Ocena CV - GameDev

0

Cześć, proszę Was o ocenę mojego CV na juniora do GameDev'u.
Szkoły nie wpisałem bo jestem po technikum (z maturą, bez tytułu technika), a studiów nie mam (w planach również).
Jak to wygląda z perspektywy doświadczonego oka, opisy projektów nie są za krótkie? Najbardziej by mi pasowała pozycja junior gameplay programmer w C++, jest na to szansa?
No i czy wizualnie jest ok?

CV.pdf[CV.pdf]

4

Jeśli ten QkEngine faktycznie napisałeś ty, to ja, gdybym był rekruterem, na juniora przyjąłbym cię z pocałowaniem ręki.

2

@stólzpowyłamywanyminogami: Mogę się mylić, ale chyba standardem jest wpisanie ostatniej szkoły. Wpisałeś, że masz very good C++, to tak samo jak osoba z 10 letnim stażem też ma very good C++ więc należałoby się zastanowić, czy faktycznie byłeś w stanie poznać C++ na tym poziomie, a dodatkowo poznać C# na dobrym poziomie, bo rekruter może sobie adekwatne pytania przygotować i nie odpowiesz na ani jedno, ale się czepiam bo sam tak pisałem. Wygląda schludnie, jak jesteś ładny to zdjęcie na pewno pomoże. W umiejętnościach nie ma żadnych narzędzi typu Git, Maven. Masz dużo projektów wpisanych, niczego takiego nie używaliście? Na pewno jakaś ich znajomość by pomogła.

0

@Aterwik: Dzięki :) Pisząc ten silnik uczyłem się jednocześnie OpenGL'a, więc jest tam kilka dopasowanych fragmentów z learnopengl.com. Resztę robiłem sam + biblioteki te co napisałem na github'ie. Ogólnie jest tam kilka topornych elemetów których nie widać na pierwszy rzut oka, np: Przy serializacji komponentów trzeba ręcznie wpisać w stringa nazwę komponentu i wstawić z 2 if'y, itp. No i kod to małe spaghetti. Dla mnie ważne że działa i wycieków nie ma (a przynajmniej ja nie natrafiłem) :).
@Bonanzaa: Z poziomem C++ szczerze mówiąc nie wiem jak to określić. Te rzeczy co się uczę są zwykle w sekcji "Intermediate" albo coś podobnego. Uznałem że poziom good == początkujacy, a very good == jeden poziom nad, ma to sens? Jak znasz / zna ktoś tu obecny jakiś w miarę wiarygodny test w internecie czy coś podobnego to chętnie się sprawdzę. No i też chciałem pokazać, że znam C++ lepiej niż C# (przynajmniej w moim odczuciu). A co do gita: projekty robiłem w bardzo małych zespołach (albo solo) i tak wyszło, że zawsze w tym samym pomieszczeniu / budynku i nie było okazji żeby się tego nauczyć (oprócz nauki w wolnych chwilach, ale tego nie zrobiłem), ale wiem że powinienem. Generalnie to Github'a używam jako kopii zapasowej: master branch, komentarz i wciskanie "Commit to master".
Dzięki za odpowiedzi :)

1

Fajne te projekty :D

Ale ja bym jednak zmniejszył ich ilość i wybrał ze 3 najbardziej czasochłonne i ambitne i je bardziej opisał. Rola + Stack technologiczny z wypisanymi wszystkimi technologiami z jakimi miałeś styczność i możesz powiedzieć ze dwa zdania + Opis co to takiego jest. I jeszcze do każdego dałbym przedział czasowy w którym nad nimi pracowałeś.

Brakuje edukacji, więc warto by coś było wpisać

Rozbudowałbym doświadczenie i je jakoś "zkwantyfikował", procedura taka sama jak przy projektach, wypisujesz stack technologiczny, co, kto, dlaczego etc.

W językach brakuje Polskiego jako Native i zamiast English (B1) dałbym Professional Working Proficiency albo coś w tym stylu.

Połączyłbym Programming z Engines pod kategorią Skills i wpisał tam wszystko z czym miałeś styczność w projektach, i jesteś pewien, że jak cię o to zapytają to będziesz w stanie coś opowiedzieć.

A subiektywnie to brakuje mi zdjęcia, zainteresowań i lepszej templatki do CV, ale np. w USA bardzo sobie cenią CV w latexie więc tutaj mogę się nie znać :)

0

@Sirvius: Opis to faktycznie można by było większy zrobić, ale ze stackiem technologicznych to tam właściwie nie więcej nie ma... Unreal/Unity + Visual Studio. Mógłbym najwyżej napisać jakie elementy silnika wykorzystałem np. BehaviourTree, NiagaraFX, Cinemachine, itd. ale to chyba nie ma zbyt wiele sensu. Przedział czasowy ciężko określić, bo zwykle robiłem 2-3 projekty na raz + szkoła, więc nie wiem jak to wpisać jak np. miałem tydzień przerwy po kilka razy itp. Chociaż faktycznie warto byłoby coś tam wpisać. Nie byłem pewien czy wpisywać znajomość polskiego jak jestem z polski i będę aplikował tylko do polskich firm. Dzięki za odpowiedź.
@WeiXiao: Żeby naprostować: przez początkujący tutaj nie ma na myśli rzeczy typu: "Czym się różni if od while" itp. Chodziło mi tu o to, że się nie gubię w we własnym programie mającym po kilka tysięcy linii, jak widzę przykłady kodu w internecie to wiem co on znaczy i jak go dopasować do mojego projektu, umiem w tym języku napisać coś co zostało napisane w pseudokodzie, itp. Wiem, że to może nie być trafne, ale chciałem znaleźć jakiś punkt odniesienia.
@Dregorio: Po very good dałbym deep knowledge / proficiency / excellent knowledge.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0