B2B dla juniora

0

Nie długo zabieram się za poszukiwanie mojej pierwszej pracy, chciałbym zapytać czy wpisać w CV informacje o własnej działalności gospodarczej (sprzedaż własnego softu), jak na to spojrzy zespół HR? Mam również pytanie, czy praktykowane jest aby zatrudniać juniorów na kontrakt B2B czy raczej nie wchodzi takie coś w grę?

0

Wydaje mi się, że byłoby to pozytywnie. Ogólnie jest tendencja wśród pracodawców do szukania osób z działalnością gospodarczą, bo to jakoś pracodawcom się bardziej kalkuluje z jakiegoś względu.

(sprzedaż własnego softu), jak na to spojrzy zespół HR?

chyba pozytywnie, skoro robisz coś, sprzedajesz własny soft, co nie?

3

Zwykle juniorom nie daje się propozycji B2B nie dlatego, że się nie opłaca - bo to najbardziej korzystna forma współpracy jednak, ale dlatego, że są to zwykle osoby ze statusem studenta i jeszcze bardziej opłacalna jest umowa o dzieło z przeniesieniem praw, bo ubezpieczenie masz od szkoły.

Skoro sprzedałeś jakiś soft to myślę, że możesz aplikować wyżej niż junior.

0

B2B to norma raczej dla seniorow, managerow itd, glownie ze wzgledu na wysokie zarobki i optymalizacje podatkowa. Stawki juniorskie sa nizsze i roznica miedzy etatem / zleceniem / b2b moze byc mniejsza.

0

@LukeJL niby racja, zawsze to jakiś pozytyw, ale nie mam doświadczenia z zakresu rekrutacji do firm, dlatego chciałem się upewnić czy wpisać to w CV.
@datdata myślisz, że miałbym szanse na lepszą posadę? Nie mam żadnego doświadczenia jeśli chodzi o pracę w zespole, nie wiem jak to wygląda w firmach programistycznych; mimo to mogę starać się o lepszą posadę argumentując, że sprzedaje własne oprogramowanie? Dodam, że nadal mam status studenta.

2

@_Mateusz_, wszystko zależy od tego ile już umiesz i czy potrafisz to jakos pokazac w formie portfolio, jakis kawalkow kodu, repo gita, czy cos. Skoro sprzedajesz wlasny soft to musisz miec juz dosc pokazne doswiadczenie i fakt, ze nie pracowales nigdy w zespole nie bedzie mial raczej jakiegos duzego znaczenia. Szczerze mowiac to ta cala "praca w zespole" sprowadza sie glownie do gadania w czasie scrumow o tym co sie zrobilo (czego nie) i do biezacej komunikacji w przypadku gdy wiecej osob pracuje nad jednym kawalkiem projektu - zaden rocket science;p

0

@FakeAccount dzięki za radę, w takim razie pozostało przygotować jakieś rozsądne portfolio i ubiegać się o stanowisko :)

0

mimo to mogę starać się o lepszą posadę argumentując, że sprzedaje własne oprogramowanie?

Sprawdź.Tu nie ma twardych reguł, bo nie chodzi o to co możesz, tylko jak to sprzedasz rekruterom. Jak coś zrobiłeś, to najlepiej się pochwalić jednak zdecydowanie, bo jak sam nie jesteś pewien czy umiesz programować na tyle, żeby pracować, to rekruter tak samo pomyśli i cię nie zatrudni.

Szczerze mowiac to ta cala "praca w zespole" sprowadza sie glownie do gadania w czasie scrumow o tym co sie zrobilo (czego nie) i do biezacej komunikacji w przypadku gdy wiecej osob pracuje nad jednym kawalkiem projektu - zaden rocket science;p

Niby tak, ale jednak trzeba umieć pracować w tym zespole. Jest moim zdaniem różnica między osobą, która nigdy nie pracowała w zespole, a osobą, która pracowała już choćby, z kilka tygodni czy miesięcy. Inna sprawa, że tak naprawdę po kilku miesiącach pracy nic cię już nie zaskoczy raczej.

0
FakeAccount napisał(a):

Szczerze mowiac to ta cala "praca w zespole" sprowadza sie glownie do gadania w czasie scrumow o tym co sie zrobilo (czego nie) i do biezacej komunikacji w przypadku gdy wiecej osob pracuje nad jednym kawalkiem projektu - zaden rocket science;p

Jasne i potem widzisz co ktoś chce skomitować i ci się włos na głowie jeży ;) Istnieje spora różnica między pisaniem tak że ty rozumiesz kod, a pisaniem tak żeby rozumiał go ktoś jeszcze oprócz ciebie ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0