Umowa B2B dla juniora

0

Co sądzicie o umowie B2B dla juniora bez doświadczenia? Czy kary rzędu ok 30 tys., druga ponad 400 tys. to coś normalnego? Zaproponowano mi współpracę, przysłano umowę. Skonsultowalem sie z osobą, która tworzy takie umowy w IT. Naniosała poprawki i odesłałem. Odpisali, że sie ustosunkują do tego i dadzą znać. Minął tydzień, nie odpisali. Czy to nie jest podejrzane?

0

Potwierdzam słowa @Darck szukaj pracy dalej

0

Nie, chcą cię wydoić.

0

jeśli nie dają 10k netto na B2B to uciekaj

0
abrakadaber napisał(a):

jeśli nie dają 10k netto na B2B to uciekaj

Wysyłałem ponad 100. Ale teraz ciężko jest zdobyć prace tym bardziej, że nie posiadam doświadczenia. Przyślą jakieś zadanie rozwiąże się, później zapraszają na rozmowę i na tym koniec. Zawsze znajdzie się ktoś lepszy. I mówią, że takich CV jak moje to maja kilkaset. Po opłaceniu zusu, księgowej zostałoby 2500-2700. To dla mnie sporo. Po pol roku byłaby podwyżka. Zdobyłbym doswiadczenie

2

Nie daj sie wrąbać w B2B na początek bo to się totalnie nie opłaca. Chociaż z drugiej strony od wpisu wieje desperacją i jeżeli 89 to Twój rocznik to pewnie kolejny który odkrył magiczną pasje do programowania. Ot po prostu wykorzystują zdesperowanych takich jak Ty by tańczyli tak jak oni zagrają.

A z tą pracą to nie jest tak łatwo bez doświadczenia. Bo szukam od dłuższego czasu. Kilkaset osób na jedno miejsce

Jak jesteś słaby to będziesz bić się z innymi słabiakami o miejsce.

0

zobacz czy nie masz w umowie zapisów, że jak nie będzie dla Ciebie pracy to nie dostaniesz kasy albo, że jak pracy będzie mniej to mniej Ci zapłacą - tak też może być. Weź też pod uwagę, wszystkie punkty odnośnie zakazu konkurencji nawet po rozwiązaniu umowy bo może być to tak napisane, że np. przez 2 lata po zakończeniu współpracy będziesz w maku frytki sprzedawał a nie programował. Dla mnie 3k na B2B (bo pewnie tyle Ci proponują z preferencyjnym ZUSem) to jest nieporozumienie. Masz chociaż jakieś urlopy w tej umowie płatne uwzględnione albo tą podwyżkę zapisaną w umowie? Jak maż rozwiązaną sprawę zerwania współpracy przed czasem (i na ile musisz tą umowę podpisać)? Bo może się okazać, że podpiszesz cyrograf na rok bez możliwości wcześniejszego się wycofania (albo właśnie z dużymi karami) a po 2 miesiącach dostaniesz normalną ofertę na etat i wtedy dupa.

Ja Cię rozumiem - jak się nie może roboty znaleźć to i takie 3k B2B wydaje się super.

1

Nie wiem jaka jest twoja przeszłość, jednka domyślam się że jesteś po bookcampie. Jeśli tak i nie studjujesz to moim zdaniem lepiej jest być na umowie zlecenie czy o dzieło i na bezrobociu niż pchać się w B2B bo naprawde przy takiej kwocie to szkoda nawet. Jeśli podpisujesz każdą umowę a w szczególności B2B to polecam dobrego prawnika. Bez tego to mogą zrobić z tobą co chcą. Notabene jest rónica pomiędzy zadatkiem a zaliczką czy pomiędzy opóźnienieam a zwłoką. Niby podobne słowa w języku polskim a w umowie mają inne znaczenie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1