Czy warto ?

0

Witam wszystkich,
Mam do Was pytanie. Czy uczenie się informatyki w szkole ma duże przełożenie na późniejsze lata i pracę ?
Jestem w II klasie technikum i szczerze mówiąc to rzeczy które mamy na lekcji mnie nie zbyt interesują i nie staram się ich ogarniać , natomiast wole porobić zadania na SPOJ'u i tam czuję się lepiej wykonując różne zadania.
Czy Waszym zdaniem lepiej przyłożyć się do nauki materiału w szkole (póki co tylko podstawy c++), czy olać i uczyć się na własną ręke.

Pozdrawiam.

0

trochę to dziwne pytanie.
Oczywiście że należy się przyłożyć do materiału ze szkoły, co by to nie było - bo trzeba przecież zdać.
A nauka poza tym na własną rękę wyjdzie na pewno na plus.

1

Od momentu gdy w technikum postanowiłem zabrać się za programowanie to zadanie na całą lekcje kończyłem w 10min i pomagałem innym przez resztę czasu :) A inne sprawy jak sieci czy systemy, fajna zabawa była, korzystaj z tej przyjemności póki możesz na studiach ta zabawa przeradza się w masakre w postaci budowania sieci w cisco packet tracerze na minimum 100 komputerów i 100 telefonów voip wraz z serwerami i odpowiednią komunikacją z wanem, nad która właśnie siedzę. <zirytowany>

1
Arni123 napisał(a):

Witam wszystkich,
Czy uczenie się informatyki w szkole ma duże przełożenie na późniejsze lata i pracę ?
Czy Waszym zdaniem lepiej przyłożyć się do nauki materiału w szkole (póki co tylko podstawy c++), czy olać i uczyć się na własną ręke.

Tak. Przerabiając regularnie materiał z zajęć, uczysz się systematyczności. Jak nawet nie chce ci się zajmować tym, co dzieje się na lekcji, to co będzie później? Nie wszystko co spotkasz w życiu będzie cię interesowało, a będziesz zmuszony to opanować.
Poza tym technikum informatyczne bardzo ogólnie wprowadza cię w świat IT, szeroko pojętą informatykę. Planując pracować później w tej branży np. jako programista warto znać podstawy. W końcu im więcej posiadasz na jakiś temat informacji, tym łatwiej jest nauczyć ci się kolejnych faktów.
Nauki w technikum informatycznym nie ma dużo, więc jest mnóstwo czasu na uczenie się na własną rękę, ale nie polecam całkowicie olać materiał z zajęć, nawet jak czasem cię nudzi.
W trzeciej klasie powinno być lepiej, zaczną się wszystkie przedmioty do kwalifikacji E14.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0