Salesforce czy warto?

0

Witam,
Zobaczyłem że jedna z firm poszukuje Salesforce Junior Developera. Nie wymagali żadnej wiedzy z Salesforce, jedynie ze znajomości
CSS, HTML, JS i C#/Java. Poszedłem spróbować, przeszedłem dwa etapy rekrutacji i dostałem ofertę.
Wszystkie niezbędne szkolenia(oczywiście płatne) i pracę, lecz z lojalką na dwa lata, na start 3000 na rękę.

Stąd mam do was kilka pytań(gdyż jeszcze nie pracowałem i nie znam się na branży):

  1. Co sądzicie o tej ofercie(oczywiście wasze subiektywne opinie)?
  2. Czy salesforce ma przyszłość(także wasze opinie)?
  3. Czy praca w salesforce daje jakieś doświadczenie w pracy programisty?
  4. Czy Salesforce Developer dużo programuje, czy tylko przeklikuje opcje(trochę się o tym naczytałem na różnych forach)?

Dzięki wielkie za wszelkie odpowiedzi!

2

lecz z lojalką na dwa lata,

Co to znaczy z lojalką na dwa lata?

na start 3000 na rękę.

Niewielkie pieniądze, ale na start można złapać. Najwyżej po kilku miesiącach zmienisz firmę. Swoją drogą jakie to miasto, że takie niskie stawki? Z tego co ostatnio czytałem, to nawet na juniora już są większe w dużych miastach.

0

Lojalka na 2 lata, czyli musiałbym u nich pracować 2 lata, i nie mógłbym zmienić pracy

3

Ale to się nie opyla w takim razie. Na dwa lata być uwiązanym w pracy za marne grosze i w jednej konkretnej technologii.

3

Ja bym nie poszedł na taką ofertę... Zwłaszcza na juniora gdzie nie masz żadnej pozycji negocjacyjnej przy stawkach... Może się okazać że przez dwa lata nie dostaniesz żadnej podwyżki i co wtedy zrobisz? Zwróć się nie możesz przecież. Zostaniesz z dwoma latami doświadczenia w jakiejś niszowej technologii i mega frustracją.

Skoro przeszedłeś dwa etapy rekrutacji to prawdopodobnie masz coś pod kopułą i będziesz w stanie znaleźć alternatywę.

Oczywiście trochę tutaj będziemy spekulować bo nie wiemy jaka jest treść umowy.

1

Dwa lata w pierwszej pracy to naprawdę nie jest dużo. W pierwszej pracy czas szybko leci.
Ja bym się cieszył jakby mój pierwszy pracodawca był zainteresowany moim rozwojem i kierował na szkolenia.
Jedyna informacja jakiej brakuje to jakich podwyżek możesz się spodziewać (jeśli w ogóle) w przeciągu tych trzech lat. Pamiętaj, że żaden pracodawca nie jest zainteresowany niezadowolonym pracownikiem, więc mała szansa, że zostałbyś na tych 3k przez dwa lata.

Salesforce jest specyficzny i nie każdemu może odpowiadać, ale z większym doświadczeniem jest też dobrze płatny.

2

To zależy za ile są te szkolenia, przy zmianie pracy przecież możesz je spłacić i tyle z lojalki

1

linol2:
Właśnie podobną mam opinię. Myślę, że bez lojalki jeszcze można było pomyśleć, ale dwa lata to kupa czasu. Tylko za te szkolenia chcą lojalkę. Ciekawe czy one są coś warte

No dokładnie. Ta lojalka jest niepokojąca. Po co w ogóle ją stosują (pewnie po to, żeby im nikt nie zwiał z firmy, czyli pewnie zdarzały się przypadki, kiedy ludzie zwiewali). A dwa lata to dużo czasu, jeśli chodzi o możliwości rozwoju kariery. I zamiast rozwijać się, szukać lepszych firm, to będziesz tam uwiązany. I 50:50 -- albo praca wypali i będzie ci się podobać, albo się wpakujesz w jakiś syf (czyli to jak rzucenie monetą i niech moneta zdecyduje o twoim losie przez najbliższe 2 lata).

No i za szkolenie chcą lojalkę już? Pachnie mi to mentalnością sprzedawców garnków.

0

Jak duża jest ta "lojalka"? Lojalka zmniejsza się wraz z okresem jej trwania, wiec po roku będzie już połowa. Salesforce wydaje się być ciekawym kierunkiem rozwoju, jak cię to interesuję to ja bym negocjował tą stawkę. Jak i tak masz lojalkę, to pracodawca za dużo nie ryzykuje, zatrudniając cię. Możesz też oczywiście negocjować wysokość samej lojalki albo wpisanie podwyżki w umowę: czyli ze po pierwszym roku dostaniesz 10% podwyżki itp.

0

Z tego co ja sie orientuje lojalka to potoczna naza umowy o zakazie konkurencji. Moze byc podpisana na czas trwania umpwy lub na jakis okres po zakonczeniu umowy o prace np przez 2 lata nie mozesz pracowac w fimie ktora stsnoei konkurncje dla obecnego pracodawcy. Ale jesy warunek. Po roziwazaniu umowy by lojalka zachowala moc twoj byly pracodawca musi przez ten okres co miesiac placuc Ci 1/4 wysokosci wynagrodzenia jakie otrzymywalrs
P.s. ja mam taka umowe podpidana na czas trwania uop.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1