Technologia dla juniora/mida

0

Cześć, nie dostałem pracy 100 razy. Możliwe że zrezygnuje w ogóle z IT. No ale zapytam, mam całkiem ok wiedze z Javascript, React. Jaką technologie inną zaproponowalibyście?

Java, .NET czy Python?

1

Czuje, że to nie technologia jest problemem ale jak już to dostosował bym technologie do rynku w którym aplikujesz, zobacz w jakiej technologi rekrutują firmy w twoim mieście albo jakie masz ogólnie firmy (z jakim stackiem) i może próbuj tak.

3

Na studiach szukasz stażu. Imo w c++ jest się spoko wbić, bo dużo dużych korpo oferuje staże właśnie i to są firmy c++/java. Jeżeli skończyłeś studia i nie znalazłeś niczego to roboty nie znajdziesz raczej, przespałeś ten czas.

2

Konsulat SAP, Salesforce, Power Platform albo coś podobnego. Robić spagetti low code i będziesz potem niezastąpiony :)

0

Całe studia posiadasz czy dyplom ukończenia?

0

Dostałem w React ofertę, ale odrzucilem przez umowe.

3

co ci w niej nie pasowało? Pamiętaj, że umowę zawsze można zmienić jeśli są sporne punkty. I pamiętaj, że na samym początku trzeba mocno iść na kompromisy. W innych branżach będziesz miał jeszcze gorzej bo tam podpisujesz albo spadaj, więc nie wiem czy nawet w żabce z takim podejściem dostaniesz robotę.

2

Cześć. IT już się kończy, to co miało być napisane, jest napisane. Utrzymanie działających programów, serwisów jest coraz łatwiejsze bo języki programowania nie są trudne do opanowania. Na rynku jest coraz więcej programistów, więc stawki spadają. A za parę lat jak AI się jeszcze rozwinie to zawód programisty zniknie. Lepiej zapisz się na medycynę, albo studia prawnicze.

1

JavaScript

8

BASIC. Pracy i tak nie dostaniesz, a przynajmniej dużo czasu nie zmarnujesz.

0

….

0

Weź się za quantum computing, zanim ogarniesz temat, to technologia zawita pod strzechy, a Ty będziesz wtedy uber-seniorem. W ciągu paru miesięcy odkujesz się za lata bezrobocia i głodu.

0

Nie wiem czy ktoś powie w jakiej technologii jest najłatwiej. Z reguły jak się powszechnie pisze, że w jakieś technologii jest łatwiej to już po roku, dwóch rynek zapycha się kandydatami (python chyba tak miał). Najmądrzejsi to siedzą cicho w swojej niszy i nigdzie o niej nie piszą żeby nie robić sobie konkurencji :)

0

Jak szukasz ofert? W jaki sposób je wyszukujesz?

0

szukaj w Januszexach na olx

2
xavi_sof napisał(a):

Java czy .NET ?

Java
C# jest znacznie fajniejszym językiem z bardziej zróżnicowanymi projektami, ale nadal panuje podejście "microsoft zły" i błędne przekonania wynikające z początków .NETa dlatego jeśli chodzi o pracę dużo łatwiej ją znajdziesz w javie.

A może i nie bo większa popularność języka powoduje wykładniczy wzrost chętnych lecących bezmyślnie za tłumem, dlatego też nie polecam ci pythona i javascript bo choć to najpopularniejsze języki to mają przesyt chętnych na rynku.

0
xavi_sof napisał(a):

Cześć, nie dostałem pracy 100 razy.

Przyda ci się nie tyle technologia, co umiejętność troubleshootingu i umiejętności ulepszania procesu.
Czemu nie dostałeś 100 razy pracy? Co było nie tak? Jak można to naprawić?

Poczytaj sobie jak to było z Edisonem i żarówkami. Próbował ze swoim teamem ulepszyć te żarówki i im się nie udawało na początku.

3

Pokaż swój GitHub i CV a powiem Ci czy się nadajesz do IT

0

Najpewniejsza jest śmierć. Technologia może być co najwyżej chwilowo na topie.

2

COBOL przyszłościowy. Więcej programistów tego języka umiera niż powstaje, więc będzie tylko lepiej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1