Personalizowanie forum

Ten artykuł opisuje możliwości personalizowania forum dyskusyjnego.

***

Użytkownik może personalizować forum. Inaczej mówiąc, wygląd forum i niektóre jego funkcjonalności mogą być dostosowane przez użytkownika pod jego potrzeby.

Personalizowanie widoku kategorii

Zwijanie oraz rozwijanie listy kategorii działów

W ramach widoku kategorii użytkownik może określić, dla których działów lista kategorii będzie zwinięta, a dla których rozwinięta.

Listę kategorii danego działu zwija się, naciskając przycisk "–" (minus) znajdujący się po lewej stronie nazwy tego działu. Po zwinięciu znika przycisk "–", a w jego miejsce pojawia się przycisk "+" (plus).

Listę kategorii danego działu rozwija się, naciskając przycisk "+" (plus) znajdujący się po lewej stronie nazwy tego działu. Po rozwinięciu przycisk "+" znika, a w jego miejsce pojawia się przycisk "–" (minus).

Ukrywanie oraz wyświetlanie kategorii

W ramach danego działu użytkownik może określić, które kategorie będą ukryte. Jeśli dana kategoria jest ukryta, to:

  • na liście kategorii w widoku forum, w zakładce "Kategorie" nie wyświetla się pozycja odnosząca się do tej kategorii;
  • na liście w sekcji "Ostatnia aktywność" oraz na listach w zakładkach "Nowe wątki" i "Najciekawsze", na stronie głównej Serwisu 4programmers.net (dalej w skrócie: "Serwis"), nie wyświetlają się pozycje odnoszące się do czynności użytkowników w wątkach w tej kategorii;
  • na liście kategorii w pop-up menu kategorii nie wyświetla się pozycja odnosząca się do tej kategorii; jeśli wszystkie kategorie z danego działu są ukryte, to nazwa tego działu również nie wyświetla się na tej liście.

Daną kategorię ukrywa się, naciskając pozycję odnoszącą się do tej kategorii na liście kategorii, dostępnej po naciśnięciu przycisku zawierającego ikonę koła zębatego po prawej stronie nazwy działu, w którym jest ta kategoria. Po naciśnięciu znika ikona znaku fajki w pozycji odnoszącej się do tej kategorii.

Daną, ukrytą kategorię wyświetla się, naciskając pozycję odnoszącą się do niej na wspomnianej liście. Po naciśnięciu pojawia się ikona znaku fajki w pozycji odnoszącej się do tej kategorii.

Zobacz też

Obserwowanie wątków i postów

Zobacz: Obserwowanie wątków i postów

Obserwowanie użytkowników

Użytkownik może obserwować innych użytkowników. "Obserwowanie" danego użytkownika polega na otrzymywaniu powiadomień o niektórych jego aktywnościach na forum. Więcej informacji: Obserwowanie i blokowanie innych użytkowników Zobacz też: Powiadomienia

Moje tagi

Użytkownik może zdefiniować listę "ulubionych" tagów, tzw. "moich tagów", w celu łatwiejszego wyszukiwania wątków nimi oznaczonych.

Aby utworzyć listę "moich tagów", należy:

  1. nacisnąć przycisk "(Brak tagów. Kliknij, aby dodać)" w panelu "Moje tagi" na pasku narzędziowym forum;
  2. po pojawieniu się formularza wpisać tag lub tagi w polu tekstowym (w przypadku wielu tagów poszczególne tagi oddziela się spacją lub przecinkiem);
  3. nacisnąć przycisk "Zapisz".

Po utworzeniu listy "moich tagów" zacznie być ona wyświetlana w panelu "Moje tagi" na pasku narzędziowym forum.

Aby edytować listę "moich tagów", należy:

  1. nacisnąć przycisk z ikoną koła zębatego w panelu "Moje tagi" na pasku narzędziowym forum;
  2. po pojawieniu się formularza edytować listę tagów; w przypadku wielu tagów oddzielić poszczególne tagi spacją lub przecinkiem;
  3. nacisnąć przycisk "Zapisz".

Użytkownik może wyświetlić listę wątków zawierającą wątki otagowane przynajmniej jednym "moim tagiem", przechodząc do widoku moich tagów.

0 komentarzy