FAQ

FAQ to skrót od 'Frequently Asked Questions', czyli często zadawane pytania, dokument prezentowany w formie pytań i odpowiedzi, które się często pojawiają.

Czym jest serwis 4programmers.net?

4programmers.net to serwis internetowy poświęcony programowaniu. Serwis to głównie społeczność rozwijająca zawartość merytoryczną serwisu, dzieląca się wiedzą oraz kodem. Trzonem serwisu 4programmers.net:

  • Kompendium wiedzy - artykuły, książki, porady, FAQ. Generalnie - kompendium wiedzy na tematy programowania.
  • Forum - forum dla programistów. Posiada kilkanaście kategorii tematycznych.
  • Nowosci - nowinki ze świata, ciekawe linki.

Od kiedy istnieje serwis 4programmers.net?

Strona wystartowała w roku 2000. Więcej informacji na temat historii serwisu, możesz zasięgnąć na stronie Kim jesteśmy.

Jaki jest cel istnienia serwisu?

Celem jest utworzenie największego serwisu programistycznego w Polsce, utworzenia kompendium wiedzy dla programistów. Generalnie jednak serwis istnieje, aby zapewnić miejsce do dzielenia się poradami i wiedzą programistyczną.

Więcej: Cele serwisu

Kto jest administratorem serwisu?

Więcej: Kontakt

Jak skontaktować się z przedstawicielami serwisu?

Więcej: Kontakt

Czy jesteście zainteresowani umieszczeniem reklamy na stronie?

Tak, zapraszamy do kontaktu z nami.

Więcej: Reklama

Czy jesteście zainteresowani wymianą linków?

Nie jesteśmy zainteresowani taką formą współpracy. Chyba, że masz inne ciekawe propozycje? W takim wypadku prosimy o Kontakt.

Czy musze się zalogować chcąc edytować strony?

Tak, jest to bezwzględny wymóg. Anonimowi użytkownicy nie mogą dodawać komentarzy, dodawać plików czy edytować stron. Mogą jedynie pisać na forum dyskusyjnym. Zachęcamy do rejestracji w serwisie. Zalogowani użytkownicy mogą korzystać z dodatkowych opcji serwisu.

Czemu pozwalacie każdemu na edycje stron?

Dzięki temu każdy użytkownik może przyczynić się do rozbudowy strony, poprawy jej wartości merytorycznej. Dzięki temu strona szybciej się "rozrasta" - zyskujecie Wy - jej użytkownicy. Zabezpieczamy się na wypadek aktów wandalizmu przechowując stare wersje strony.

Jak poprawić artykuł jeżeli znalazłem błąd?

Na każdej stronie znajduje się zakładka "Edycja" (u góry stron); po jej kliknięciu zostaniesz przeniesiony do formularza edycyjnego. Uwaga! Musisz być zalogowanym użytkownikiem, aby móc edytować strony.

Jak mogę pomóc w rozbudowaniu strony?

Przeczytaj artykuł Jak możesz pomóc

Czy mogę umieścić jakiś artykuł z tego serwisu na swojej stronie?

Teksty umieszczone na stronie udostępnione są na licencji Creative Commons, chyba, że w tekście postanowiono inaczej (tj. zaznaczono wyraźnie iż tekst jest udostępniany na innej licencji - w takim wypadku trzeba mieć zgodę autora). Oznacza to iż możesz umieścić tekst na swojej stronie z wyraźnym zaznaczeniem źródła pochodzenia oraz linkiem od oryginalnego źródła. Np.:

Źródło: 4programmers.net. Treść udostępniona na zasadach licencji Creative Commons Attribution

Kod HTML:

<i>Źródło: <b><a href="http://4programmers.net/Pomoc/FAQ">4programmers.net</a></b>. Treść udostępniona na zasadach licencji <a href="http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/pl/legalcode">Creative Commons Attribution</a></i>

Oczywiście zamiast adresu (FAQ) należy podać prawidłowy URL stanowiący materiał źródłowy.

Gdzie znajduje się wyszukiwarka?

Na każdej podstronie (w prawym, górnym rogu) znajduje się formularz służący do wyszukiwania. Bezpośredni link do strony wyszukiwania: http://4programmers.net/Szukaj

Gdzie się podział mój post?

Jeżeli nie możesz odnaleźć swojego postu lub wątku, to bardzo możliwe, że został przeniesiony do innej kategorii forum. Polecamy zarejestrować się w serwisie. Wówczas w profilu (oraz na e-mail) dostaniesz odpowiednią informację o przeniesieniu Twojego wątku lub jego usunięciu wraz z powodem takiego działania (rysunek 1).

powiadomienia.png
Rysunek 1. Powiadomienia.

Będąc zalogowanym, możesz również skorzystać z zakładki Moje, która wyświetli wątki, w których brałeś czynny udział (rysunek 2).

zakladka-moje.png
Rysunek 2. Zakładka Moje

Czemu mój post na forum został usunięty?

Zarejestrowany użytkownik dostanie na e-maila (jeżeli potwierdził adres e-mail w serwisie) powiadomienie w momencie gdy jego post/wątek zostanie usunięty. W e-mailu powinna również znaleźć się informacja o powodzenie usunięcia.

Powodów może być kilka:

  • Treść postu została uznana za spam: nachalna reklama jakiegoś produktu lub/i usługi może zostać potraktowana jako spam, który nie jest tolerowany na forum i bezwzględnie tępiony.
  • Niepoprawny tytuł wątku: zastrzegamy sobie prawo do usunięcia wątku jeżeli uznamy, że tytuł wątku jest mylący, zbyt krótki, jednowyrazowy, nie oddaje istoty problemu. Unikaj słów pomoc, pomocy, proszę o pomoc, problem.
  • Odświeżanie starego wątku: odpowiadając w wątku zwróć uwagę na datę napisania ostatniego postu.
  • Wulgaryzmy: posty zawierający obelgi, wulgaryzmy będą usuwane.
  • Temat umieszczony podwójnie: Jeżeli moderator uzna, że wątek/post jest umieszczony podwójnie, jest duplikatem już istniejącego - może zostać usunięty.
  • Off-Topic: post nie jest związany z tematem wątku.
  • Brak znaczącej treści: post nie wnosi nic nowego do dyskusji.

Jak mogę wyświetlić swoje wszystkie posty na forum?

Istnieje możliwość przefiltrowania wątków, aby wyświetlić jedynie te, w których brałeś udział. Służy do tego zakładka Moje (rysunek 2).
Jeżeli chcesz znaleźć posty, wybranego użytkownika, kliknij na odpowiednią ikonę znajdującą się pod jego postem (rysunek 3).

ikona-znajdz-posty.png
Rysunek 3. Ikonka - znajdź posty użytkownika

0 komentarzy