Umowa b2b, a umowa o pracę.

0

Chciałbym spytać to wygląda z wynagrodzeniem w trybie b2b. Jeśli np w umowie b2b wynagrodzenie wynosi 15000 zł, to ile dostanę (netto) kiedy będę chciał podpisać umowę o pracę?

1

Jakieś 8800 netto. W przypadku 15k na fakturze liczysz sobie z jakiegoś kalkulatora wynagrodzenie UOP zakładając, ze koszy pracodawcy to te 15k.

Tutaj masz jak to się rozkłada http://koszty-pracy.pl/wyliczenia/?typ=COMP&netto=5000&rok=2018

1

8800 to chyba minimalnie w ciągu roku, jak jeszcze będzie płacił ZUS i już dochodowy w II progu. Tak ogólnie to przeciętnie dycha miesięcznie wyjdzie.

0

Dzięki za odpowiedź.

1
ravdpl napisał(a):

Dzięki za odpowiedź.

Niekoniecznie 8800 zł netto.

Przy 12500 zł brutto (średni koszt pracodawcy na miesiąc przez cały rok: 14834 zł):

  • jeśli rozliczasz się sam i nie masz KUP (80%): średnio 8495 zł na miesiąc,
  • jeśli rozliczasz się z żoną i nie masz KUP (80%), i razem zostaniecie w I progu podatkowym: średnio 8895 zł na miesiąc,
  • jeśli rozliczasz się z żoną i masz KUP (80%), i razem zostaniecie w I progu podatkowym: średnio 9690 zł na miesiąc.

Policzone w oparciu o: https://www.bankier.pl/narzedzia/kalkulator-placowy.

Przy okazji uwzględnij koszty urlopu wypoczynkowego, szkoleniowego, chorobowego, benefitów oraz braku odpowiedzialności w oparciu o kodeks cywilny (jeśli wina nie jest umyślna).

P.S. Tak szczerze, to mnie zastanawia mnie to, że ktoś komu zaproponowano 15000 zł na B2B nie potrafi sobie sam znaleźć kalkulatora i porachować.

3

Prawda jest taka, że dostaniesz tyle, ile sobie wynegocjujesz. Niektóre firmy mają ustalone przeliczniki (spotkałam się z dwoma: jedna firma proponowała mi kwotę netto na fakturze jako brutto na umowę o pracę, a druga proponowała kwotę netto na fakturze podzieloną przez 1,2 jako brutto na umowie o pracę), ale tak naprawdę dużo zależy też od czynników pozapłacowych - czy urlop ma taki sam wymiar? Czy masz prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Czy podlegasz takim samym zasadom, jak pracownicy, jeżeli chodzi np. o godziny pracy, nadgodziny, okres wypowiedzenia? Niektórzy pracodawcy np. rekompensują brak chorobowego dodatkowym urlopem albo dodatkową kwotą w wynagrodzeniu.

1

Nie ma prostego przelicznika - w przypadku UoP sa dodatkowe koszty dla pracodawcy: urlopy, choroby, trudniejsze rozwiązanie umowy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1