B2B dla juniora w korporacji

0

Witam wszystkich.

W najbliższych paru miesiącach będę się starał o posadę Juniora w Javie. Aktualnie prowadzę działalność i najkorzystniej mi będzie pracować na zasadach B2B. Czy większe firmy typu Capgemini zgodziły by się na takie rozwiązanie? Warto zacząć negocjacje od kwoty 5000 brutto (~3,5k netto na UoP) czy junior bez doświadczenia nie ma szans na taką stawkę?

Zakładam, że kwestia kwoty netto na fakturze wygląda następująco:
12 x kwota kosztów pracodawcy - w tym przypadku 6000 zł
21 dni urlopu ~6000 zł
14 dni chorobowego ~4000 zł
wartość dodatków typu karta Multisport, prywatna opieka medyczna ~6000 zł

Łącznie ~7300 zł netto + VAT.

0

moge sie mylic ale bardzo nierealnie to brzmi aby jakakolwiek firmia miala isc na uklad jaki proponujesz.

0

Też mi się tak wydaje ;) Z B2B bywa różnie, może będziesz musiał to zrobić przez jakąś firmę outsourcingową. A te wyliczenia to już w ogóle lekka farsa. Ja bym szacował że więcej niż koszty pracodawcy + 10% to nie dostaniesz.

0

Nie bardzo rozumiem dlaczego te wyliczenia, to kosmos. Sam jestem pracodawcą i takie by były dla mnie logiczne podstawy dla osoby, która przychodzi i chce współpracę na zasadach B2B.

Przy Waszych założeniach (max +10%), to ta osoba jest stratna w najgorszym przypadku (20 dni wolnego + 30 dni chorobowego) 50 dniówek, co przekłada się na prawie 2,5 m-ca pracy. Dodatkowo dlaczego osoba na B2B ma być stratna w odniesieniu do dodatkowych benefitów?

1

A dlaczego pracodawca ma być stratny?

Mylisz dwie formy współpracy.

Pracownik etatowy kosztuje pracodawcę rocznie 72 tys zł i nie ma powodu, żeby na kontraktowca wydać więcej. I teraz:
1) albo umawiamy się na ileś dni urlopu oraz chorobowego i stałą miesięczną fakturę za 6k + VAT;
2) albo urlop i chorobowe przerzuca się na kontraktowca, i ustala stawkę godzinową, w tym przypadku coś ponad 40zł/h. Fakturę wystawia się na liczbę przepracowanych godzin w danym miesiącu.

0

nie bardzo rozumiem, masz relatywnie mala wartosc rynkowa a chcesz dyktowac warunki korporacjom. to ze dla ciebie cos jest korzystne i logiczne to nie znaczy ze pracodawca (a zwlaszcza korporacja) bedzie chcial i mogl sie dostosowac.
edit: tez jestem pracodawca, dodatkowo zajmuje sie rekrutacja w korpo i najzwyczajniej w swiecie nie wyobrazam sobie tego o czym mowisz w praktyce.

0

Na pewno nie mogę zgodzić się, że etatowiec kosztuje pracodawcę 72 tys. zł rocznie. Do tego trzeba doliczyć koszt obsługi kadr oraz pozostałe benefity, które z reguły zapewnia pracodawca (karta Multisport, prywatna opieka zdrowotna, bilety do Multikina).

Jeżeli umówimy się tak jak w Twoim punkcie 1., że B2B od UoP różni się jedynie formą, a wszystkie pozostałe świadczenia (chorobowe, urlop, benefity) pozostają takie same i są po stronie pracodawcy, to pełna zgoda, że w takim wypadku 6k netto + VAT.

Drugi przypadek jest kompletnie nieopłacalny: pracodawca przeznaczając wspomniane 72 tys. zł rocznie + benefity na etatowca na UoP całkiem możliwe, że nie będzie miał z niego JAKIEGOKOLWIEK pożytku przez okres = chorobowe + urlop. Łatwo można zatem wyliczyć, że w skrajnej sytuacji (wspomniane 50 dni) rzeczywisty koszt godzinowy pracownika na etacie wyniesie 72000zł/(1920h-50*8) = 47,73 zł/h + koszty benefitów. Jeżeli kwota na fakturze będzie oscylować wokół tej kwoty, to wtedy faktycznie ma to sens.

@katelx Naprawdę nie chodzi o dyktowanie komukolwiek warunków. Zdaję sobie sprawę, że moja wartość dla pracodawcy w obecnym momencie nie stawia mnie w dobrej pozycji do twardej negocjacji. Jednak to wcale nie oznacza, że można sobie wtedy pozwolić na to, że robiąc mniej kłopotów pracodawcy (nie obowiązują przepisy KP), jednocześnie jesteśmy stratni i pracodawca wyda na nas mniej. Faktycznie system przedstawiony przez somekind przy moich założeniach lepiej zabezpiecza interesy pracodawcy. Co o nim sądzisz?

0

korporacje ktore znam korzystaja z uslug firm outsourcingowych, umowy b2b podpisuja (jesli w ogole) jedynie z bardzo niewielka grupa specjalistow. mysle ze z wariantami przedstawionymi przez @somekind mozna szukac szczescia w mniejszych firmach, jednak bardziej jako kontynuacje wspolpracy a nie jej rozpoczecie jako junior.

0

Dziwne mają pojęcie koledzy forumowi. Sam osobiście mam dwa lata doświadczenia zawodowego i dostaję mnóstwo ofert właśnie b2b gdzie stawki są od 500 do 800 zł netto na dzień. W przeliczeniu wychodzi to 5-cio cyfrowa kwota na miesiąc.

0

@Mały Krawiec oferty to ja różne widziałem w zyciu. Dostań taką robotę a potem będziemy dyskutować. Bo zwykle te oferty wysyłają ludzie na zasadzie "wygląda że gość za słaby ale nie zaszkodzi spróbować". Szczególnie jeśli oferty dostajesz od outsourcerów.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0