Przejście z UZ na B2B

0

Z racji tego, że zbliża się już koniec moich studiów i przy okazji nie bardzo jestem zainteresowany sponsorowaniem elektoratu naszej ukochanej partii rządzącej szybkie pytanko - w przypadku przejścia z UZ na B2B w ramach tej samej spółki mogę normalnie korzystać z ulg na ZUS i podatku liniowego? Na UZ mam zleceniodawcę a nie pracodawcę (chociaż na upartego to można tutaj dyskutować jak pewnie w przypadku 99% osób pracujących na UZ w IT :D), więc chyba odpowiedź na moje pytanie powinna być twierdząca, aczkolwiek wolę się upewnić.

0

O jakich ulgach na ZUS mówisz? Jeśli o tych co obowiązują do 26 roku życia, to dotyczą tylko UZ i UoP.

0

Jak się przechodzi z UOP na B2B u tego samego pracodawcy to z tego co wiem nie mozna skorzystać z Małego ZUSu.

1
adamo51 napisał(a):

normalnie korzystać z ulg na ZUS i podatku liniowego?

Sam sobie odpowiedziałeś w drugim poście. Jeżeli pracowałeś na UZ to możesz normalnie przejść na B2B z zachowaniem małego ZUS, a jeśli nie prowadziłeś wcześniej działalności, możesz skorzystać ze zwolnienia z ZUS na pół roku - wtedy płacisz tylko składkę zdrowotną.

2

Możesz miec. Zastanów się czy nie opłaci Ci się bardziej rzyczalt 15% niż liniówka

0

@Kabananek: Dzięki za uwagę, ale przy jakichś 13k na B2B w które celuję między ryczałtem na liniówką jest ~500zł różnicy na podatku o ile dobrze liczę. Myślę, że miałbym co wrzucić w koszty żeby to zbić mocniej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1