JS dla Juniora

0

Siema, ucze się C# od jakiegoś czasu i chcąc nie chcąc, do webdevu potrzebuje javascriptu. Wiem, że powtarza się by nie skupiać się na frameworkach, a na języku.

W .net widać, że angular rządzi i coraz częściej widze ogłoszenia z 2/4, czyli całkowicie w typescript i teraz nie wiem, czy mam się poduczyć es6 tyle o ile i wziąć się za nowego angulara, czy trzymać się es6 i jquery, które jest pewnie używane u każdego pomijając frameworki, reduxy i inne biblioteki, czy co tam, kto jeszcze ma u siebie w projekcie.
Zgaduję, że przydałby się jeszcze Sass, bootstrap, w przypadku gdyby kazano mi zajmować się upiększaniem strony w wolnych chwilach, ale to jest zdecydowanie na najdalszym planie - javascriptu jednak, nie mogę bagatelizować i głównie o niego pytam; jak do tego podejść zdrowo rozsądkowo.

Dzięki

0

Przede wszystkim JavaScript. Przyjrzyj się rankingom tiobe, githut.
TypeScript to tylko "nakładka" na JS, ot, dodali typowanie. Ogarniesz to w moment.

0

Jak można się skupiać na frameworkach bez znajomości języka?

0

Najlepszą nauką jest jak robisz coś co Ci w danym momencie potrzebne np. masz do zrobienia slider to sobie czytasz jak zrobić losowe wyświetlanie zdjęć, a np. następnie żeby zmieniały się co x czasu na następne zdjęcie.

1

Dobra metodą nauki jest też czytać takie fora jak to (i bardziej zaawansowane), patrzeć jakie ludzie mają problemy i jak je można rozwiazać.l, czyli na cudzych bledach i problemach. Czasami to źródło ciekawych pomysłów.

A co do odpowiedzi to jeśli chcesz mieć stack front i backend to jedziesz po kolei. Tworzysz api i potem front do tego, nowa funkcja w api, dodanie obslugi na froncie.

Jeśli głównie front to bierz sie za pisanie klientow do publicznych uslug (np. Gmail) z jakimiś bajerami.

Mam wrazenie po ostatnich kontaktach z 2 zespolami front i back, że front wymaga 3-5 razy wiekszych nakladow dla prostej logiki na back (angular).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1