenilam wiedze i umiejetnosci zaczeli odchodzic, edukowanie ich zastepcow polaczone z natezeniem nowych obowiazkow administracyjnych stalo sie udreka.

uaktywnilam sobie konto na efinancialcareers.hk i zaczelam chodzenie po firmach oferujacych pozycje w algo tradingu. po pogadaniu chyba lacznie z setka ludzi (kazda firma to ~5 rozmow) wybor padl na mala firemke robiaca hft na gieldzie tokijskiej i powoli wchodzaca do hong kongu. nie bede zanudzac szczegolami tej roli bo pracowalam niecaly miesiac zanim zalapalam sie do procesu rekrutacyjnego firmy-matki (mala firma sluzyla wylacznie do lepszego zarzadzania ryzykiem i reputacja duzego banku, jednego z tzw bulge bracket).

o tym czym sie dokladnie zajmuje napisze nastepnym razem bo wlasciwie to dopiero dostaje dostepy do repozytoriow, poznaje ludzi, mam obowiazkowe szkolenia z unikania naduzyc itp. opisze za to w skrocie proces rekrutacyjny:

0) 15min telefoniczna rozmowa z pania z hr o biurokracji ktora mnie czeka

1) 1h spotkanie z przyszlym szefem i jego zastepca, nietechniczna rozmowa o moim doswiadczeniu w pracy w algo tradingu, przedstawienie roli z ich strony

2) 1h z tymi samymi osobami - test umiejetnosci analitycznych, 5 zadan algorytmicznych do zaimplementowania z komentarzem na zywo (to co robilam bylo widoczne na duzym ekranie). zadania na pare-parenascie linijek ale ukierunkowane na uzycie optymalnej techniki (np. wyszukiwanie w grafie, rekurencja, programowanie dynamiczne, operacje bitowe), jak sie okazywalo ze umiem uzasadnic co robie i najwazniejsza czesc byla napisana to przechodzili do nastepnego zadania

3) 2h z devami z zespolu - 20+ otwartych pytan z javy i okolic, zaimplementowanie 2 prostych klas (glownie chodzilo o uzycie compare-and-swap i copy-on-write), review ~200 linijek javowego kodu (kompilujacy sie ale straszny syf, pare podchwytliwych bugow i beznadziejny styl)

4) 1h z traderem - test z wiedzy o instrumentach i strategiach gieldowych

(tutaj seria spotkan majacych chyba pokazac ze firma traktuje rekrutacje powaznie, dowiedziec sie czemu zmieniam prace, czemu chce do nich itp)

5) 0.5h z lokalnym dyrektorem trading it

6) 0.5h z lokalnym dyrektorem traderow

7) 0.5h call z globalnym dyrektorem trading it

8) 0.5h call z globalnym dyrektorem traderow

(wreszcie)

9) 15min rozmowa z przyszlym szefem + hr (dopytanie sie work-life balance, finanse etc)

poza etapami 2) i 3) to generalnie nuda i powtarzanie tego samego co wszedzie, mam szczera nadzieje ze nie byla to wszystko strata czasu (jak do tej pory jest ok)

fotka ponizej - super-szybkie wracanie do domu busem (zamiast metra)

katelx

mieszkalam tez w paru innych miejscach, hong kong jest optymalny na teraz w mojej sytuacji zawodowej i rodzinnej, pisalam juz o tym na mikroblogu

Dr.Framework

Sprawdzę pozostałe wpisy przed kolejnymi pytaniami :)