CV - ocena

0

Cześć moglibyście rzucić okiem na to CV? ogólnie celuje bardziej w jakiś staż niż juniora w javie. Zastanawiam się czy zamiast Liceum dać po prostu High School in XXXX. Przy projekcie powinienem się rozdrabniać nad mniejszymi bibliotekami typu MPAndroidChart?

0

Na moje ślepawe oko:
Data urodzenia - zbędna. Tak właściwie nie powinno się jej wymagać.
Liceum - zbędne. Studiujesz i to wystarczy.
Technologie - nie zaszkodziłyby wersje oraz ew. rozdzielenie języków/ baz danych/os-ów itd..

0

Android zamiast "android".
Podwójna spacja?
Piszesz "Hobby", a poniżej "Languages".
Powinno być konsekwentnie, czyli Hobbies.
Umieściłbym je poniżej, na samym końcu.

"Science Fiction books and films, New Technologies".
Tutaj też problem z konsekwencją, jeśli chodzi o wielkość liter.

Poza tym nieimponująco, ale samo CV wygląda nieźle.

0

Do tego:
"SQL ,MySQL".
Przecinki , w ,bardzo, właściwych , miejscach,

0

Tak na przyszłość do projektów i edukacji - najważniejsze rzeczy są zawsze u góry. To się również tyczy list - a więc jak listujesz edukację/pracę bliższe czasowo wpisy zawsze powinny być u góry.

Jeśli masz jakieś konto na githubie/bitbuckecie/gitlabie - wylistuj je tam. Ten projekt, jako że był zrobiony w miarę ostatnio, powinien tam się znaleźć, tak jak wszystkie niekompromitujące i samowystarczalne kawałki kodu. Chociażby żeby zrobić tłok. Każdy projekt powinien mieć sensowne README i powinieneś się przygotować opowiedzieć o tym na rozmowie (opis architektury, zastosowane rozwiązania, problemy które napotkałeś i jak je rozwiązałeś, użyte narzędzia itp)

W zasadzie za darmo powinieneś dodać jakiś build tool (gradle, maven, whatever) i dość szybko jesteś w stanie się nauczyć podstaw testów jeśli jeszcze ich nie znasz (junit, coś do mocków jak mockito, to androidowe cudo do testów którego nie znam). Samo konsumowanie API też nie powinno być zbyt trudne (chociażby podstawy RESTa, jakaś serializacja itp). To ci troszkę zapcha to biedne pole z technologiami plus da ci coś do gadania na rozmowie (w sporej ilości większych firm ludzie od rozmów dostają bardzo skąpą ilość czasu na przygotowanie się do rozmowy, więc de facto lecą z góry na dół po CV przy części rozmowy o poprzednim doświadczeniu).

Co do języków postaraj się skwantyfikować jakoś to "Intermediate", np jako B1/B2/C1 albo po amerykańsku jak np. widać na linkedinie (np "professional working proficiency").

0

Ok dzięki za odpowiedź, błędy poprawione. Piszę teraz kolejną androidową apkę, która własnie korzysta z API używając OKhttp. Nie wpisałem sobie tego do CV bo jeszcze nie skończona a i jakiegoś mega doświadczenia z RESTowym API nie mam ale chyba jestem dla siebie zbyt surowy albo za mało w siebie wierze :D. O Gradle też nie pomyślałem a w końcu używam w Android Studio cały czas ^^

0

Dobra dodałem trochę technologii, żeby nie było tak biednie, kolejny projekt i poprawiłem nieścisłości. Co do Liceum to gdzieś tu na forum znalazłem, że lepiej żeby jednak było także mam sprzeczne info. Chyba lepiej jak zostanie, jak tak wszystko pousuwam to znów będzie pusto :)cefałka4Pv0.2.pdfcefałka4Pv0.2.pdf

0

Co do Liceum to gdzieś tu na forum znalazłem, że lepiej żeby jednak było także mam sprzeczne info.

W dawnych czasach wpisywanie ukończonej szkoły średniej miało jakiś sens w dwóch przypadkach:

  1. Gdy aplikant nie kontynuował nauki (wtedy nie szkodziło dopisać profil). U studenta to raczej logiczne, że zdał maturę i posiada średnie wykształcenie.
  2. Gdy zwała się ona technikum, ponieważ oznaczało to posiadanie jakichś konkretnych kwalifikacji zawodowych.

jak tak wszystko pousuwam to znów będzie pusto :)

A co w tym takiego złego? Ktoś stoi na Tobą z batem i każe Ci mieć CV na x linii/stron?
Te wszystkie bajki "CV powinno mieć tyle i tyle" wyrzuć i zapomnij o nich, bo to bzdury. Ewentualnego pracodawcę (pod którego będziesz tworzył/edytował CV, mam nadzieję że nie myślisz wysyłać jednej wersji na wszelkie oferty) i tak będzie interesować to, co dla niego jest najważniejsze. A czy tego będzie pół strony, jedna, dwie czy mała książka, to wyjdzie w praniu. Poza tym zawsze można zwiększyć interlinię (w granicach rozsądku). Treści będzie tyle samo, ale czytelność nieco lepsza. Inna możliwość to uszczegółowienie danych, np. dodanie nazwy wydziału przy opisie uczelni.

W kwestii języków - co to za level B2.2? Przyznam, że pierwszy raz z czymś takim się spotykam. Dodatkowo jeśli dysponujesz jakimś certyfikatem, to warto go wpisać.

0

Technologia pogrupuj po związku : {Java SE, Gradle}, {Android}, {SQL, MySQL}, {Rest, JSON} - inną sprawą jest w sumie czy SQL samo z siebie ma jakiś sens. Nie wiem czy rekruterów nie zadowoli dorzucenie 8 po tej Javie SE, aczkolwiek jeśli to jest pod Androida to to może być różne.

W projektach wyróżnij jakoś tematy - np zmniejsz czcionkę dat, bo cholera wie czy to "Present" to część nazwy projektu czy część daty. Chyba powinno być zresztą napisane z małej litery. Nie ma czegoś takiego jak informations, to słowo nie ma osobnej formy mnogiej. internet database też bym zmienił na an online database albo coś tego typu.

Co do angielskiego jak wyżej zauważono wpisz samo B2. Pamiętaj tylko że wszyscy wpisują sobie minimum B2, pracowałem kiedyś z człowiekiem który wszystkie rozmowy kwalifikacyjne prowadził po angielsku żeby zweryfikować ten poziom (w szkole średniej siedział rok na wymianie gdzieś na południu Wielkiej Brytanii, nauka języków jako hobby). Sporo osób było faktycznie gdzieś na poziomie B1, niektórzy nawet niżej. Radzę się nie przeceniać (matura rozszerzona z angielskiego ma poziom dużo bliżej B1 niż B2) bo to wyjdzie prędzej czy później (niektóre korpo wymagają weryfikacji znajomości języka w trakcie rozmowy).

0

Dzięki za odzew. Wpisałem B2.2 bo taki (poziom/stopień?) robiłem jako ostatni na studiach. Co do samego CV to ogólnie celuję w staż w javie bardziej niż androida bo z tym będzie ciężej. Androida miałem na studiach i spodobał mi się, a jako że potrzebowałem jakiś projektów do CV to stwierdziłem czemu nie. Chciałem pokazać w CV, że robię coś w domu poza studiami i przy okazji uczę się w praktyce używania np RESTowych API.

Misiek napisał(a):

mam nadzieję że nie myślisz wysyłać jednej wersji na wszelkie oferty

No właśnie miałem zamiar przygotować sobie jedno CV i rozsyłać do firm organizujących staże z Javy :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0