Czym są mikroblogi

Mikroblogi to element społecznościowy serwisu 4programmers.net. Umożliwiają każdemu zarejestrowanemu użytkownikowi prowadzić własny internetowy dziennik. Mikroblog może służyć do dzielenia się z innymi użytkownikami 4programmers.net, ciekawostkami, przemyśleniami ze świata IT i nie tylko!

Jeżeli więc znalazłeś ciekawy link, napisałeś artykuł lub program - możesz się tym podzielić z innymi użytkownikami na mikroblogu.
Działanie mikroblogów jest bardzo proste. Nowy wpis możesz dodać klikając na zakładkę Mikroblogi w pasku menu.

Na stronie głównej znajdują się wpisy wszystkich użytkowników, które posortowane są według trafności. Te, które cieszą się największą popularnością znajdują się wyżej niż pozostałe. Na każdy wpis możesz oddać swój głos dając tym samym do zrozumienia, że zawartość danego postu jest wartościowa i chcesz polecić ją innym użytkownikom.

Inną funkcjonalnością związaną z mikroblogami jest możliwość obserwowania danych użytkowników serwisu. Wówczas, gdy taki użytkownik doda nowy wpis, powiadomienie o tym fakcie trafi do Ciebie. Aby obserwować danego użytkownika, należy wejść do profilu danego użytkownika i kliknąć w przycisk Obserwuj użytkownika.

0 komentarzy