Przejscie z Etatu na B2B

0

Witam,
Wiele jest pytań dotyczących przejścia na B2B ale nadal nie jestem w stanie stwierdzić, że byłoby to dla mnie opłacalne.
Sprawa ma się tak, że w chwili obecnej jestem programistą na pełnym etacie, szef zachęca ludzi do przejścia na B2B, koszty ZUSu będzie ponosił on i oferuje księgową.
Wszystko wydaje się być jak w raju, czy to opłacalne? Dodam, że miałem zamiar w przyszłości otworzyć własną działalność o tworzeniu gier komputerowych.
Czy jest ktoś kto miał choćby podobną sytuacje lub zna się na tym i jest w stanie odpowiedzieć mi czy to opłaca się czy jednak nie.

Pozdrawiam serdecznie

0
Bartek napisał(a):

Wszystko wydaje się być jak w raju, czy to opłacalne?

Ile dokładnie masz brutto teraz i ile oferuje netto na fakturze?

0
mechanix napisał(a):
Bartek napisał(a):

Wszystko wydaje się być jak w raju, czy to opłacalne?

Ile dokładnie masz brutto teraz i ile oferuje netto na fakturze?

etat 3500 brutto + "o dzieło"

0

Na fakturze do uzgodnienia, jeszcze nie rozmawiałem z szefem w tej kwestii

1

Przede wszystkim opłacalność zależy od konkretnego przypadku. Nie ma tak, że każdemu się opłaca. Nie będę setny raz przytaczał zalet i wad uop i b2b, natomiast powiem tyle, że te cechy dla jednego są na plus a dla drugiego na minus. Można za to wyodrębnić jedną rzecz ogólną dla wszystkich czyli tzw. koszt pracodawcy. Jeśli pracodawca zatrudnił się w oparciu o umowę o pracę i płaci ci X to na starcie do tego X musisz dodać składki(haracz zus) płacone za ciebie po stronie pracodawcy(przelicznik to mniej więcej 1,2), następnie musisz dodać urlop i chorobowe. Kolejno musisz wliczyć premie, trzynastki i inne takie nagrody, których już nie będziesz mógł dostać(chyba, że ci i tak jakoś dają), do tego dodajesz jakieś benefity w stylu multisport itp. Takie przeliczenie wciąż nie będzie pełnym ponieważ nie bierzesz pod uwagę premii za ryzyko, dodatków w stylu wczasy pod gruszą i inne, kosztów np. badań medycznych pracownika itp.
Generalnie jeśli ktoś ci nie da co najmniej tego 1.2x brutto to masz do czynienia z mega januszem, który chce na twojej zmianie dodatkowo zarobić.

0
Bartek napisał(a):

etat 3500 brutto + "o dzieło"

Nie, nie opłaca ci się.

1

Za 3500 to ja nie wiem, czy w ogóle opłaca się pracować.

0

Podłączę się pod temat z pytaniem jakbyście mieli zbudować konweter z b2b netto na uop brutto, tak by można było porównywać zarobki programistów z b2b i uop to jak byście go zaimplementowali?

double b2bNetToUopBrutto(double salaryB2bNet) {
    double x = // wstaw odpowiednią wartość liczbową    
    return salaryB2bNet * x;
}
0

3500

Szkoda na to niskiego Zusu

0

Z przeliczaniem uop na b2b jest taki problem że złodzieje przeważnie liczą brutto uop = netto b2b mimo faktu że realne koszta pracodawcy są znacznie większe niż wynagrodzenie brutto uop. Jak sądzę wynika to z tego że oni wiedzą że przy poważniejszych kwotach (10-15k) to i tak jest opłacalne dla pracownika i usiłują ugrać przy okazji coś dla siebie. Nagminną praktyką jest również przemycanie do kontraktów b2b różnych zapisów o doszkodowaniach,zakazie konkurencji czy nawet odejścia przed upływem kontraktu co nie ma racji bytu przy uop. No ale to już świadczy tylko o poziomie polskich 'pracodawców'.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1