Szkolenia- czy warto

0

Witajcie,
Mam nadzieję, że trafiłem w dobry temat i na dobre forum :)
Jestem osobą myślę niegłupią, ale gdzieś ciągle nie mogę znaleźć mojej ścieżki kariery. Studia: mechanika budowa maszyn, niestety brak obrony. I tu się pojawia moje pytanie- czy warto robić kursy programowania? Od razu powiem, że nigdy nie miałem z tym styczności i czy ukończenie takiego kursu coś w ogóle mi da? Chodzi mi o opinię "zwykłych" ludzi, bo wiadomo, że firmy organizujące szkolenia to czarują, aż można się rozmarzyć. Jak pracodawcy zapatrują się na takie osoby jedynie po kursach? Podsumowując: czy dla osoby zielonej warto wykładać około 10 tysięcy na kurs? Proszę o wyrozumiałość w odpowiedziach :)
Pozdrawiam,
marian0

4

A po co ci programowanie?
Jara cię programowanie?
Na samym powiewie do wielkiej kasy nie pociągniesz wypalisz się (albo czegoś nie przejdziesz)

1
marian0 napisał(a):

Jak pracodawcy zapatrują się na takie osoby jedynie po kursach? Podsumowując: czy dla osoby zielonej warto wykładać około 10 tysięcy na kurs?

Są rzeczy, których nauczysz się na kursach, wszystkich innych można nauczyć się z netu.

Podstaw programowania można nauczyć się spokojnie z netu, książek, jak chcesz już jakieś kursy koniecznie, to już lepiej nakupić jakieś kursy online za kilkadziesiąt złotych (czy góra kilkaset), a 10 tysięcy to sobie zachowaj na nowy komputer. Albo na wesele. Albo na cele charytatywne.

Jak pracodawcy zapatrują się na takie osoby jedynie po kursach?

Jak nie masz doświadczenia, to musisz się nieźle namęczyć, żeby cię przyjęli do pierwszej pracy. Jeżeli kurs ma ci pomóc, to prędzej kurs tworzenia marki osobistej albo kurs pisania CV czy kurs autoprezencji. Bo to będzie decydujące.

0

Nie warto robić kursu.

A czy warto robić kurs z "mechanika budowa maszyn"? No 99% powie że nie, 1% się nawet nie będzie zastanawiał bo już go zrobił i jest zadowolony z tego co robi.

1

Zastanów się może, nad ogłoszeniem np. na forum, że zapłacisz za naukę jakiemuś "doświadczonemu" developerowi - mam na myśli coś w rodzaju korepetycji.
Oprócz programowania na pewno przydatne będzie nauka stawiania środowiska do pracy w danej technologii, jakieś podzielenie się trickami, dobrymi praktykami. Może jakiś pair programming na start jakiegoś zagadnienia, po czym sam będziesz mógł kontynuować.

Potencjalne zalety: nauka 1 na 1, potencjalnie dostaniesz case'y z realnej pracy, jak Ci się nie spodoba to stracisz kasę za dwie czy tzry lekcje a nie za cały kurs reklamacje :)
Wady: trzeba poszukać :)

Nie wiem czy to ma sens, ale taki pomysł mi się "urodził" - rozważ :)

0

Ja się dziwię, że ktoś się uważa za "zero".
"zer" nie ma.

Jak ktoś nie miał nawyku uciekania z infy, to if'a i pętlę' zrobił w podstawówce. Chyba że "nauczyciel się uparł" i "pani była złośliwa".

LukeJL napisał(a):

Podstaw programowania można nauczyć się spokojnie z netu, książek, jak chcesz już jakieś kursy koniecznie, to już lepiej nakupić jakieś kursy online za kilkadziesiąt złotych (czy góra kilkaset), a 10 tysięcy to sobie zachowaj na nowy komputer. Albo na wesele. Albo na cele charytatywne.

+1
Jak ktoś ma minimum energii do tego, i szczyptę wrodzonych predyspozycji.
"Trochę gorzej" jak ich nie ma, tylko góra $ pachnie

0

Zacznijmy od tego, że musisz sobie odpowiedzieć, co w życiu da Ci programowanie? Czy tylko pieniądze, czy może jakieś spełnienie, satysfakcja wykonanej pracy.

Są w branży ludzie bez background technicznego, którzy pracowali w zupełnie innych branżach i fajnie sobie tu radzą. Dają pewien powiew świeżości, inne spojrzenie na rozwiązywane problemy. Na początku porób kilka tematów bez wchodzenia w szkolenie za kilka/kilkanaście tysięcy.

Jest masa darmowych materiałów (nie są to często dobrej jakości materiały, ale na potrzeby zagłębienia się w programowanie wystarczą na start). Jeśli nauka z darmowych źródeł nie sprawi Ci radości, to tym bardziej szkolenie za kasę i wiele godzin przed komputerem Cię nie zajara.

Programowanie to nie zawsze przyjemności, to jak w innych branżach stres, nadgodziny, praca z ciężkimi charakterami, wypalenie zawodowe, znudzenie nudnymi zadaniami. Bez elementu pasji i zaciekawienia jest trudno się utrzymać.

Do tego dodaj ciągłe uczenie. Jeśli nie lubisz się uczyć, nie jesteś osobą dociekliwą, to też może być Ci ciężko. Temat nigdy nie jest zero-jedynkowy, więc musisz sobie odpowiedzieć na ważne pytanie "Co lubisz w życiu robić?" i dopiero do tego dopasuj programowanie :)

40

Weź najpierw odpal kilka tutoriali na youtubie, ściągnij ide i porób jakieś podstawy. Zobacz, czy to jest w ogóle dla Ciebie i czy warto poświęcać na to czas. Kurs nie nauczy Cię programować + wydrenuje Ci kieszeń z dużej sumy pieniędzy.

0

Daj już tego linka.

0

Wejdz tu

https://great.waw.pl

Na pierwszej stronie masz na YT playliste z rozpoczęciem projektu, instalacja maven, idea, java 11.

Jak sam dasz rade realizować to co jest na filmikach to jest już jakiś początek.

pozdrawiam,

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1