Ocena CV

0

Czy możecie ocenić moje CV? Co do poprawki, bo ogólnie wydaje mi się, że jest tam trochę nieład, ale nie mam pomysłu jak to czytelniej zorganizować, i jak lepiej zapisać po 'fachowemu'.
title
title

0

Napis studia 1 stopnia wywal, uczelnia i kierunek wystarczy, Doświadczenie na samą górę. W szkole ponadgimnazjalnej to chyba są profile nie kierunki, ba można by nawet ten napis pominąć. Przy Spring MVC po co słowo model? chyba, że chodzi Ci o MVC jako architekturę a nie część springa lecz wtedy to zła lokalizacja. Nie musisz opisywać czym jest Maven czy "korzystanie z baz danych". JPA/Hibernate wystarczy. Przy SQL możesz dać po prostu (Oracle). Pisanie przy umiejętnościach znajomość programownia struktiralnego czy znajomość OOP to jak pisanie, że umie się mnożyć. Do tego masz tam C/C++/C# jako jedna grupa i pod spodem poziom średniozaawansowany? Doświadczenie komercyjne masz w C# więc zakładam, że w C to średniozaawansowany na pewno nie jesteś. Pakiet biurowy programista zna na tyle ile trzeba każdy więc można sobie to w ogóle podarować - szkoda zabierać sobie miejsce. ECDL - raczej wiadomo co to jest, a jak nie to dopytają. Nie opisuj tego :o Do tego CV układasz pod konkretne stanowisko. Chcesz startować na .Netowca czy Javowca? Jak na netowca Jave bym pominał. Jak na Javoca to w umiejetnosciach bym wywalił C# a zostawił jego opis jedynie w tym co robiłeś dotychczas. Oprócz tego miejsce zamieszkania i data urodzenia raczej nikogo nie obchodzą. To tak na początek. Samego layoutu bardzo nie lubię ale to kwestia subiektywna. HRy często taki lubią. Niech sobie będzie.

0
  1. Miejsce zamieszkania, data urodzenia czy zdjęcie możesz sobie darować.
  2. Kolorowe tło również.
  3. Brakuje podstawowej informacji, która powinna się znaleźć w każdym CV czyli imienia i nazwiska.
0
  • Gdyby nie beznadziejny layout spokojnie zmieściłbyś się na 1 stronie
  • C# to zupełnie inny język niż C++. Wpisanie tych języków jako "C/C++/C#" to nieporozumienie. Po opisie od razu widać, że nie znasz tych języków więc w ogóle usunąłbym cały ten punkt.
  • Wykształcenie daj gdzieś pod Doświadczenie.
0

Do tego co napisali przedpiszcy - doświadczenie daj przed umiejętności.

2

Za dużo lania wody w tych skillach. Serio, nie trzeba pisać "znajomość", albo wyjaśniać że coś jest biblioteką czy frameworkiem. Rekruter to wie, a jak nie wie to i tak mu twój opis nie pomoże. Więc zamiast lania wody wystarczy np.

- Java - Spring (MVC, Data), JPA/Hibernate, Swing, AWT
- DB - SQL, Oracle 12c
- Tools - Maven, git, IntelliJ,

I warto pisać wersje bo java 1.4 to nie to samo co 1.8, tak samo Spring 2 to nie Spring 5 ;]

0

Okej dzięki
Co w takim razie zrobic z tymi pozostałymi jezykami? Startować bede w wiekszosci na javowca, natomiast c i c++ mialem w technikum,.na studiach umiem tam sporo dosc, mam tez zrealizowany projekt jeden, co do c# jedynie napisanie jakichs klas, obiektowosc umiem, zadnych bibliotek tak na prawde

2
Szalony Młot napisał(a):

Okej dzięki
Co w takim razie zrobic z tymi pozostałymi jezykami? Startować bede w wiekszosci na javowca, natomiast c i c++ mialem w technikum,.na studiach umiem tam sporo dosc, mam tez zrealizowany projekt jeden, co do c# jedynie napisanie jakichs klas, obiektowosc umiem, zadnych bibliotek tak na prawde

Im człowiek mniej potrafi tym ma tendencję do zawyżania oceny swoich umiejętności dopiero z doświadczeniem przychodzi pokora. Jeżeli w C# napisałeś kilka klas to ja bym nawet tego nie ujmował w CV. Bo to wiedza w stylu "a raz widziałem na wykładzie". Jeden projekt to tak naprawdę niewiele.

2

@Szalony Młot mozesz wpisać, ale pamiętaj że o cokolwiek co masz w CV mogą cię pytać na rozmowie, a jak cię złapią na tym że nie umiesz czegoś co wpisałeś (czyli złapią cię na oszustwie) to o robocie mozesz zapomnieć. Jeśli wpisujesz że znasz język X to znaczy że mogę cię teraz posadzić przez IDE i poprosić żebyś napisał mi w tym języku coś, jakiegoś Foo-Bara, listę jednokierunkową, odwracanie / filtrowanie / przekształcanie list. Więc zadaj sobie pytanie: czy w języku X umiem z marszu takie rzeczy napisać? Bo jeśli nie, to go nie wpisujesz.

3

Języki c/c#/c++ poziom średnio zaawansowany

o kuhwa...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0