JS Framework dla juniora

0

Witam wszystkich, pytanie do was moi mili. Jaki JS Framework do nauki dla juniora? React, Angular, Vue czy Ember?
W czym będzie praca w 2018 i w miarę dobrze się uczy na początku?

0

Z frameworkow js to w 2018 bedzie popyt na django, symfony i jee.

1

Jaki JS Framework do nauki dla juniora?

Pytanie zasadnicze, co już znasz, w czym już pisałeś. Chodzi mi zarówno o frameworki, biblioteki (nie tylko JSowe), jak również sam JavaScript (na ile ogarniasz sam język). Twój background i obecne skille mają duże znaczenie w kwestii tego, czego powinieneś się uczyć dalej ( i też ważne, czego chcesz, przecież to musi być twój wybór, a nie to w czym będzie praca - bo praca bd we wszystkim, ale trzeba robić coś, co się lubi).

W czym będzie praca w 2018 i w miarę dobrze się uczy na początku?

Do 2018 jeszcze daleko. Do tej pory wyjdzie już kilka nowych frameworków. Dlatego najważniejsze to znać sam język (mówię zarówno o JavaScript/ES6, jak i o HTML/CSS). Framework jakiś pewnie poznasz, ale jak się nauczysz jednego to potem w drugi łatwo sobie przejdziesz w razie potrzeby.

React

polega na wirtualnym DOM (więc w zasadzie powinieneś najpierw ogarnąć prawdziwy DOM i nauczyć się operować najpierw na prawdziwym DOM, żeby załapać o co chodzi z wirtualnym. Jako pomoc do operowania na prawdziwym DOM dobrze sprawuje się jQuery).

Angular

pisałem tylko w jedynce (czyli w tak zwanym AngularJS, kolejne wersje już nie mają JS w nazwie) - warto poznać, bo może to być dobrym doświadczeniem edukacyjnym, ale raczej dość przeinżynierowane rozwiązanie.

Przy czym teraz Angular to już raczej znaczy 2/4, ale tutaj nic nie powiem już, bo nie pisałem w tym.

Vue

Takie jakby połączenie AngularJS z React, tyle, że zrobione o wiele fajniej (chociaż mało w tym pisałem).

1
Mor49a napisał(a):

Witam wszystkich, pytanie do was moi mili. Jaki JS Framework do nauki dla juniora? React, Angular, Vue czy Ember?
W czym będzie praca w 2018 i w miarę dobrze się uczy na początku?

Elon Musk rozwija projekty kosmiczne, ma być załogowy lot na Marsa i wycieczkowe loty na Księżyc. Łatwiej przewidzieć rozwój turystyki kosmicznej niż zgadywać który js-owy framework będzie popularny za pół roku.

0

Myślę, że bezpiecznie można założyć, że za rok będzie jeszcze popularne:

  • ES6 i dalej (plus ew. TypeScript czy Flow)
  • React
  • Angular 2/4

Ale kto wie.To jak przewidywanie wyników wyborów na podstawie sondaży przedwyborczych.

Aha, no i trzeba wypatrzeć ten moment, kiedy pojawi się nowy framework na scenie, który zmiecie konkurencję. Np. React zanim był popularny, to był niszową biblioteką. Dopiero po jakimś czasie stał się najbardziej popularnym frameworkiem (pamiętam, że jeszcze w 2014 roku był niszowy, bo królował AngularJS, a React był ciekawostką. Gdzieś w 2015 zaczął zdobywać masową popularność).

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1