Wątek przeniesiony 2021-04-04 13:10 z Off-Topic przez Ktos.

Przebranżowenie na programistę Python

0

Witam czy w wielu 33 lat można przebranżowić się na programistę Pythona. Jest to sens nauczę się języka do tego stopnia aby móc pracować? Interesuje się programowaniem jak i samym Pythonem.

2
Michal8888 napisał(a):

Jest to sens nauczę się języka do tego stopnia aby móc pracować?

Nikt Cię nie zna. Nie znamy Twoich możliwości.

Jakiś wytrwały, sprawny intelektualnie, otwarty na nieznane i nowe dla siebie rzeczy 33-latek spokojnie dałby radę.
Ale czy to akurat Ty? Sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie.
Na pewno nauka trochę czasu zajmie...

2

Możliwość masz, ale czy masz na tyle samozaparcia, ambicji i cierpliwości, to wiesz tylko Ty. Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

1

„Koledze” z forum się udało ale żałuje i chce do łopaty w sumie mu się nie dziwie. A Ty naprawdę czy komuś się nudzi w święta?

0

Naprawdę chce spróbować powniedzmy w rok chciałbym się już konkretnie nauczyć aby spróbować w jakimś projekcie zdalnym. Trochę już załapałem podstawy z oficjalnej dokumentacji puthona i z you tube Dominik kozaczko może polecicie jakąś książkę do nauki teraz promocja na ebookpoint.

1

@Michal8888: Jeśli tak niedbale będziesz pisał maile do HR, to na znajomość Pythona nawet nie będą patrzeć.
O programiście to mówi, że coś nie tak z jego dbałością o szczegóły i sumiennością.

4

Lepiej od razu zacznij od książek i kursów po angielsku, bo na równi z umiejętnością programowania jest znajomość angielskiego. Ile czasu możesz dziennie poświęcić na programowanie? Rok w obecnych czasach to dosyć optymistyczne założenie.

0

@Michal8888:
Jasne ze mozesz, mozesz co tylko zechcesz, pytanie tylko czemu akurat python. Jesli masz zamiar bawic sie web developerka, to wierz mi stanowczo lepiej php (rynek pracy) natomiast jesli celujesz w "machine learning" etc to faktycznie lepiej python.

0

@babel100
Python łatwy do nauczenia web nie bardzo mnie interesuje. Obstawiałem jeszcze C++ lub C#.

1

Czyli co Cię interesuje? Napisałeś, że chcesz się uczyć Pythona, a teraz, że łatwy Python w zastosowaniu webowym Cię nie interesuje.

0

@szafran98
W ogólnym znaczeni www nie bardzo mnie interesuje. A python to nie tylko Django i web. Go jeszcze raczkuje

1

@Michal8888: Z jednej strony pytasz, czy w wieku 33 lat można przebranżowić się na programistę Pythona bez określonej specjalizacji, co pozwala sądzić, że jesteś spoza branży programistycznej, a teraz z twojego posta wynika, że widzę na temat możliwych dróg rozwoju w Pythonie posiadasz, ale i tak tej konkretnej Ciebie interesującej nie wymieniłeś, co nie pozwala udzielić rzeczowej odpowiedzi na pytanie zadane w pierwszym poście. Rzucasz stwierdzeniem, że Go raczkuje, ale nie wiem w jakim kontekście i do czego odnosi się twoja odpowiedź. Nie wiem, czy i jeśli masz, to jaki background do ewentualnej pracy posiadasz. Napisz może konkretnie co chcesz osiągnąć i wtedy wszystkim nam będzie łatwiej.

0

Interesują mnie aplikacje desktopowe. Ale nie interesuje mnie www.

4

@Michal8888: Rozumiem. W takim razie moim osobistym zdaniem nie masz szans przebranżowić się za rok, ani nawet za pięć lat. W pięciu postach nie zawarłeś żadnych rzeczowych informacji, a twoje odpowiedzi są zdawkowe i można je bardzo szeroko interpretować. Wygląda to jakbyśmy my mieli zadawać Ci pytania zamknięte, a Ty odpowiesz tak/nie. Rzucasz hasłami jakbyś opróżnił bęben maszyny losującej i zwolnił blokadę chyba, że to ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem.

Michal8888 napisał(a):

Interesują mnie aplikacje desktopowe. Ale nie interesuje mnie www.

Z tych dwóch zdań wynika, że interesują Cię aplikacje desktopowe, ale MIMO tego nie interesuje Cię web. Jaką widzisz tutaj korelację pomiędzy tymi dwoma "działami" programowania, bo z cytowanego fragmentu wychodzi na to, że widzisz? W dziedzinach technicznych nie ma miejsca na interpretację, bo opisują one stan faktyczny i z tego powodu traktuje twoje wypowiedzi dosłownie.

2

Python na desktopowych aplikacjach? To jest nisza nisz, desktopowe aplikacje ograniczają się do środowisk gdzie web nie ma sensu - np różnego rodzaju hardwareowe rozwiązania typu automatyka przemysłowa - a tam sam python ci nie wystarczy i pieniądze są słabe bo masz wysyp automatyków i innych elektroników, albo w przypadku kiedy potrzebna jest duża lokalna wydajność (a python jest zajebiście wolny, chyba że sobie zawołasz ajkieś skompilowane binarki pod spodem). Są jeszcze różnego rodzaju inne aplikacje napisane np w Qt + Python, ale są po prostu rzadkie.

1
Michal8888 napisał(a):

przebranżowić się na programistę Pythona. Jest to sens nauczę się języka do tego stopnia aby móc pracować?

O Python nie słyszałem, ale Java, C, ścieżka SAP,, ścieżka testera jak najbadziej.
Wystarczy znać podstawy programowania, znać angielski, mieć wyższe wykształcenie techniczne.
Wtedy idziesz na jedną z wielu Akademii, uczą cię, płacą za to że się uczysz, po szkoleniu dają pracę, nawet nieźle płatną jak na start.

Na przykład ostatnio, z Micoblog Nowa edycja Java Starter Kit...

1

@szafran98: ech, nie marudź. Niech OP się najpierw nauczy programować, a potem można dywagować czy web czy nie web, a może soft dla elektrowni atomowych. Z Pythonem raczej nie zginie, nawet jak nie pyknie to może wykorzystać zdobytą wiedzę do automatyzacji.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1